03

04-2024

Wysoka wygrana z autsajderem

• autor: shogun, 2012-06-05 13:26

W 28 kolejce III grupy legnickiej A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał autsajdera ligi Polonię Ernestynów 6:2(2:1) po golach Andrzeja Ziembowskiego, Daniela Gruszeckiego, Łukasza Kurczaka i  Tomka Jagielskiego(3)

W niedzielne popołudnie do Krzywej zawitała "czerwona latarnia" ligi Polonia Ernestynów, który to zespół w przyszłym sezonie występował będzie ponownie w B-klasie. Pierwsza połowa spotkania to zdecydowana przewaga zawodników Sokoła, którzy stwarzają kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, których jednak nie wykorzystują(Jagielski, Hawrylów). Nieoczekiwanie w 20 minucie spotkania goście oddają precyzyjny strzał z dalszej odległości, który daje im prowadzenie. Radość przyjezdnych nie trwa jednak zbyt długo, gdyż po kilku minutach do wyrównania doprowadza Andrzej Ziembowski, a chwilę później prowadzenie Sokołowi zapewnia Daniel Gruszecki. Do przerwy pomimo przewagi gospodarzy wynik nie ulega już zmianie. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienia i w dalszym ciągu sporą przewagę posiadają zawodnicy Sokoła, którą dokumentują strzeleniem jeszcze czterech goli, których autorami są Łukasz Kurczak i Tomek Jagielski(zdobywca trzech bramek). Goście odpowiadają jedynie jedynie jednym trafieniem, gdzie po strzale zza pola karnego piłka odbija się od Łukasza Leśniaka i wpada do bramki obok naszego bramkarza. Wygrana powinna być okazalsza, jednak nasi zawodnicy nie wykorzystali jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich(min. Ariusz Hawrylów dwukrotnie znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale był nieskuteczny oraz Tomek Jagielski w dogodnej sytuacji przestrzelił). W 70 minucie meczu kontuzji nabawił się nasz kapitan Grzesiek Sopkowicz, który w bocznym sektorze boiska zderzył się w walce powietrznej z zawodnikiem Polonii i został uderzony głową w okolice prawego oka. Po tym starciu musiał z mocno opuchniętą twarzą opuścić boisko i prawdopodobnie nie będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu ze Skorą Jadwisin. Reasumując po dobrym meczu w którym nasi zawodnicy przewyższali Polonię Ernestynów w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła Sokół odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo i zrównał się w tabeli punktami z Wilkami Różana oraz zniwelował do jednego oczka stratę punktową do Feniksa Pielgrzymka. Polonia pokazała natomiast, że A-klasa to zbyt wysokie progi dla tego zespołu.  A już w czwartek nasz zespół zmierzy się  w Jadwisinie ze Skorą, która jest rewelacją rundy rewanżowej i w ostatniej kolejce pokonała u siebie mocny Dąb Siedliska 3:1. Mecz odbędzie się o godz. 15:00 wyjazd godz. 14:00