Pewne zwycięstwo z Lechią.

• autor: shogun, 2011-06-20 12:03
W ostatnim meczu sezony zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pewnie pokonał w Osetnicy Lechię Rokitnica 5:1(3:0) po bramkach Andrzeja Ziembowskiego(2), Tomka Jagielskiego, Łukasza Kurczaka i Ariusza Hawrylowa.
Zespół Sokoła aby myśleć o utrzymaniu drugiej pozycji w tabeli mecz z Lechią musiał wygrać. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków naszego zespołu, czego efektem była bramka w 5 minucie meczu Andrzeja Ziembowskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik będąc sam na sam z bramkarzem Lechii płaskim strzałem z 8 metrów podwyższył wynik na 2:0 po szybkim rozegraniu rzutu wolnego i podaniu od Tomka Jagielskiego. Lechia próbowała odpowiedzieć strzałami z dystansu, które jednak były niecelne. Trzeciego gola dla naszego zespołu po akcji Ariusza Hawrylowa, zdobywa Tomek Jagielski, który ogrywa bramkarza w polu karnym i strzela do pustej bramki. Chwilę później sędzia kończy pierwsza odsłonę tego pojedynku. Początek drugiej połowy to lekka przewaga Lechii, która próbuje odwrócić losy tego pojedynku. Efektem przewagi przyjezdnych jest bramka strzelona w 55 minucie meczu przez pomocnika gości, który mocnym płaskim strzałem z 7 metrów pokonuje Mateusza Ziembikiewicza. Nasz zespól stwarza jednak kolejne sytuacje których nie wykorzystuje. Przed szansą za podwyższenie rezultatu znajduje się Ariusz Hawrylów, jednak jego strzał głową jest minimalnie niecelny. Ten sam zawodnik po indywidualnych akcjach dwukrotnie będąc sam na sam z bramkarzem gości strzela niecelnie. Po rajdzie Grzegorza Szajera groźny strzał oddaje Tomek Jagielski, jednak strzela wprost w bramkarza. Bramkę dla Sokoła po błędzie bramkarza Lechii strzela Grzesiek Sopkowicz, jednak sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną naszego zawodnika. Czwartą bramkę dla Sokoła w 65 minucie meczu strzela po indywidualnej akcji mocnym strzałem Łukasz Kurczak. W 75 minucie meczu kolejny błąd popełnia słabo spisujący się bramkarz przyjezdnych, który przy wybiciu piłki trafia w Ariusza Hawrulowa, który kieruje futbolówkę z ostrego konta do bramki Lechii. Po akcji Arka Ziembowicza w sytuacji 100% Lechii znajduje się Tomek Jagielski, którego strzał broni bramkarz przyjezdnych. Do końca spotkania wynik tego spotkania nie ulega już zmianie i nasz zespół po dobrym meczu, w którym byliśmy lepsi od Lechii w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, pewnie zdobywa trzy punkty kończąc sezon na wysokim drugim miejscu, co jak dotychczas jest najlepszym wynikiem w historii Sokoła.