Porażka z Dębem

• autor: shogun, 2012-11-12 01:11

W 15 kolejce zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa przegrał u siebie z Dębem Siedliska 1:2(0:0) po golu Łukasza Kurczaka.

Sokół do meczu z Dębem Siedliska przystąpił w mocno okrojonym składzie, gdyż nie mogli wystąpić Kozłowski,G.Sopkowicz(kontuzja), Jagielski,Z.Wencel(praca), Ł.Leśniak(kartki). Pierwsza połowa spotkania to lekka przewaga Sokoła, z której jednak nic nie wynikało, gdyż akcje naszego zespołu kończyły się na 20 metrze od bramki Dębu, lub dobrze bronił bramkarz przyjezdnych. Goście próbowali zdobyć gola z rzutów wolnych, jednak były one słabo wykonywane i nie stwarzały żadnego problemu naszemu bramkarzowi Mateuszowi Leśniakowi. W 40 minucie Dąb mógł objąć prowadzenie, jednak po błędzie Adriana Kłonickiego napastnik Dębu nie zdołał z ostrego kąta umieścić piłki w pustej bramce strzelając w boczną siatkę. Groźnie strzelali z dystansu Ariusz Hawrylów i Łukasz Kurczak, ale ich strzały dobrze bronił bramkarz gości. Tuż przed przerwą Ariusz Hawrylów wymanewrował dwóch obrońców  z Siedlisk, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę spotkania, w której Sokół był zespołem mającym więcej z gry, czego jednak nie udokumentował zdobyczą bramkową. Druga połowa spotkania rozpoczęła się znakomicie dla naszego zespołu, gdyż w 50 minucie spotkania Łukasz Kurczak strzela gola dla Sokoła pięknym strzałem zza pola karnego w okienko bramki gości. Dwie minuty później Dąb doprowadza do wyrównania, gdzie na strzał zza pola karnego decyduje się pomocnik przyjezdnych i piłka wpada do bramki Sokoła obok zasłoniętego Mateusza Leśniaka. Dąb osiągnął w tym fragmencie spotkania przewagę i mógł objąć prowadzenie w 60 minucie meczu, gdzie Mateusz Leśniak wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu, a dobitka napastnika Dębu trafiła w słupek.  W 70minucie spotkania na strzał z decydował się Ariusz Hawrylów, jednak piłka została wybita na rzut rożny przez bramkarza Dębu. Chwilę później rzut wolny wykonywał Łukasz Kurczak trafiając futbolówką w mur.Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem bezbramkowym w 85 minucie spotkania po rzucie rożnym Dąb zdobywa zwycięskiego gola, gdzie niepilnowany zawodnik przyjezdnych umieszcza piłkę głową w siatce naszej bramki. Mądrze grający zawodnicy gości nie dają już sobie wyrwać zwycięstwa i pomimo prowadzenia i dobrej gry naszego zespołu trzy punkty inkasuje drużyna z Siedlisk. Brawa należą się naszym zawodnikom, którzy pomimo osłabień nie byli zespołem gorszym od faworyzowanego rywala, a szczególnie w pierwszej połowie posiadali przewagę, co jednak nie wystarczyło chociażby do zdobycia jednego punktu. A już za tydzień 18.11.2012r. godz. 13:00 w ostatnim meczu rundy  Sokół zmierzy się w Krzywej z liderem tabeli Chojnowianką Chojnów.

autor: ~anonim 2012-11-12 11:14:02

avatar Drużyna Dębu też była bardzo osłabiona , przyjechali w 11stu i na bramce stał zawodnik z pola. Nie było 3 podstawowych zawodników nie wspominając o rezerwowych. Także we wczorajszym spotkaniu niekoniecznie byli oni faworytami

autor: ~admin 2012-11-12 12:26:01

avatar To prawda, tym bardziej szkoda punktów, bo były one w zasięgu naszego zespołu.