25

04-2024

Wysokie zwycięstwo ze Skorą.

• autor: shogun, 2011-11-06 17:41

W 14 kolejce ligowej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał u siebie Skorę Jadwisin 4:0(1:0) po bramkach Andrzeja Ziembowskiego, Tomka Jagielskiego(2) i Łukasza Kurczaka.

Zespół Sokoła przystąpił do meczu z lokalnym rywalem osłabiony brakiem kilku czołowych zawodników(G. Sopkowicz, R. Kolanek -kontuzje, M.Ostrouch-sprawy rodzinne, A.Hawrylów, K.Wencel-obowiązki zawodowe, M.Rubik i M. Ziembikiewicz-kartki), dlatego też w rolę bramkarza z konieczności musiał wcielić się Krzysztof Wolski. Skora pokrzepiona remisem z Dębem Siedliska i zwycięstwem z Nysą Wiadrów przyjechała do Krzywej powiększyć swoją zdobycz punktową. Początek meczu to uważna gra w obronie  obu zespołów i sporadyczne sytuacje podbramkowe. Jako pierwsi do dobrej sytuacji strzeleckiej dochodzą zawodnicy Sokoła i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Skory znajduje się Tomek Jagielski, jednak jego strzał broni golkiper z Jadwisina. W kolejnej akcji po stracie w środku pola groźny strzał na bramkę Sokoła oddaje kapitan przyjezdnych, ale dobrze broni nasz bramkarz. Po dobrym podaniu od Andrzeja Ziembowskiego w doskonalej sytuacji na zdobycie bramki znajduje się Andrzej Fila, jednak jego strzał mija nieznacznie bramkę gości. W 25 minucie spotkania wynik meczu otwiera płaskim strzałem w długi róg Andrzej Ziembowski, który wykorzystuje minięcie się z piłką dwóch obrońców z Jadwisina. Chwilę później po błędzie Andrzeja Ginowicza napastnik przyjezdnych zdobywa gola, jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną. W tym fragmencie meczu Skora osiąga przewagę  i stwarza doskonałą sytuację do strzelenia bramki wyrównującej, gdzie po stracie piłki przez Andrzeja Ziembowskiego napastnik z Jadwisina uderza w słupek i piłka wychodzi poza boisko. W 30 minucie meczu bramkarz Sokoła Krzysiek Wolski doznaje kontuzji kolana i z konieczności do bramki staje Tomasz Płachta, a na placu gry pojawia się 16 letni Paweł Kuśnierz. Pomimo kilku strzałów z dalszej odległości oddanych przez przyjezdnych wynik do przerwy nie ulega już zmianie. W 48 minucie meczu po zagraniu od Pawła Kuśnierza sam na sam z bramkarzem Skory znajduje się Tomek Jagielski i płaskim strzałem podwyższa wynik tego spotkania. Trzecią bramkę dla Sokoła pięknym strzałem w okienko bramki Skory  z 25 metrów zdobywa Łukasz Kurczak. W odpowiedzi po dorzucie z prawej strony boiska z 7 metrów groźnie głową kieruje piłkę do bramki Sokoła pomocnik z Jadwisina, jednak dobrze broni Tomek Płachta. W 70 minucie meczu po kolejnym już błędzie obrońców Skory wynik spotkania ustala Tomek Jagielski,który przerzuca piłkę nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem przyjezdnych. Wynik spotkania mógł jeszcze podwyższyć po indywidualnej akcji Paweł Kuśnierz, który po minięciu 2 obrońców strzela minimalnie niecelnie z 9 metrów. Zdobycz bramkowa Tomka Jagielskiego powinna być dużo wyższa, gdyż w trzech dogodnych sytuacjach był on nieskuteczny. Reasumując po ciekawym meczu zespół Sokoła odnosi  w pełni zasłużone zwycięstwo z wymagającym rywalem i pnie się w ligowej tabeli. Jest to 4 ligowy pojedynek z rzędu w którym Sokół zdobywa komplet punktów. A już w piątek o godz. 13:00 nasz zespół rozegra ostatni mecz tej rundy w Paszowicach z tamtejszym Ratajem. Wyjazd godz. 11:15.