26

04-2018

Remis w Rokitkach

• autor: shogun, 2012-11-04 20:59

W 14 kolejce ligowej Sokół Ur-Pal Krzywa zremisował w Rokitkach  z rezerwami Czarnych 3:3(1:1) po golach Adriana Kłonickiego, Pawła Kuśmierza i Jakuba Zawady.

Do meczu z lokalnym rywalem zespół Sokoła przystąpił w mocno osłabionym składzie, gdyż nie mogli wystąpić: Ł.Leśniak(czerwona kartka), Jagielski(choroba),Hawrylów(kontuzja), M. Więdłocha(szkoła). Zespół z Rokitek został wzmocniony zawodnikami pierwszego składu tj. Pachurą, Sierpiną, Rajczakowskim i Wrotnym, jak też wystąpili w nim nasi byli zawodnicy Maciek Cygan i Paweł Malik. Początek meczu znakomicie ułożył się dla gospodarzy, gdyż już w piątej minucie spotkania po stracie piłki w środku pola przez Łukasza Kurczaka i błędzie w kryciu Krystiana Staszaka Kamil Pachura otwiera płaskim strzałem wynik tego spotkania obok interweniującego Mateusza Leśniaka. Pierwsza połowa spotkania przebiega pod dyktando zawodników z czego jednak niewiele wynikało, gdyż w miarę pewnie grała nasza obrona. Sokół natomiast swoich szans upatrywał w kontratakach, które jednak były rozbijane przez obrońców Czarnych. Groźnie strzela z rzutu wolnego Łukasz Kurczak, jednak bramkarz Czarnych pewnie łapie piłkę zmierzająca w światło bramki. Po indywidualnej akcji Paweł Kuśmierz znajduje się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców gospodarzy. W 35 minucie spotkania na indywidualną akcję decyduje się Adrian Kłonicki, który mija trzech zawodników Rokitek, po czym podaje do boku boiska, gdzie precyzyjnym dorzutem popisuje się Kuba Zawada i piłka ląduję na głowie Pawła Kuśmierza, który strzela po długim rogu. Do piłki dobiega Adrian Kłonicki i głową przy biernej postawie obrońców Czarnych, strzela gola wyrównującego. Chwilę później Sokół traci swego kapitana Grześka Sopkowicza, który doznaje kontuzji ścięgna achillesa i musi opuścić boisko.  Pierwsza połowa spotkania kończy się na wyniku remisowym 1:1, który z przebiegu spotkania nie krzywdzi żadnej ze stron. po zmianie stron w 50 minucie spotkania po rzucie rożnym bramkę dla Czarnych zdobywa głową pozostawiony bez opieki Jarosław Rajczakowski. Sokół próbuje odpowiedzieć akcjami indywidualnymi Pawła Kuśmierza i Grześka Szajera, które jednak są rozbijane przez obronę Czarnych. W 65 minucie spotkania po dorzucie Rajczakowskiego z boku boiska do pustej bramki Sokoła piłkę kieruje Mateusz Sierpina. Szansę na podwyższenie wyniku dla Czarnych marnują jeszcze Pachura, Strykowiec i Sierpina, gdzie ich strzały dobrze broni nasz bramkarz Mateusz Leśniak. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Czarnych w 75 minucie, gdzie po prostopadłym podaniu Daniela Gruszeckiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Paweł Kuśmierz, który podcinką zdobywa bramkę kontaktową. Sokół mógł pójść za ciosem i zdobyć wyrównanie, ale strzał  Daniela Gruszeckiego z 12 metrów jest blokowany przez obrońców Rokitek, a dobitka wędruje wysoko nad bramką Czarnych. Chwilę później Grzesiek Szajer decyduje się na strzał przewrotką z 12 metrów, jednak piłka mija o kilkadziesiąt centymetrów bramkę gospodarzy. Od 80 minuty zespól Sokoła grał w dziesiątkę, gdyż boisko z powodu kontuzji musiał opuścić grający trener Bogdan Kozłowski, a brakło zawodników na ławce rezerwowych. W doliczonym czasie gry siły się wyrównały, gdyż za krytykę orzeczeń sędziego drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Sierpina.  W ostatniej akcji meczu determinacja zawodników Sokoła przyniosła korzyść, gdyż po podaniu Łukasza Kurczaka sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Jakub Zawada, który płaskim strzałem z ostrego kąta strzela gola wyrównującego. Chwilę później sędzia kończy to spotkanie w którym więcej z gry mieli zawodnicy gospodarzy, którzy posiadali przewagę, nie wykorzystali kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku i zostali za to skarceni golem wyrównującym. Brawa należą się naszym zawodnikom, którzy pokazali charakter i pomimo gry w osłabieniu doprowadzili do wyrównania, choć szczerze powiedziawszy zespołem lepszym w dniu dzisiejszym byli Czarni II Rokitki, jednak determinacja i wola walki doprowadziła do podziału punktów, co biorąc pod uwagę osłabienia i okoliczności meczu należy uznać za duży sukces Sokoła. A już za tydzień  w niedzielę 11.11.2012r. godz. 13:00 Sokół zmierzy się Dębem Siedliska, który w dzisiejszej kolejce rozgromił u siebie Wilkowiankę Wilków 7:2.