Porażka w Parchowie

• autor: shogun, 2013-04-15 08:47

W 19 kolejce ligowej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa przegrał w Parchowie z wyżej notowanym rywalem Victorią 2:3(1:1) po golu Ariusza Hawrylowa i samobójczym trafieniu bramkarza gospodarzy.

Spotkanie z Victorią Parchów, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli i w dalszym ciągu liczy się w walce o awans do klasy okręgowej rozpoczęło się od optycznej przewagi gospodarzy i uważnej gry w obronie zawodników Sokoła, którzy zagęścili środek pola i groźnie kontratakowali. W 7 minucie spotkania po podaniu od Łukasza Kurczaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Ariusz Hawrylów, którego strzał był minimalnie niecelny. W kolejnej akcji próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Paweł Kuśmierz, ale jego strzał z bocznego sektora pola karnego był mocno niecelny. Gospodarze próbowali zaskoczyć bramkarza Sokoła strzałami zza pola karnego, jednak ich strzały były mocno niecelne lub blokowali je obrońcy naszego zespołu. W 20 minucie spotkania po składnej akcji Sokoła i podaniu od Łukasza Kurczaka wynik spotkania otwiera mocnym strzałem z 20 metrów Ariusz Hawrylów. Gospodarze w 27 minucie spotkania mogli zdobyć bramkę wyrównującą jednak po strzale głową napastnika Victorii z 10 metrów piłka przeszłą minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Leśniaka. W kolejnej akcji po strzale z bocznego sektora boiska napastnika Victorii piłka trafia w słupek bramki Sokoła i wychodzi w pole. Szansę na podwyższenie rezultatu zmarnował na chwilę przed przerwą Ariusz Hawrylów, który będąc w dogodnej sytuacji zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona tego pojedynku zakończy się na jedno bramkowym prowadzeniu Sokoła w niegroźnej sytuacji na linii pola karnego wątpliwy faul na napastniku gospodarzy odgwizdał w doliczonym czasie gry sędzia zawodów i rzut wolny na gola zamienił zawodnik gospodarzy umieszczając piłkę płaskim strzałem w bramce Sokoła obok spóźnionego z interwencją i źle ustawionego Mateusza Leśniaka. Druga połowa tego pojedynku to dalsza optyczna przewaga zawodników z Parchowa i bardzo groźne kontrataki zawodników Sokoła. W 60 minucie spotkania Sokół wychodzi z kontrą i  po podaniu Ariusza Hawrylowa do niepilnowanego Grześka Szajera piłkę w ostatniej chwili łapie bramkarz gospodarzy. W kolejnej akcji tracimy drugiego gola, gdzie ponownie kontrowersyjnie zachowuje się sędzia zawodów, który przy faulu na 20 metrze przed naszą bramką stosuje przywilej korzyści i pozwala oddać strzał napastnikowi Victorii, jednak, gdy okazuje się on mocno niecelny wraca do faulu dyktując rzut wolny, który na gola zamienia precyzyjnym strzałem po krótkim rogu zawodnik gospodarzy. Piłka omija nasz mur i po odbiciu od słupka wpada do bramki Sokoła. Szansę na wyrównanie marnuje chwilę później Paweł Kuśmierz, który mając przed sobą jedynie bramkarza Victorii nie trafia po podaniu Ariusza Hawrylowa w światło bramki. W 75 minucie spotkania Sokół zdobywa w kuriozalnych okolicznościach bramkę wyrównującą, gdzie po rzucie z autu wykonywanym przez Jacka Gołębia bramkarz Victorii wypuszcza piłkę z rąk, która wpada do bramki gospodarzy. W 84 minucie spotkania Daniel Gruszecki wywalczył piłkę na połowie Victorii i zagrał do niepilnowanego Ariusza Hawrylowa, który znajdował się w dogodnej sytuacji na zdobycie zwycięskiego gola, jednak podanie padło łupem powracającego obrońcy gospodarzy, który zainicjował akcję która przyniosła trzeciego gola Victorii Parchów. Po składnej akcji w bocznym sektorze boiska Mateusza Leśniaka pokonał strzałem z 7 metrów niepilnowany zawodnik gospodarzy. Pomimo prób naszego zespołu wynik spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze pomimo nie najlepszej gry odnieśli zwycięstwo wykorzystując błędy naszego zespołu oraz brak skuteczności naszych zawodników. Pomimo porażki nasz zespół zasługuje na brawa za walkę przez całe spotkanie oraz realizację założeń taktycznych, co przy odrobinie szczęścia mogło skutkować zdobyciem kompletu punktów tak potrzebnych w walce o utrzymanie. Po raz kolejny sprawdziła się stara piłkarska prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i pomimo wielu okazji dla naszego zespołu trzy punkty zdobył bardziej doświadczony zespół z Parchowa, który wykorzystał bezlitośnie prawie wszystkie błędy naszych zawodników. Należy też popracować nad poprawą gry obronnej naszego zespołu, gdyż już w drugim meczu tracimy po trzy gole po prostych błędach, które należy wyeliminować, żeby skutecznie walczyć o utrzymanie.

autor: ~grzesiu 2013-04-15 22:27:08

avatar Dobrze że Esiu ma teraz dwa tygodnie weekendy wolne to potrenuje i bedzie gotowy!

autor: ~Esiu 2013-04-16 00:00:03

avatar Ja nie wiem, czy to tak dobrze :) a po drugie chyba nie jestem jeszcze gotowy :) i wątpię aby trener dał mi szanse :)