Wygrana po meczu walki

• autor: shogun, 2012-03-18 19:52

Sokół Ur-Pal Krzywa pokonał w Różanej tamtejsze Wilki 3:2(1:2) po bramkach Pawła Malika i Tomka Jagielskiego(2).

Mecz rozgrywany był na fatalnej murawie, co przedłożyło się na styl gry, czyli długie piłki na napastników obu drużyn. Początek meczu to dwie niewykorzystane sytuacje dla Sokoła, które zmarnował Tomek Jagielski, który w obu przypadkach nie trafił w światło bramki z 15 metrów. Po chwilowej przewadze Sokoła do głosu doszli gospodarze, którzy przewagę wykorzystali strzelając pierwszego gola w spotkaniu. Po indywidualnej akcji napastnik Wilków pokonał płaskim strzałem Mateusza Leśniaka, który popełnił błąd przy lekkim strzale rywala. Zespół Wilków grał agresywniej, opanował środek pola i stwarzał kolejne sytuacje pod bramka Sokoła, z których wykorzystał jedną po błędzie Łukasza Leśniaka, który dał się ograć w polu karnym i z ostrego konta napastnik gospodarzy w 35 minucie spotkania ponownie umieścił piłkę w siatce bramki naszego zespołu. W 42 minucie meczu bramkę kontaktową zdobył Paweł Malik mocnym strzałem z 20 metrów. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę tego pojedynku. Po przerwie gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie, gdzie po kontrze napastnik gospodarzy z kilku metrów trafił w poprzeczkę bramki Sokoła. Od tego czasu zespół Sokoła zagrał agresywniej, co pozwoliło na stworzenie kilku dogodnych sytuacji strzeleckich. W 60 minucie meczu po przedłużeniu piłki przez Pawła Malika w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wilków znalazł się Tomek Jagielski i podcinką zdobył bramkę wyrównującą. Najlepszą sytuację w tym fragmencie spotkania na zdobycie zwycięskiego gola zmarnował Paweł Malik, który po podaniu Tomka Jagielskiego znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i strzelił w poprzeczkę. W kolejnej sytuacji Andrzej Ziembowski w polu karnym wymanewrował trzech obrońców Różanej, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Gospodarze wyraźnie opadli z sił, czego konsekwencją było zdobycie zwycięskiego gola przez nasz zespół, gdzie Tomek Jagielski po podaniu Andrzeja Ziębowskiego skierował futbolówkę płaskim strzałem do bramki rywali. Pomimo wysiłków gospodarze nie zdołali strzelić do końca spotkania bramki wyrównującej i po ciężkim meczu zespół Sokoła odniósł kolejne zwycięstwo po meczu walki w którym wynik do końca spotkania był sprawą otwartą, a Wilki bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę Sokołowi pokazując się z bardzo dobrej strony. Odnotować także należy dobrą zmianę Pawła Kuśmierza, który kilkoma akcjami siał popłoch w szeregach obronnych gospodarzy oraz pewną grę w obronie Andrzeja Ginowicza, który zmienił Grześka Szajera, który w jednym ze starć odniósł kontuzję. Końcówkę meczu Wilki grały w osłabieniu po czerwonej kartce dla ich napastnika, który uderzył bez piłki Daniela Gruszeckiego. Brawa należą się naszym zawodnikom za walkę, szczególnie w drugiej połowie spotkania, gdzie ze stanu 0:2 wyciągnęliśmy  wynik na 3:2 dla Sokoła i pomimo słabej gry odnieśliśmy zwycięstwo na trudnym terenie.

autor: ~heniek 2012-03-21 21:31:10

avatar Oby tak dalej szkoda jesieni >ale wiosna nasza teraz czas na konradowke tylko zwycięstwo.POZDRQ