26

01-2018

Wysoka wygrana z Relaksem

• autor: shogun, 2013-04-21 21:26

W 20 kolejce ligowej Sokół Ur-Pal Krzywa pokonał wysoko u siebie Relaks Szklary Dolne 7:2(4:1) po golach Ariusza Hawrylowa(4), Wojciecha Plizgi(2) i Pawła Kuśmierza.

Początek meczu to zdecydowane ataki zawodników Sokoła, którzy posiadają przewagę w polu i stwarzają sobie dogodne sytuacje do strzelenia goli. Już w 3 minucie spotkania po podaniu od Ariusza Hawrylowa w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych znajduje się Wojtek Plizga, który precyzyjnym strzałem otwiera wynik meczu.  W kolejnych akcjach dwukrotnie Ariusz Hawrylów kieruje piłkę do siatki rywali, jednak sędzia zawodów odgwizduje minimalne spalone. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Sokoła są tylko kwestią czasu, niespodziewanie w 7 minucie spotkania po rzucie rożnym Relaks doprowadza do wyrównania, gdzie niepilnowany obrońca gości umieszcza strzałem głową piłkę w siatce bramki Mateusza Leśniaka. W 13 minucie spotkania po podaniu od Łukasza Kurczaka na wolne pole w sytuacji sam na sam z bramkarzem Relaksu znajduje się Ariusz Hawrylów, który płaskim strzałem zdobywa drugiego gola dla Sokoła. Nasz zespół posiada przewagę, którą dokumentuje trzecim golem, którego autorem jest ponownie Ariusz Hawrylów, który otrzymuje podanie na wolne pole od Wojtka Plizgi i po minięciu bramkarza przyjezdnych kieruje futbolówkę do pustej bramki. W 27 minucie spotkania po błędzie obrońcy Relaksu czwartą bramkę dla Sokoła mocnym strzałem z 10 metrów zdobywa ponownie Ariusz Hawrylów. Szansę na podwyższenie rezultatu marnuje jeszcze Wojtek Plizga, który po minięciu bramkarza przyjezdnych zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i futbolówkę na aut wybił obrońca gości. W 40 minucie spotkania sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Daniel Gruszecki, jednak jego strzał został obroniony. Druga odsłona tego pojedynku to zdecydowana przewaga Sokoła, który posiada przewagę w środku pola i stwarza kolejne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Wojciech Plizga oraz Ariusz Hawrylów, których strzały obronił bramkarz gości. W 60 minucie spotkania piątego gola dla Sokoła zdobył strzałem z 20 metrów w okienko bramki Relaksu Wojtek Plizga. Od 65 minuty spotkania goście musieli grać w osłabieniu, gdyż wychodzącego na czystą pozycję Ariusza Hawrylowa fauluje obrońca przyjezdnych za co otrzymuje czerwoną kartkę. Po wykluczeniu zawodnika Relaksu nasi zawodnicy zbyt szybko uwierzyli w końcowy sukces i oddali pole rywalom, którzy stworzyli trzy dogodne sytuacje na zdobycie gola, jednak dobrze bronił Mateusz Leśniak. W 70 minucie spotkania kapitan gości zdecydował się na strzał z 30 metrów i piłka wpadła w okienko bramki Sokoła obok interweniującego Mateusza Leśniaka. W 80 minucie spotkania ponownie Ariusz Hawrylów zdobywa kolejnego gola wykorzystując100% sytuację, a wynik ustala chwilę później po dwójkowej akcji z Ariuszem Hawrylowem Paweł Kuśmierz, który kieruje futbolówkę z 5 metrów do pustej bramki przyjezdnych. Reasumując po bardzo dobrym meczu nasz zespół zdobywa w pełni zasłużenie trzy punkty aplikując rywalom siedem goli, co jest najniższym wymiarem kary przy tak słabo grającym rywalu.