Zwycięstwo z Wilkami.

• autor: shogun, 2011-08-29 01:36

Zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa w drugiej kolejce III grupy legnickiej A-klasy pokonał przed własną publicznością drużynę Wilków Różana 4:3(1:2) po bramkach Tomka Jagielskiego(2) i Rafała Solpy(2).

O pierwszej połowie pojedynku nasz zespół powinie jak najszybciej zapomnieć, gdyż graliśmy słabo, gdzie bardzo ciężko przychodziło nam konstruowanie składnych akcji. W 10 minucie spotkania ku zaskoczeniu licznie zgromadzonej publiczności na prowadzenie wychodzą goście. Po zbyt słabym wybiciu piłki przez Grześka Szajera w bocznym sektorze boiska na strzał decyduje się pomocnik z Różanej i piłkę z najbliższej odległości do siatki kieruje napastnik Wilków. Do wyrównania doprowadza w 25minucie spotkania Tomek Jagielski, który wykorzystuje rzut karny podyktowany za faul w polu karnym na Ariuszu Hawrylowie. Pomimo kilku niewykorzystanych sytuacji dla naszego zespołu to goście wychodzą na prowadzenie, gdzie niezdecydowanie naszych obrońców wykorzystuje ponownie napastnik Wilków strzelając gola mocnym strzałem w krótki róg naszej bramki. Chwilę później sędzia kończy pierwszą odsłonę tego pojedynku. Po zmianie stron zespół Sokoła rzuca się do odrabiania strat stwarzając kilka wyśmienitych sytuacji na strzelenie bramki wyrównującej, które jednak marnują nasi zawodnicy(G.Sopkowicz, Płachta, Hawrylów). Bramkę wyrównującą zdobywa w końcu strzałem głową Tomasz Jagielski po dorzucie Łukasza Kurczaka. Nasz zespół posiada zdecydowaną przewagę i stwarza kolejne sytuacje pod bramką rywali, jednak razi nieskutecznością(Hawrylów, Kurczak, Fila, Płachta, Jagielski). Gdy wydaje się, że kolejne gole dla naszego zespołu są tylko kwestią czasu w 82minucie spotkania tracimy trzeciego gola, gdzie wzorowo wyprowadzoną kontrę Wilków finalizuje napastnik gości mocnym strzałem pod poprzeczkę naszej bramki. Do wyrównania doprowadza w 85minucie spotkania Rafał Solpa mocnym strzałem lewą nogą z ostrego kąta obok bezradnego bramkarza gości. Przyjezdni w końcówce spotkania wyraźnie opadli z sił, co wykorzystuje nasz zespół zdobywając w 89minucie meczu zwycięską bramkę, gdzie po rajdzie prawą stroną boiska Ariusza Hawrylowa drugiego swojego gola w spotkaniu zdobywa Rafał Solpa strzałem pod poprzeczkę. Zawodnicy z Różanej próbują jeszcze strzelić bramkę wyrównującą, lecz nie stwarzają już żadnej klarownej sytuacji pod naszą bramką i zdobywamy trzy punkty po ciężkim meczu w którym, szczególnie w drugiej połowie spotkania Sokół był zdecydowanie lepszym zespołem.