Pewna wygrana z Wilkowianką.

• autor: shogun, 2011-09-04 20:39

W swoim kolejnym meczu ligowym zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał u siebie zespół Wilkowianki Wilków 4:0(1:0) po bramkach Michała Rubika(2), Tomka Jagielskiego i Tomka Płachty.

Już jedna z pierwszych akcji Sokoła przyniosła bramkę dla naszego zespołu. Tomek Jagielski po wywalczeniu piłki na połowie przeciwnika popisał się prostopadłym podaniem do Michała Rubika, który położył bramkarza Wilkowianki i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce gości. W pierwszej odsłonie tego pojedynku w dogodnych sytuacjach do strzelenia goli dla naszego zespołu znaleźli się jeszcze Tomek Jagielski, Michał Rubik i Andrzej Fila, ale ich strzały bronił bramkarz przyjezdnych, lub były one niecelne. Goście próbowali zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu, jednak były one niecelne, lub pewnie bronił Maciek Ziembikiewicz. Pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:0 dla naszego zespołu. Po zmianie stron i korektach w składzie dokonanych przez trenera zespół Sokoła opanował środek boiska i zdominował  przyjezdnych, którzy popełniali błędy w obronie. Po dorzucie na długi słupek przed szansą na strzelenie drugiej bramki dla Sokoła znalazł się Andrzej Ziembowski, który będąc 2 metry przed pustą bramką nie trafił w jej światło. Po składnej akcji Sokoła drugą bramkę dla naszego zespołu strzela mocnym strzałem pod poprzeczkę bramki Wilkowianki Tomek Jagielski. W kolejnej akcji po indywidualnej akcji Tomka Płachty do pustej bramki z kilku metrów nie trafia Łukasz Kurczak. Goście próbują strzelić bramkę kontaktową w kontratakach, jednak pewnie gra nasza obrona. Po prostopadłym zagraniu od Kozłowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wilkowianki znajduje się Rafał Solpa, jednak przegrywa ten pojedynek. Trzecią bramkę dla Sokoła po indywidualnej akcji zdobywa Tomek Płachta przerzucając piłkę nad bramkarzem gości, a wynik spotkania ustala Michał Rubik, który wręcz ośmiesza obronę gości i strzela z kilku metrów pod poprzeczkę bramki Wilkowa. Pomimo kilku dogodnych sytuacji na strzelenie kolejnych goli(Ziembowski, Jagielski, Orszulak, Płachta) wynik spotkania nie ulega już zmianie i odnosimy w pełni zasłużone, choć zbyt skromne zwycięstwo z zespołem Wilkowianki Wilków, który w dalszym ciągu pozostaje bez zdobyczy punktowej. Szczególnie w drugiej połowie nasz zespół pokazał się z dobrej strony, grając z dużym zaangażowaniem, stwarzając szereg sytuacji pod bramką rywala, który w tym meczu był jedynie tłem dla dobrze dysponowanych zawodników Sokoła Krzywa.