27

11-2018

Sokół zdemolowany w Jadwisinie

• autor: shogun, 2012-06-07 17:46

W przedostatniej kolejce ligowej nasz zespół został zdemolowany w Jadwisinie przegrywając ze Skorą w pełni zasłużenie 0:7(0:4).

Zespół Sokoła udał się do lokalnego rywala Skory Jadwisin zdziesiątkowany, gdyż nie mogli zagrać w spotkaniu Daniele Gruszecki, Łukasz Kurczak(kontuzje), Maciek Cygan(studia), Zbigniew Wencel, Krystian Wencel, Paweł Kuśnierz i Rafał Solpa(niestawienie się na zbiórce). Na domiar złego w 10 minucie meczu bezmyślnie zachowuje się Łukasz Leśniak, który mając już żółtą kartkę za bezmyślny faul krytykuje decyzję sędziego, który pokazuje mu drugi żółty kartonik i wyrzuca z boiska. Dodając do tego fakt występowania w meczu z kontuzją Grześka Sopkowicza, którego nie miał kto zmienić mamy obraz składu w jakim przyszło nam się mierzyć z rewelacją rundy rewanżowej Skorą Jadwisin. Wracając do meczu to już w 5 minucie spotkania Skora obejmuje prowadzenie, gdzie napastnika gospodarzy nie upilnował Łukasz Leśniak i strzela on z najbliższej odległości gola głową obok bezradnego Mateusza Leśniaka. Po składnej akcji przed szansą na wyrównanie znajduje się Paweł Malik, ale mając przed sobą jedynie bramkarza Skory strzela z 7 metrów wprost w niego. Kolejną sytuację marnuje ponownie Paweł Malik, który z 20 metrów mając pustą bramkę strzela niecelnie po złym wybiciu obrońcy Skory. Gospodarze po opuszczeniu placu gry przez Łukasza Leśniaka osiągają zdecydowaną przewagę, którą dokumentują  kolejnymi golami. Krystian Staszak pozostawił zbyt wiele wolnego miejsca swojemu pomocnikowi, który z 16 metrów po długim rogu zdobywa drugą bramkę dla Jadwisina. Trzeciego gola po kombinacyjnej akcji zdobywa Michał Grudzień strzałem z 10 metrów w okienko naszej bramki. Sokół próbuje odpowiedzieć strzałami z dystansu, ale są one niecelne, a osamotniony w ataku Tomek Jagielski jest dobrze pilnowany przez obrońców gospodarzy. Kolejną sytuację marnuje Paweł Malik, którego strzał z 8 metrów blokuje obrońca gospodarzy. Tuż przed przerwą Skora zdobywa kolejnego gola, na którego próbuje odpowiedzieć Tomek Jagielski, któremu w dogodnej sytuacji w ostatniej chwili wybija piłkę wślizgiem obrońca gospodarzy.Chwilę później sędzia zawodów kończy pierwszą połowę tego spotkania w której gramy słabo i zasłużenie przegrywamy. Po przerwie sytuacja na boisku nie ulega zmianie i dalszym ciągu zawodnicy Skory dyktują warunki gry czego efektem są jeszcze trzy gole. Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale w kilku sytuacjach dobrze broni nasz bramkarz lub strzały gospodarzy są bardzo niecelne. W dogodnej sytuacji znajduje się jeszcze Tomek Jagielski, jednak jego strzał broni bramkarz Skory. Po dokładnym podaniu od Pawła Malika na czystą pozycję wychodzi Andrzej Ziembowski, jednak z sobie jedynie wiadomego powodu sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną. Do kontrowersyjnej sytuacji dochodzi także w polu karnym gospodarzy, gdzie po dorzucie Andrzeja Ziembowskiego piłkę na rzut rożny wybija ręką obrońca Skory jednak gwizdek fatalnie tego dnia sędziującego arbitra milczy. Należy dodać, że sędziowie zawodów z Legnicy(Arkadiusz Grab-główny, Piotr Ujec i Dariusz Penkala-boczni) byli jednymi z najsłabszych rozjemców jacy prowadzili spotkania Sokoła w A-klasie. Nie ma jednak co szukać przyczyn porażki w sędziach, gdyż zawodnicy Sokoła zagrali bardzo słabo, bez zaangażowania, nie realizowali założeń taktycznych i w pełni zasłużenie zostali rozbici przez bardzo dobrze dysponowanych zawodników Skory, którzy tym samym zapewnili sobie spokojny byt w lidze, co po  pierwszej rundzie graniczyło z cudem. Natomiast dla Sokoła dobrze, że ten sezon dobiega końca, gdyż w rundzie rewanżowej gramy słabo, nie trenujemy i prześladuje nas plaga kontuzji. Dobrze, że w pierwszej rundzie zdobyliśmy tak dużą liczbę punktów, bo w przeciwnym razie byt naszego zespołu  w A-klasie byłby zagrożony. Podejście też zawodników na których można liczyć tylko od czasu do czasu pozostawia wiele do życzenia i niektórzy zawodnicy muszą się określić, czy chcą nadal funkcjonować w naszym zespole, czy też nie.