29

09-2018

Wysoka wygrana z Jaworem

• autor: shogun, 2012-05-06 21:43

W dniu dzisiejszym Sokoł Ur-Pal Krzywa rozgromił u siebie Piasta Jawor 9:4(6:2) po golach G.Sopkowicza, Malika(2), Kurczaka(2), Cygana, Gruszeckiego, Hawrylowa i Łukasza Leśniaka(k)

Mecz z Piastem Jawor rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, gdyż już w 7 minucie meczu pierwszą bramkę po podaniu od Szajera zdobywa mocnym strzałem z woleja Grzesiek Sopkowicz. W kolejnej akcji drugiego gola dla Sokoła zdobywa po zespołowej akcji Łukasz Kurczak. W kolejnych minutach meczu trwa oblężenie bramki przyjezdnych czego efektem jest trzeci gol, który zdobywa Paweł Malik po precyzyjnym podaniu od  Ariusza Hawrylowa, siejącego popłoch w szeregach obronnych Jaworzan. Kontaktowego gola dla Piasta strzela po przypadkowym zagraniu Grzesiek Sopkowicz. Chwilę później podwyższamy prowadzenie, gdzie sam na sam z bramkarzem gości znajduje się Daniel Gruszecki i umieszcza piłkę w bramce przyjezdnych. Drugiego gola dla Piasta po błędzie Kozłowskiego i Łukasza Leśniaka zdobywa w 33 minucie meczu napastnik przyjezdnych. Piątą bramkę dla Sokoła po indywidualnej akcji zdobywa Ariusz Hawrylów w 37 minucie meczu, a w doliczonym czasie pierwszej połowy szóste trafienie dla Sokoła zalicza Maciek Cygan, który po błędzie bramkarza zdobywa głową gola z najbliższej odległości. Chwilę później sędzia kończy pierwszą odsłonę tego pojedynku w którym Sokół demoluje rywala. Po przerwie zawodnicy Piasta Jawor dążą do zniwelowania przewagi bramkowej, lecz ich akcje dobrze rozbija obrona Sokoła lub pewnie broni Mateusz Leśniak. Kolejne gole dla Sokoła zdobywają Łukasz Kurczak, po koronkowej akcji z Hawrylowem i Malikiem oraz ponownie Paweł Malik po indywidualnej akcji. Gola z karnego dorzuca jeszcze Łukasz Leśniak po faulu na Hawrylowie.  Goście odpowiadają jedynie dwoma golami, gdzie z woleja napastnik Piasta strzela w okienko naszej bramki oraz kapitan przyjezdnych precyzyjnie wykonuje rzut wolny strzelając gola w krótki róg naszej bramki. Przed szansą na podwyższenie rezultatu dla Sokoła znajduje się jeszcze Ariusz Hawrylów , który zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i futbolówkę wybija na róg obrońca gości oraz Grzesiek Sopkowicz, który z ostrego kata trafia w boczną siatkę. Reasumując po bardzo dobrym meczu w którym nasi zawodnicy wykazali charakter i wolę walki oraz zrealizowali w pełni założenia taktyczne Sokół deklasuje mocnego rywala zdobywając kolejne trzy punkty. Wynik mógł być dużo wyższy gdyby nie zawiodła skuteczność, ale należy cieszyć się z postawy naszych zawodników, którzy przez cały mecz byli zdecydowanie lepsi od rywala, który nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki zawodnikom Sokoła,ponosząc w pełni zasłużoną porażkę.