Pewna wygrana z Granowicami

• autor: shogun, 2012-03-11 21:18

W inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej zespól Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał u siebie wicelidera tabeli Rodło Granowice 3:0(2:0) po golach Andrzeja Ziembowskiego, Pawła Malika i Tomka Jagielskiego.

Do Krzywej zawitał zespół  wicelidera tabeli, który doznał jedynie dwóch porażek w dotychczasowych spotkaniach i był faworytem spotkania. Początek meczu to uważna gra w obronie obu zespołów i groźne sytuacje stwarzane przez naszych zawodników. Groźnie z dystansu strzela Andrzej Ziembowski, jednak jego strzał jest niecelny. Zespół Sokoła grał pod wiatr i miał trudności z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, jednak optyczna przewaga przyjezdnych nie przykładała się na sytuacje strzeleckie. W 20 minucie spotkania Tomek Jagielski ogrywa z prawej strony boiska obrońcę Rodła i podaje na długi słupek do niepilnowanego Andrzeja Ziembowskiego, który płaskim strzałem z 5 metrów otwiera wynik spotkania. Goście próbują strzałów z dalszej odległości, jednak są one niecelne, blokowane przez dobrze grająca obronę Sokoła, lub pewnie bronione przez Mateusza Leśniaka. W 38 minucie spotkania po dwójkowej akcji Tomka Jagielskiego i Pawła Malika ten drugi mocnym strzałem po długim rogu umieszcza piłkę w siatce Rodła. Do przerwy wynik nie ulega już zmianie i na przerwę nasz zespół schodzi z dwubramkową zaliczką. Druga odsłona tego pojedynku zaczyna się od mocnego uderzenia wicelidera tabeli, który stwarza kilka groźnych akcji pod bramką Sokoła, jednak dobrze broni nasz bramkarz i w miarę pewnie gra nasza obrona. Pomimo przewagi w polu zawodników Rodła to akcje Sokola są groźniejsze. Po zagraniu Pawła Malika przed szansą na podwyższenie prowadzenia znajduje się Tomek Jagielski, jednak jego strzał z 8 metrów przechodzi wysoko nad bramką gości. W 60 minucie spotkania po zagraniu z pierwszej piłki Pawła Malika w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych znajduje się Tomek Jagielski i mocnym strzałem z 12 metrów  w długi róg bramki strzela trzeciego gola dla Sokoła. Zawodnicy Rodła próbują zdobyć bramkę honorową i po rzucie wolnym strzelają w poprzeczkę. W kolejnej akcji po rzucie wolnym i niepewnej interwencji naszego bramkarza piłkę do siatki kieruje napastnik Rodła, jednak sędzia boczny wskazuje pozycję spaloną i nie uznaje gola. Zespół Sokoła schowany za podwójną gardą oddaje pole gościom, a sam groźnie kontratakuje, jednak nasi zawodnicy są nieskuteczni. Wynik do końca spotkania nie ulega już zmianie i zespół Sokoła po bardzo dobrej grze pokonuje sensacyjnie wicelidera tabeli, gdzie nasi zawodnicy realizując założenia taktyczne, pokazując determinację odnoszą w pełni zasłużone zwycięstwo z faworyzowanym rywalem, zbliżają się do czołówki tabeli.

autor: ~ziomal 2012-03-11 22:21:40

avatar i gruby bedzie ciagna was do koca