24

04-2024

Fenix rozbity

• autor: shogun, 2012-10-08 09:29

W 10 kolejce ligowej Sokół przełamał złą passę i rozbił u siebie Fenixa Pielgrzymka 7:2(2:2) po golach Pawła Kuśmierza(2), Tomka Jagielskiego(2), Ariusza Hawrylowa(2) i Łukasza Kurczaka.

Początek meczu znakomicie ułożył się dla przyjezdnych, gdyż już w 5 minucie spotkania objęli oni prowadzenie. W dogodnej sytuacji dla Sokoła na strzelenie gola znalazł się Tomek Jagielski, jednak stracił piłkę i goście wyprowadzili kontrę, którą mocnym strzałem zza pola karnego na gola zamienił pozostawiony bez opieki rozgrywający Fenixa. Przed szansą na wyrównanie znalazł się po indywidualnej akcji Tomek Jagielski, jednak jego strzał nogami wybił na róg bramkarz gości. w 13 minucie meczu po indywidualnej akcji sam na sam z bramkarzem z Pielgrzymki znalazł się Ariusz Hawrylów, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem przyjezdnych, którzy wyprowadzili kontrę i podwyższyli prowadzenie. Napastnik gości ograł łatwo Adriana Kłonickiego i oddał płaski strzał z rogu szesnastki nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi Mateuszowi Leśniakowi. W kolejnej akcji pozostawiony bez krycia zawodnik przyjezdnych oddał strzał z 20 metrów, piłka trafiła w poprzeczkę bramki Sokoła, a dobitka do pustej bramki z 3 metrów napastnika przyjezdnych była bardzo niecelna. Sokół w tym fragmencie spotkania grał słabo, przegrał walkę w środkowej strefie boiska oraz pozwalał na zbyt wiele zawodnikom z Pielgrzymki. W 25 minucie meczu po indywidualnej akcji Paweł Kuśmierz strzałem z boku szesnastki lewą nogą umieścił piłkę w okienku bramki Fenixa. Po zdobyciu gola kontaktowego wzrosła przewaga Sokoła, który stworzył kilka dogodnych sytuacji, jednak zawodziła skuteczność. W 100% sytuacjach znaleźli się Ariusz Hawrylów Tomek Jagielski i Paweł Kuśmierz, jednak ich strzały bronił bramkarz gości. W 33 minucie spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Tomek Jagielski, który wychodząc na czystą pozycję był faulowany na 18 metrze przed bramką Fenixa. Sędzia zawodów wskazał na rzut wolny i ukarał zawodnika z Pielgrzymki żółtą kartką, choć równie dobrze mogła to być kartka czerwona. Rzut wolny precyzyjnym strzałem nad murem zamienia na gola wyrównującego Łukasz Kurczak. Chwilę później po podaniu od Tomka Jagielskiego do pustej bramki Fenixa z 2 metrów nie trafia Łukasz Kurczak. Po zagraniu Ariusza Hawrylowa mający przed sobą jedynie bramkarza przyjezdnych Paweł Kuśmierz zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i piłkę na róg wybija obrońca gości. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka z 10 metrów głową uderza na bramkę Daniel Gruszecki, jednak futbolówka trafia w słupek. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy tego meczu ponownie w dogodnej sytuacji znajduje się Daniel Gruszecki, jednak z 13 metrów strzela wysoko nad bramką Fenixa. Pierwsza odsłona tego pojedynku kończy się na wyniku 2:2, gdzie po słabym początku spotkania nasz zespół zdominował wydarzenia na boisku i mógł strzelić jeszcze kilka goli. Druga połowa tego meczu to już całkowita dominacja Sokoła który stworzył wiele okazji podbramkowych. W 50 minucie spotkania Tomek Jagielski podaje do Ariusza Hawrylowa, który strzałem z 13 metrów pokonuje bramkarza przyjezdnych. Chwilę później niefrasobliwość Adriana Kłonickiego i Krystiana Staszaka wykorzystuje napastnik gości, który uderza piłkę głową z 7 metrów próbując przelobować Mateusza Leśniaka, który nie daje się zaskoczyć i wybija futbolówkę na rzut rożny. W kolejnej akcji podwyższa prowadzenie Tomek Jagielski, który podcinką pokonuje bramkarza Fenixa. Po błędzie bramkarza przyjezdnych, który odbija piłkę przed siebie po strzale jednego z zawodników Sokoła mający przed sobą pustą bramkę Paweł Kuśmierz strzela wysoko nad poprzeczką. Goście próbują zagrozić naszej bramce dalekimi wrzutkami piłki z autów, ale dobrze spisuje się obrona Sokoła. W 65 minucie spotkania Fenix zdobywa trzeciego gola, gdzie w zamieszaniu podbramkowym na strzał głową decyduje się napastnik przyjezdnych i piłka wpada do bramki Sokoła. Było to jednak wszystko na co stać było tego dnia zawodników z Pielgrzymki, którzy bo akcjach kombinacyjnych Sokoła tracą kolejne gole. Na 5:3 gola strzela Ariusz Hawrylów, który kieruje piłkę do pustej bramki po kontrze Sokoła, gdzie Tomek Jagielski podaje do Krystiana Staszaka, którego strzał odbija przed siebie bramkarz przyjezdnych. Po dorzucie Andrzeja Ginowicza z bocznego sektora boiska Łukasz Kurczak zgrywa piłę do Tomka Jagielskiego, który mocnym strzałem z 12 metrów pokonuje bramkarza przyjezdnych. W 86 minucie meczu wynik ustala rozgrywający bardzo dobre zawody(podobnie jak cały nasz zespół) Paweł Kuśmierz, który ośmiesza obronę Fenixa i po minięciu 4 zawodników gości oraz bramkarza umieszcza piłkę w pustej bramce. Do końca spotkania wynik nie ulega już zmianie i Sokół po bardzo dobrym meczu( z wyłączeniem pierwszych przespanych 20 minut) demoluje Fenixa Pielgrzymka 7:3 pokazując charakter, wolę walki oraz realizując założenia taktyczne zdobywa w pełni zasłużenie komplet punktów przewyższając przyjezdnych w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. A już w sobotę 13.10.2012r. o godz. 15:00 Sokół zmierzy się w Wilkowie z Wilkowianką, która po kilku przegranych meczach w ostatniej kolejce rozgromiła 6:0 na wyjeździe Czarnych Miłkowice. Zbiórka o godz. 13:30 na boisku.