26

01-2018

Lider pokonany

• autor: shogun, 2012-09-03 08:48

W czwartej kolejce ligowych zmagań zespół Sokoła Ur-pal Krzywa pokonał u siebie lidera rozgrywek Victorię Parchów 1:0(1:0) po golu Tomka Jagielskiego.

Zdecydowanym faworytem spotkania była Victoria Parchów, która posiada w swoich szeregach kilku zawodników z przeszłością w wyższych klasach rozgrywkowych( KP Polkowice, Zagłębie Lubin, Konfeks Legnica, Stal Chocianów). Grającym trenerem przyjezdnych jest Andrzej Wójcik, legenda Zagłębia Lubin z którym osiągnął mistrzostwo Polski. Przyjezdni przed startem rozgrywek typowani byli jako główny kandydat do awansu i taki cel przyświecał poczynaniom działaczy Victorii(obóz zimowy w Świeradowie, rozbudowany sztab szkoleniowy z czterema trenerami oraz wzmocnienie składu). Przy tak mocnej organizacyjnie i piłkarsko drużynie z Parchowa Sokół jawił się niczym kopciuszek rzucony na pożarcie. Boisko jednak zweryfikowało przedmeczowe prognozy. Początek meczu rozpoczął się od zdecydowanych ataków przyjezdnych którzy stworzyli w pierwszych 25 minutach trzy doskonałe sytuacje do zdobycia gola. W 7 minucie spotkania pomocnik Victorii ogrywa przy linii bocznej dwóch naszych zawodników i dogrywa do będącego na 7 metrze napastnika, który nie trafia w światło bramki. W kolejnej akcji napastnik gości wygrywa pojedynek główkowy z Andrzejem Ginowiczem i trafia w słupek. Po indywidualnej akcji lider Victorii Emil Nowakowski(gracz min. Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Polonii Warszawa, BKS-u Bolesławiec i Konfeksu Legnica) będąc w dogodnej sytuacji strzela mocno jednak jego strzał trafia w obrońcę Sokoła. Zawodnicy Sokoła bronią się całą jedenastką wyprowadzając nieliczne, lecz groźne kontry. W 20 minucie spotkania piłkę wyprowadza z naszej połowy Ariusz Hawrylów i po minięci dwóch rywali podaje do Tomka Jagielskiego, którego strzał zza pola karnego jest niecelny. W 25 minucie spotkania po indywidualnej akcji i błędzie obrony gości gola dla Sokola zdobywa Tomek Jagielski, który z 16 metrów przerzuca piłkę nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem z Parchowa. Obraz gry w dalszej części pierwszej połowy nie ulega zmianie. W dalszym ciągu przewagę posiadają przyjezdni, których ataki są rozbijane przez zawodników Sokoła na 20 metrze. Próby strzałów z dalszej odległości są niecelne lub dobrze bronione przez naszego bramkarza Mariusza Ostroucha. W 40 minucie spotkania w polu karnym gości zderzył się bramkarz z obrońcą i bezpańską piłkę do bramki próbował skierować Ariusz Hawrylów, jednak został w ostatniej chwili uprzedzony przez wracających zawodników Victorii. Pierwsza polowa tego pojedynku kończy się na jednobramkowym prowadzeniu naszych zawodników. Druga odsłona tego meczu nie odbiega znacząco od pierwszej, gdyż w dalszym ciągu znaczną przewagę w polu posiadają gościa, a Sokół broni się całym zespołem czyhając na kontry. W 50 minucie meczu po prostopadłym zagraniu  Łukasza Kurczaka doskonałą sytuację na podwyższenie rezultatu marnuje Tomek Jagielski, którego strzał broni bramkarz Victorii. Po trójkowej akcji Hawrylów-Kuśnierz-Jagielski obrona gości ponownie zostaje rozmontowana i przed kolejną szansą na strzelenie gola znajduje się Tomek Jagielski, jednak jego strzał pada łupem bramkarza z Parchowa. Goście próbują zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu, jednak są one niecelne lub dobrze broni Mariusz Ostrouch. W 75 minucie meczu Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, gdzie na indywidualną akcję decyduje się Tomek Jagielski, który mija dwóch obrońców Victorii i oddaje strzał z 16 metrów, który broni bramkarz przyjezdnych. W 80 minucie meczu sam na sam z bramkarzem gości znajduje się Paweł Kuśnierz, jednak zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i piłka pada łupem obrońców gości. Niewiele brakowało aby niewykorzystane sytuacje przez naszych zawodników się zemściły, gdyż w doliczonym czasie gry(sędzia doliczył 5 minut) po precyzyjnym dorzucie Emila Nowakowskiego z boku boiska futbolówkę do pustej bramki kieruje głową napastnik Victorii jednak znakomitą paradą popisuje się Mariusz Ostrouch ratując tym samym zwycięstwo Sokołowi. Chwilę później sędzia kończy to spotkanie w którym zdobywamy trzy punkty z faworytem do awansu. Nasz zespół rozegrał znakomite zawody, pokazał wolę walki, nie przestraszył się renomowanego rywala i zrealizował plan taktyczny nakreślony przez trenera, co przy odrobinie szczęścia pozwoliło na sprawienie sensacji i zdobycie kompletu punktów z Victorią Parchów. A już w środę nastęna kolejka w której zmierzymy się o 17:30 z Relaksem Szklary Dolne. Zbiórka godz. 16:00