26

01-2018

Porażka w Wilkowie

• autor: shogun, 2012-04-02 00:48

Zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa grając przez cały mecz w 10 przegrał w Wilkowie z tamtejszą Wilkowianką 1:4(0:2) po bramce Andrzeja Ziembowskiego.

Do meczu z Wilkowianką nasz zespół przystąpił w 10 osobowym składzie, co odbiło się na wyniku i stylu gry. W ostatniej chwili z wyjazdu na mecz zrezygnował Tomek Jagielski i Rafał Solpa, natomiast Łukasz Kurczak i Grzegorz Sopkowicz leczą kontuzje, których doznali w meczu z Konradówką. Dodając do tego nieobecność Zbyszka Wencla(praca) oraz Michała Rubika(zrezygnował z gry) mamy obraz składu w jakim przyszło się nam mierzyć z Wilkowianką. Mecz rozpoczął się od sytuacji strzeleckiej dla Sokoła, gdzie błąd popełnił stoper Wilkowianki i podał piłkę wprost pod nogi Daniela Gruszeckiego, którego strzał został zablokowany, a dobitka Grześka Szajera  z 20 metrów trafiła w poprzeczkę. Gospodarze próbowali zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dalszej odległości, ale nie trafiali w światło bramki lub dobrze bronił Mateusz Leśniak. W 10 minucie meczu ponownie Daniel Gruszecki znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola, jednak nie zdołał oddać strzału z 7 metrów, gdyż był faulowany w polu karnym. Wcześniej piłkę w polu karnym zagrał ręką obrońca Wilkowianki, jednak w obu przypadkach sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Zespół Sokoła w tym fragmencie spotkania grał dobrze, był  dobrze zorganizowany i pomimo osłabienia nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom. W 18 minucie Andrzej Ginowicz zbyt długo zwleka z wybiciem piłki, którą przejmuje napastnik gospodarzy i oddaje strzał na bramkę Mateusza Leśniaka, który piąstkuje zbyt słabo i piłkę głową do bramki Sokoła kieruję pomocnik Wilkowianki. Groźnie strzela na bramkę Wilkowianki z rzutu wolnego Paweł Malik i Andrzej Ziembowski jednak oba strzały są minimalnie niecelne. W 40 minucie meczu Wilkowianka wychodzi z kontrą i pomimo przewagi trzech zawodników  nie zdobywa bramki, gdyż dobrze broni nasz bramkarz. W 45 minucie meczu tracimy drugiego gola, gdzie po rzucie rożnym zbyt lekko piłkę wybija Daniel Gruszecki i Stafisz mocnym strzałem z 16 metrów kieruje futbolówkę do bramki Sokoła. Pierwsza odsłona tego pojedynku kończy się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, którzy niczym szczególnym nie zachwycili i wykorzystali dwa błędy naszych zawodników. Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga Wilkowianki, której zawodnicy stworzyli kilka sytuacji bramkowych, których jednak nie wykorzystali. W 65 minucie spotkania sędzia z niewiadomych przyzczyn podyktował rzut karny dla Wilkowa, dopatrując się faulu Mateusza Leśniaka na napastniku gospodarzy, który teatralnie się przewrócił w polu karnym. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienia Borycki i przegrywamy 3:0.  W 70 minucie spotkania po podaniu od Pawła Malika sam na sam z bramkarzem Wilkowianki znajduje się Andrzej Ziembowski, który mocnym strzałem zdobywa gola dla Sokoła. W dogodnej sytuacji na zmniejszenie rozmiarów porażki znajduje się jeszcze Grzesiek Szajer, ale mając przed sobą jedynie bramkarza gospodarzy zbyt długo zwleka  z oddaniem strzału i piłkę wybija mu jeden z obrońców Wilkowa. Po dośrodkowaniu Andrzeja Ziembowskiego do piłki znajdującej się kilka metrów od bramki Wilkowianki nie doszedł Paweł Malik. W doliczonym czasie gry tracimy czwartego gola, gdzie napastnik Wilkowianki wychodzi na czystą pozycję i strzela z 10 metrów do bramki Sokoła obok interweniującego Mateusza Leśniaka. Chwilę później sędzia kończy pojedynek w którym gospodarze odnoszą okazałe zwycięstwo po meczu walki w którym słowa uznania należą się naszym zawodnikom, którzy pomimo grania w osłabieniu pokazali charakter i nie poddali się bez walki. Wilkowianka nie zachwyciła jednak gra bez jednego zawodnika dała o sobie znać pod koniec spotkania, co pozwoliło gospodarzom zainkasować trzy punkty przybliżające ich do utrzymania. Nawiązując do absencji niektórych zawodników oraz frekwencji na treningach(która jest kilkuosobowa) warto może zastanowić się nad sensem istnienia zespołu Sokoła, który bez zaangażowania i chęci niektórych zawodników nie ma szans na normalne funkcjonowanie. Wątpliwa jest  w takim przypadku także potrzeba pracy trenera, który nie ma z kim pracować. Zarząd klubu w czwartek o godz. 17:00 zaprasza zawodników na spotkanie dotyczące dalszego funkcjonowania klubu i przyszłości  trenera Sokoła Krzywa. Obecnie czeka nas przerwa świąteczna i do gry wracamy 15.04.2012r. gdzie zagramy u siebie z Feniksem Pielgrzymka.