07-2018

Płomień zbyt mocny dla Sokoła.

• autor: shogun, 2011-09-18 18:34

W rozegranym w dniu dzisiejszym meczu 7 kolejki legnickiej III grupy A-klasy zespół Sokoła UR-Pal Krzywa przegrał w Nowej Wsi Grodziskiej z tamtejszym Płomieniem 1:4(0:2) po bramce Łukasza Kurczaka.

Osłabiony Sokół( w meczu z różnych przyczyn nie mogli wystąpić:Jagielski, Fila, Szajer, Gruszecki, Rubik, Hawrylów, M.Więdłocha,P. Więdłocha,K.Wencel) w pełni zasłużenie przegrał wysoko z Płomieniem Nowa Wieś Grodziska 4:1(2:0). Już w drugiej minucie meczu gospodarze obejmują prowadzenie po błędzie w kryciu Mateusza Orszulaka, który nie upilnował pomocnika z Nowej Wsi, który lobuje naszego bramkarza i otwiera wynik tego spotkania. W 15 minucie meczu fatalny błąd popełnia nasz bramkarz Maciek Ziembikiewicz, który po strzale pomocnika gospodarzy z 25 metrów odbija piłkę tak niefortunnie, że trafia ona do naszej bramki. Po zagraniu ręką na 16 metrze przez obrońcę Płomienia rzut wolny wykonuje Łukasz Kurczak, jednak jego strzał jest niecelny. Kolejny rzut wolny w podobnej odległości od bramki gospodarzy wykonuje Tomek Płachta, ale i on strzela nad poprzeczką bramki Płomienia. Zawodnicy Płomienia grają lepiej, są bardziej agresywni i stwarzają jeszcze kilka sytuacji pod bramką Sokoła, jednak są nieskuteczni. Pierwsza odsłona pojedynku kończy się na w pełni zasłużonym wyniku 2:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka w poprzeczkę bramki Płomienia strzela Łukasz Leśniak. Dogodną sytuację na bramkę kontaktową marnuje Tomek Płachta, którego strzał głową z 5 metrów jest minimalnie niecelny. Gdy wydaje się, że zdobycie bramki kontaktowej to tylko kwestia czasu w niegroźnej sytuacji kolejny błąd popełnia Maciek Ziembikiewicz, który po niegroźnym strzale z 30 metrów kieruje futbolówkę do własnej bramki.W 60 minucie meczu bramkę dla Sokoła powinien zdobyć Grzegorz Sopkowicz, który po wymanewrowaniu 3 obrońców Płomienia zbyt długo zwleka z oddaniem strzały z 8 metrów i piłkę wybijają obrońcy gospodarzy. W kolejnej akcji tracimy czwartego gola, gdzie po nieudanej próbie strzału z 25 metrów do piłki wychodzącej na róg dobiega napastnik gospodarzy i przy biernej postawie Andrzeja Ginowicza wślizgiem kieruje futbolówkę do naszej bramki. Szanse na zmniejszenie rozmiarów porażki marnują jeszcze Mateusz Orszulak, którego strzał z 14 metrów jest bardzo niecelny i Andrzej Ziembowski, który w sytuacji 2 na 1 zbyt słabo podaje do Grześka Sopkowicza i piłkę wybija obrońca Płomienia. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejsza Łukasz Kurczak, który po rzucie rożnym z 3 metrów po krótkim rogu kieruje piłkę do bramki Płomienia. Reasumując nasz zespół po bardzo słabym meczu w którym gospodarze byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła odnosi w pełni zasłużoną porażkę z drużyną, która zagrała z większym zaangażowaniem, co w rezultacie przyniosło Płomieniowi pewne 3 punkty.

autor: ~anonim 2011-09-18 22:23:02

avatar niektorzy z wymienionych osob u was w ogole nie grali jakby u nas z liczyc kogo nie bylo to tez wyjdzie 7,8 osob w tym 4 z podstawowego skladu

autor: ~admin 2011-09-19 09:25:02

avatar Nieobecności oczywiście nie usprawiedliwiają tak słabej gry naszego zespołu,co nie umniejsza waszego sukcesu, który jak napisałem był w pełni zasłużony.