23

07-2018

Zwycięstwo z trudnym rywalem

• autor: shogun, 2012-04-15 20:24

Zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał w 20 kolejce ligowej Fenixa Pielgrzymkę 2:1(1:1) po dwóch bramkach Pawła Malika.

Po przerwie świątecznej Sokół Ur-Pal Krzywa podejmował sąsiada z ligowej zespół Fenixa Pielgrzymka. Po porażce w poprzedniej kolejce w Wilkowie nasz zespół pałał chęcią zmazania niekorzystnego wizerunku klubu i zawodników. Początek meczu to przewaga przyjezdnych i groźne strzały z dalszej odległości, które jednak były niecelne lub dobrze bronił nasz bramkarz Mateusz Leśniak. Po chwilowej przewadze gości do głosu doszli zawodnicy Sokoła konstruując coraz to groźniejsze akcje pod bramką rywala. Groźnie strzela Tomek Jagielski zza pola karnego jednak bramkarz gości broni bez zarzutu. W kolejnej akcji po błędzie bramkarza gości, który wybił piłkę przed siebie z 8 metrów bramkę dla Sokoła mógł zdobyć Andrzej Ziembowski, jednak jego strzał wybija na rzut rożny golkiper Fenixa. W 35 minucie meczu zdobywamy gola, gdzie po indywidualnej akcji Tomka Jagielskiego, który ogrywa w bocznym sektorze boiska dwóch rywali i podaje do niepilnowanego Pawła Malika, który precyzyjnym strzałem z 10 metrów pokonuje bramkarza gości. Niestety nie cieszymy się z prowadzenia zbyt długo, gdyż w 42 minucie Adamiec zdobywa pięknym strzałem z 20 metrów gola wyrównującego. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Andrzeja Ziembowskiego i dograniu głową na  piąty metr przez Łukasza Kurczaka przed szansą na zdobycie gola znalazł się Daniel Gruszecki, jednak jego strzał obronił bramkarz przyjezdnych. Chwilę później sędzia kończy pierwszą odsłonę tego pojedynku w którym lepsze wrażenie sprawili przyjezdni. Druga połowa tego pojedynku to już zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu, który opanował środek boiska i konstruuje ataki na bramkę Fenixa. W 70 minucie meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Leśniaka piłkę wypuszcza z rąk  bramkarz gości i gola z najbliższej odległości zdobywa Paweł Malik. Goście protestowali twierdząc, że faulowany był ich bramkarz, jednak sędzia wskazał na środek boiska uznając gola. Przyjezdni rzucili się do  odrabiania strat, jednak ich strzały dobrze bronił Mateusz Leśniak i pewnie grała obrona Sokoła. W 88 minucie meczu zdobywamy trzeciego gola, gdzie ponownie błąd popełnia bramkarz Fenixa i do siatki trafia ponownie Paweł Malik, jednak sędzia zawodów z niewiadomych przyczyn gola nie uznaje odgwizdując faul na bramkarzu z którym żaden z zawodników Sokoła niem miał kontaktu. Pomimo rozpaczliwych ataków gości wynik do końca spotkania nie ulega już zmianie i po dobrym i ciężkim meczu nasz zespół zdobywa zasłużenie 3 punkty z bardzo niewygodnym rywalem, który bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę Sokołowi.