Finał Pucharu Wójta nie dla Sokoła

• autor: shogun, 2011-07-31 21:14

W dniu dzisiejszym w Okmianach na boisku Orlika rozegrany został drugi turniej półfinałowy o Puchar Wójta Gminy Chojnów, w którym zmierzyły się drużyny Orlika Okmiany, LZS Biała, Czarnych Rokitki  i Sokoła Krzywa.

W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się zespołu Orlika Okmiany i Czarnych Rokitki. Zgodnie z oczekiwaniami zespół z Rokitek nie miał problemów z pokonaniem gospodarzy turnieju i wygrał gładko 8:0. W drugim meczu nasz zespół spotkał się z LZS-em Biała. Po ciężkim meczu, w którym z uwagi na kontuzję Krzysztofa  Wolskiego(brak zawodników rezerwowych)przez prawie całą drugą połowę Sokół musiał grać w 10, pokonaliśmy 3:2(2:1) rywala z Białej po bramkach Daniela Gruszeckiego, Krystiana Wencla i Grześka Szajera. W meczu o wyjście z grupy i awans do finału zmierzyliśmy się z wyżej notowanym  zespołem Czarnych Rokitki, który w rozgrywkach ligi okręgowej walczył o awans do IV ligi. Ku zdziwienu dość licznie przybyłej publiczności pierwsza bramkę w meczu zdobywa Tomek Jagielski po mocnym strzale Andrzeja Ziembowskiego i błędzie bramkarza z Rokitek, który odbija piłkę wprost pod nogi naszego napastnika. Zespól Rokitek osiąga przewagę w polu, jednak nie wiele z tego wynika, gdyż bardzo mądrze się bronimy i wyprowadzamy groźne kontry. Pod koniec pierwszej połowy bramkę wyrównującą po rzucie rożnym zdobywa Mateusz Golębiewski, który wygrywa pojedynek z trzema naszymi zawodnikami. Druga połowa tego spotkania to przewaga zespołu Rokitek i bardzo groźne strzały z dystansu, które jednak broni nasz bramkarz Maciek Ziembikiewicz. Szansę na zdobycie zwycięskiej bramki dla Sokoła mieli jeszcze Tomek Jagielski, który groźnie strzelał z 20 metrów, jednak bramkarz Czarnych spisał się bez zarzutu oraz Michał Rubik, który wymanewrował 3 obrońców przeciwnika i strzeliłł w boczną siatkę z ostrego konta. Mimo kilku dogodnych sytuacji dla Czarnych wynik spotkania nie uległ już zmianie i o awansie do finału decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy Czarnych wygrywając 4:2(obronione przez bramkarza strzały Michała Rubika i Arka Ziembowicza). Zwycięzcą turnieju zasłużenie została drużyna Czarnych Rokitki, która w finale zmierzy się z Iskrą Niedźwiedzice. Pomimo osłabień( w turnieju nie mogli zagrać:Solpa, Hawrylów, M. Więdłocha-wyjazd do Niemiec, Leśniak, Kurczak-wyjazd na wakacje, P. Więdłocha-praca, D. Sopkowicz-kontuzja, G. Sopkowicz-?) zespól Sokoła pokazał się z dobrej strony i po walce odpadł z dalszych rozgrywek.

Skład Sokoła w meczu z LZS Biała:

Ziembikiewicz, Kozłowski, Ginowicz, Szajer, Gruszecki, Ziembowski, Ziembowicz, Beneda, Wolski, K. Wencel, Jagielski

Skład Sokoła w meczu z Czarnymi Rokitki:

Ziembikiewicz, Kozłowski, Kłonicki, Ginowicz, Gruszecki, Rubik, Ziembowski, Szajer, Ziembowicz, Jagielski, K. Wencel

A już za tydzień w sobotę 06.07.2011r. godz. 17:00 zespól Sokoła zmierzy się z występującym w jeleniogórskiej okręgówce GKS-em Warta Bolesławiecka. Trening w tym tygodniu odbędzie się w środę i piątek godz. 17:00.

autor: ~player 2011-08-05 11:46:06

avatar sparing z Wartą jest 06 sierpnia o godz. 17 w Krzywej - dobrze pisze?