Remis z Konradówką

• autor: shogun, 2011-08-31 20:11

W trzeciej kolejce III grupy legnickiej A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa zremisował bezbramkowo z Konradem Konradówka.

Początek meczu to walka w środku pola obu zespołów i sporadyczne sytuacje podbramkowe dla obu ekip. Po rzucie rożnym z 5 metrów głową nad poprzeczką bramki gospodarzy strzela Tomasz Płachta. Goście próbują zagrozić bramce Sokoła strzałami z dystansu, jednak są one niecelna, lub dobrze broni Maciek Ziembikiewicz. W miarę upływu czasu nasz zespół przejmuje inicjatywę, z której jednak nic nie wynika. Gospodarze bronią się umiejętnie i swoich szans szukają w kontratakach oraz w dalekich rzutach z autu w bramkę naszej drużyny. Taktyka taka nie przynosi jednak żadnych rezultatów, gdyż dobrze gra nasz obrona nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod bramką Sokoła. Szansę na strzelenie gola dla Sokoła w 25 minucie meczu marnuje Andrzej Ziembowski, który z 4 metrów po dorzucie Andrzeja Fili strzela głową wprost w nogi bramkarza gospodarzy. Kolejną sytuację w pierwszej części spotkania marnuje jeszcze Andrzej Fila, który z 8 metrów strzela niecelnie. Druga połowa spotkania to przewaga zespołu Sokoła, który opanowuje środek pola i prowadzi grę co jednak nie przekłada się na sytuacje strzeleckie dla naszego zespołu. Dobrze w obronie gra cały zespół Konradówki, który momentami wybija rozpaczliwie piłkę na pozostawionego w przodzie jedynego napastnika. Przewaga Sokoła przekłada się jedynie na rzuty wolne, których jednak nie zamieniamy na gole. Najbliżej pokonania bramkarza Konradówki w tym fragmencie spotkania był Tomek Jagielski, którego strzał z rzutu wolnego minimalnie mija okienko bramki gospodarzy. W 80minucie meczu w jednej z nielicznych kontr bramkę dla Konradówki mógł zdobyć jeden z piłkarzy gospodarzy, jednak jego strzał z 10 metrów był zbyt lekki i skierowany w środek bramki, gdzie padł łupem naszego bramkarza. Na 3 minuty przed końcem spotkania po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońcę Konrada przed szansą na zdobycie gola znalazł się Andrzej Ziembowski, jednak mając przed sobą jedynie bramkarza gospodarzy strzelił  z 12 metrów obok bramki. Chwilę później bardzo słabo dysponowany tego dnia sędzia zawodów zakończył pojedynek derbowy gminy Chojnów, gdzie po ciężkim meczu zdobywamy  z beniaminkiem ligi jeden punkt, z którego dużo bardziej zadowoleni są gospodarze spotkania, gdyż byliśmy, szczególnie w drugiej połowie spotkania zespołem lepszym piłkarsko, co jednak nie przełożyło się na zdobycz bramkową.