27

04-2018

Porażka z Dębem

• autor: shogun, 2012-05-27 23:18

W kolejnej kolejce ligowej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa przegrał w Siedliskach z tamtejszym Dębem 1:3(0:2) po golu Daniela Gruszeckiego.

Początek meczu to zdecydowane ataki gospodarzy, którzy osiągnęli przewagę w środku pola, czego efektem było kilka groźnych strzałów na bramkę strzeżoną przez Mariusza Ostroucha. Strzały te były jednak niecelne, lub pewnie bronione przez naszego bramkarza. W 12 minucie meczu gospodarze otrzymują prezent od sędziego, który z sobie jedynie wiadomego powodu dyktuje rzut wolny z 18 metrów, który na bramkę precyzyjnym uderzeniem przy słupku zamienia pomocnik Dębu. Po zespołowej akcji przed szansą na strzelenie gola wyrównującego znajduje się Paweł Malik, ale jego strzał z 10 metrów jest minimalnie niecelny. W 30 minucie spotkania po błędzie obrony Sokoła drugą bramkę dla Dębu strzela najlepszy strzelec gospodarzy Damian Tomczyk lobując naszego bramkarza. W kolejnej akcji po podaniu Andrzeja Ziembowskiego sam na sam z bramkarzem gospodarzy znajduje się Grzesiek Sopkowicz, lecz zbyt długo zwleka i jego strzał blokuje obrońca Dębu. W kolejnej akcji po dorzucie Tomka Jagielskiego gola dla Sokoła powinien zdobyć Paweł Malik, jednak po jego strzale z 9 metrów piłka trafia w słupek. W odpowiedzi po rzucie wolnym Damian Tomczyk strzela zza pola karnego mocno nad bramką Sokoła. Pierwsza odsłona tego pojedynku kończy się na dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy. Już w jednej z pierwszych akcji drugiej połowy nasz zespół zdobywa bramkę kontaktową, gdzie po dorzucie Andrzeja Ziembowskiego gola głową zdobywa Daniel Gruszecki. Groźnie strzelają  po zespołowych akcjach Sokoła Tomek Jagielski i Maciek Cygan, ale dobrze broni bramkarz gospodarzy. Zespól Sokoła gra agresywniej, posiada przewagę i konstruuje coraz to groźniejsze akcje pod bramką rywala. Gospodarze jednak groźnie kontratakują i  w 80 minucie meczu zdobywają trzeciego gola, gdzie pozostawiony bez opieki na 5 metrze pomocnik Dębu strzela głową obok bezradnego Ostroucha. Dwukrotnie z rzutów wolnych groźnie strzela Łukasz Kurczak, ale jego strzały wybija na rzut rożny bramkarz miejscowych. Gospodarze po składnej akcji mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale mocny strzał Tomczyka wybija przed siebie Mariusz Ostrouch. Do końca meczu  wynik nie ulega już zmianie i nasza drużyna przegrywa po niezłym meczu z dobrze dysponowanym tego dnia zespołem Dębu Siedliska, który wykorzystał prawie wszystkie swoje sytuacje bramkowe i posiadał przewagę przez większą część spotkania, zasłużenie inkasując komplet punktów. Natomiast naszym zawodnikom brakło w kilku akcjach precyzji i zimnej krwi, gdyż z wypracowanych sytuacji bramkowych powinno paść kilka bramek dla naszego zespołu i wynik mógłby być zgoła inny.