26

04-2018

Porażka na zakończenie sezonu

• autor: shogun, 2012-06-11 11:33

W ostatnim meczu sezonu Sokół Ur-Pal Krzywa uległ u siebie po dobrym meczu  Ratajowi Paszowice 0:3(0:2).

Do ostatniego spotkania sezonu Sokół, co stało się już tradycją, przystąpił w mocno osłabionym składzie, gdyż nie wystąpili: Grzesiek Sopkowicz, Łukasz Kurczak(kontuzje), Łukasz Leśniak(praca), Zbigniew Wencel, Krystian Wencel i Rafał Solpa(nie stawili się na zbiórce z nieznanych przyczyn). W zespole od początku spotkana wystąpił nasz junior Jakub Zawada, a po przerwie z uwagi na kontuzję Grześka Szajera wszedł na plac gry kolejny junior Krystian Staszak. Zawodnicy ci spisali się bardzo dobrze nie ustępując bardziej doświadczonym rywalom. Już na początku meczu dogodną sytuację do strzelenia gola miał Andrzej Ziembowski, który po indywidualnej akcji znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, który obronił jego strzał. Goście mogli objąć prowadzenie w 15 minucie meczu, gdzie pomocnik Rataja znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał wybił na róg nasz bramkarz Mateusz Leśniak. W 30 minucie meczu po indywidualnej akcji Andrzeja Ziembowskiego jest on faulowany w polu karnym i sędzia zawodów bez wahania wskazuje na rzut karny. Do piłki podchodzi Tomek Jagielski i strzela w poprzeczkę. Chwilę później po rzucie rożnym Andrzej Ginowicz nie upilnował napastnika z Paszowic, który głową z 10 metrów strzela gola otwierając wynik spotkania. W kolejnej akcji ponownie Andrzej Ziembowski ma dogodną sytuację strzelecką jednak znowu górą jest bramkarz przyjezdnych. W 40 minucie meczu ponownie błąd popełnia Andrzej Ginowicz i goście strzelają drugiego gola mocnym strzałem z 10 metrów. Przed przerwą jeszcze dogodną sytuację strzelecką marnuje Tomek Jagielski strzelając obok bramki z 20 metrów. Chwilę później sędzia zawodów kończy pierwszą odsłonę tego pojedynku. W drugiej połowie spotkania Sokół osiąga znaczną przewagę i raz po raz zagraża bramce Rataja, jednak jesteśmy nieskuteczni. Po indywidualnej akcji Tomek Jagielski ogrywa trzech obrońców Rataja i z 7 metrów strzela minimalnie niecelnie. W 60 minucie spotkania po dorzucie Pawła Kuśnierza z 8 metrów strzela Andrzej Ziembowski, jednak jego strzał broni bramkarz gości. Chwilę później na strzał zdecydował się Paweł Malik, jednak futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w pole. W dogodnej sytuacji znajduje się ponownie Tomek Jagielski, który strzela niecelnie.  Po dorzucie Krysiana Staszaka z kilku metrów główkuje Daniel Gruszecki, jednak jego strzał broni bramkarz Paszowic. W 80 minucie meczu po faulu Bogdana Kozłowskiego na 20 metrze rzut wolny na trzeciego gola zamienia kapitan przyjezdnych ustalając wynik spotkania. Do końca pojedynku wynik spotkania nie ulega już zmianie i odnosimy wysoką porażkę w meczu w którym byliśmy lepszym zespołem, jednak zawiodła skuteczność. Najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz Rataja, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach wygrywając mecz przyjezdnym, którzy stworzyli pięć sytuacje strzeleckie z których wykorzystali trzy. Natomiast w zespole Sokola na uznanie zasługują nasi młodzi gracze tj. Paweł Kuśnierz, Jakub Zawada i Krystian Staszak, którzy rozegrali bardzo dobre zawody nie ustępując rywalowi, pokazali, że Sokół będzie miał z nich pożytek w kolejnych latach. Brawa należą się wszystkim naszym zawodnikom, którzy pokazali serce do walki i pomimo niekorzystnego rezultatu walczyli do ostatniej minuty o jego zmianę. Najprawdopodobniej do naszej grupy z okręgówki spadnie aż trzy zespoły tj. Górnik Złotoryja, Chojnowianka Chojnów i KS Męcinka, więc walka w przyszłym sezonie zapowiada się bardzo interesująco. W naszym zespole dojdzie do kilku zmian personalnych, o których poinformuję po ich finalizacji w późniejszym terminie.