23

11-2018

Zwycięstwo w Olszanicy

• autor: shogun, 2012-08-26 18:17

W trzeciej kolejce legnickiej II grupy A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał w Olszanicy tamtejszą Olimpię 3:1(1:0) po golach Pawła Kuśnierza, Daniela Gruszeckiego oraz Krystiana Staszaka.

Sokół do meczu z beniaminkiem przystępował w mocno osłabionym składzie, gdyż z uwagi na kontuzje nie mogli wystąpić Grzesiek Sopkowicz i najlepszy strzelec naszej drużyny Tomek Jagielski. Ponadto po pierwszej połowie z uwagi na urazy boisko musieli opuścić Ariusz Hawrylów oraz Grzesiek Szajer. Początek meczu to przewaga gospodarzy, którzy powinni zdobyć gola po mocnym strzale z 16 metrów jednak piłka trafiła w poprzeczkę. W 10 minucie spotkania po błędzie Krystiana Wencla z 10 metrów napastnik Olimpii strzela wprost w nogi Mateusza Leśniaka. Po kilku groźnych akcjach gospodarzy do głosu dochodzą nasi zawodnicy i konstruują groźne akcje. Po kiksie stopera gospodarzy w dogodnej sytuacji znajduje się Ariusz Hawrylów, jednak zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i piłkę wybija obrońca z Olszanicy. W kolejnej akcji po podaniu Łukasza Kurczaka sam na sam z bramkarzem gospodarzy znajduje się Paweł Kuśnierz, którego strzał jest niecielny.  Groźnie strzela jeszcze Adrian Kłonicki po indywidualnej akcji, ale futbolówkę łapie bramkarz Olimpii. W 30 minucie meczu sam na sam z bramkarzem Olimpii  po podaniu od Daniela Gruszeckiego znajduje się  Paweł Kuśnierz i otwiera wynik tego spotkania. Gospodarze próbują strzelić gola wyrównującego, jednak dość pewnie gra nasza obrona i dobrze broni Mateusz Leśniak. Pierwsza połowa spotkania kończy się na jednobramkowym prowadzeniu naszych zawodników. Początek drugiej połowy to zdecydowane ataki gospodarzy i umiejętna gra w obronie Sokoła, który wyprowadza groźne kontry. Po indywidualnej akcji i kolejnym już błędzie stopera gospodarz w 100% sytuacji znajduje się Paweł Kuśnierz, jednak jego strzał z 5 metrów broni bramkarz Olimpii. W 60 minucie spotkania po kolejnym już błędzie obrońców Olimpii na strzał zza pola karnego decyduje się Daniel Gruszecki i piłka wpada do siatki nad interweniującym bramkarzem gospodarzy. Szansę na podwyższenie prowadzenia marnuje Krystian Staszak, który wyszedł wraz z Danielem Gruszeckim na czystą pozycję, jednak jego próba przerzucenia bramkarza gospodarza jest nieskuteczna. Z rzutu wolnego z 16metrów minimalnie niecelnie strzela Łukasz Kurczak. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka strzał głową Krystiana Staszaka ląduje na poprzeczce bramki Olimpii. Podwyższenie wyniku nie udaje się naszym piłkarzom, co skwapliwie wykorzystują gospodarze, gdzie w 80 minucie spotkania na strzał z ostrego kąta decyduje się napastnik Olimpii zaskakując zasłoniętego Mateusza Leśniaka. Gospodarze próbują doprowadzić do wyrównania, jednak czynią to nieudolnie i nie stwarzają większego zagrożenia pod naszą bramką. W 90 minucie spotkania po indywidualnej akcji Pawła Kuśnierza, który ośmieszył w polu karnym dwóch obrońców Olimpii trzeciego gola dla Sokoła zdobywa mocnym strzałem pod poprzeczkę Krystian Staszak pieczętując tym swój bardzo dobry występ w dzisiejszym spotkaniu. Reasumując pomimo osłabień Sokół rozegrał dobre spotkanie w którym więcej z gry mieli gospodarze, ale skuteczniejsi byli nasi zawodnicy odnosząc zasłużone zwycięstwo. Z dobrej strony pokazał się Krystian Staszak, który z konieczności musiał zagrać w ataku za kontuzjowanego Ariusza Hawrylowa oraz Paweł Kuśnierz, który był nie do zatrzymania dla słabo spisujących się obrońców Olimpii. Brawa nalezą się całej naszej drużynie, która pokazała charakter, realizowała założenia taktyczne i w konsekwencji wywiozła komplet punktów z ciężkiego terenu. A już w niedziele do Krzywej przyjeżdża lider rozgrywek i jeden z głównych kandydatów do awansu Victoria Parchów.