Dotkliwa porażka z Przyszłością

• autor: shogun, 2012-04-23 09:40

W 21 kolejce legnickiej A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa został rozbity przez Przyszłość Prusice 5:0(3:0).

Na mecz do Prusic zespół Sokoła wybrał się w mocno okrojonym składzie bez kilku podstawowych zawodników.(Jagielski-kartki, Ziembowski, Solpa, Cygan-kontuzje, Kurczak-obowiązki trenerskie w Mewie Goliszów). W związku z powyższym zespół został zasilony przez juniorów(Staszak, Darmoros) oraz powrócił do składu po dłuższej nieobecności Krystian Wencel. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy po kilku słabszych występach liczyli na powrót na pozycję lidera tabeli. Od początku spotkania do zdecydowanych ataków ruszyli zawodnicy z Prusic raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Mateusza Leśniaka. Groźnie z rzutu wolnego uderza zawodnik gospodarzy, gdzie piłka odbija się od poprzeczki naszej bramki i wychodzi w pole. W 22 minucie meczu gospodarze otwierają wynik spotkania, gdzie niepilnowany pomocnik Przyszłości z 20 metrów posyła piłkę w okienko bramki Sokoła. Pomimo utraty bramki obraz gry nie ulega zmianie i w dalszym ciągu przewagę posiadają gospodarze, którzy dokumentują ją strzeleniem kolejnego gola. W 37 minucie spotkania po rzucie rożnym niepilnowany napastnik Przyszłości z 7 metrów posyła piłkę do bramki Sokoła. Kilka minut później ten sam zawodnik pozostawiony bez krycia decyduje się na indywidualną akcję, wygrywa pojedynek jeden na jeden z Bogdanem Kozłowskim i po minięciu Mateusza Leśniaka umieszcza futbolówkę w pustej bramce Sokoła. Przed szansą na strzelenie gola dla Sokoła w pierwszej odsłonie tego pojedynku znajduje się Łukasz Leśniak, ale będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i obrońca Przyszłości wybija piłkę na rzut rożny. Wynik do przerwy nie ulega już zmianie i po bardzo słabej grze przegrywamy 3:0 co odzwierciedla wydarzenia na boisku, gdzie nie oddaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Początek drugiej polowy spotkania to kilka składnych akcji w wykonaniu naszego zespołu, czego wynikiem są groźne sytuacje pod bramką usatysfakcjonowanych z rezultatu gospodarzy. W 60 minucie spotkania w polu karnym został sfaulowany Grzesiek Sopkowicz i sędzia zawodów podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Paweł Malik, jednak jego słaby, sygnalizowany strzał obronił  bramkarz Prusic. Chwilę później gospodarze wyprowadzają kontrę i ponownie napastnik Przyszłości płaskim strzałem z 16 metrów umieszcza piłkę w bramce Sokoła. Kolejną sytuację na zdobycie choćby bramki honorowej dla Sokoła marnuje Paweł Malik, który będąc w dogodnej sytuacji strzela wprost w bramkarza Przyszłości. W końcówce spotkania gospodarze ustalają wynik tego meczu, gdzie bramkę na 5:0 strzela z rzutu wolnego płaskim strzałem obok muru pomocnik Przyszłości. Wynik spotkania nie ulega już zmianie i gospodarze mogą cieszyć się z nadspodziewanie łatwo osiągniętego zwycięstwa, które jest w pełni zasłużone, gdyż byli oni lepsi od Sokoła w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. W zespole Sokoła szansę na debiut otrzymali juniorzy Paweł Darmoros i Krystian Staszak, którzy spisali się bardzo dobrze na tle wymagającego rywala i z pewnością będą otrzymywali od trenera kolejne szanse na grę. Po tym zwycięstwie i remisie Granowic w Zagrodnie zespół Przyszłości powrócił na fotel lidera tabeli i pokazał, że w dalszym ciągu liczy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast nasz zespół zagrał bardzo słabo, bez woli walki, nie realizując założeń taktycznych oraz nie podejmując walki z faworytem, który przewyższał naszych zawodników walecznością i umiejętnościami piłkarskimi. W najbliższą niedzielę(29.04.2012r.) o godz. 16:00 w Krzywej zespół Sokoła podejmował będzie walczącą o utrzymanie ekipę Płomienia Nowa Wieś Grodziska, a w czwartek(03.05.2012r.) o godz. 17:00 zmierzymy się w Rokitnicy z tamtejszą Lechią. Miejmy nadzieję, że do zespołu powrócą zawodnicy nieobecni i pokażemy się z dużo lepszej strony niż w spotkaniu z Przyszłością Prusice.

autor: ~ciekawski 2012-04-23 13:53:36

avatar Jak to jest że Kurczak piłkarz jedzie na mecz B-Klasy bo podjął się tam pracy? Jego obowiązkiem jest być na meczu i pomóc swojej drużynie a jak nie to po co taki zawodnik tutaj?

autor: ~widmo 2012-05-05 20:04:41

avatar Jakie były wyniki ostatnich dwóch kolejek??

autor: ~anonim 2012-05-06 01:04:55

avatar 1-1 z nową wsią i przegrana 2-1 z rokitnicą gdzie bramke straciliśmy w ostatniej akcji meczu niestety, strona na razie nie funkcjonuje ponieważ Admin wyjechał na zasłużony urlop. Pozdrawiam