Wygrana z Orłem

• autor: shogun, 2013-04-29 00:23

W 21 kolejce zmagań legnickiej A-klasy w grupie  drugiej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał w Zagrodnie tamtejszego Orła 2:0(0:0) po golach Pawła Kuśmierza i Ariusza Hawrylowa.

Już pierwsza akcja meczu powinna przynieść gola dla Sokoła, gdzie po podaniu od Wojtka Plizgi sam na sam z bramkarzem Orła znalazł się Ariusz Hawrylów, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. W kolejnej akcji groźnie strzela ponownie Ariusz Hawrylów, lecz futbolówka mija bramkę gospodarzy. Nasz zespół posiada przewagę, której jednak nie może udokumentować golem z uwagi na brak skuteczności. W 15 minucie spotkania gospodarze stwarzają pierwszą groźną sytuacje, gdzie napastnik Orła po rzucie rożnym główkuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Ziembikiewicza. W odpowiedzi zza pola karnego strzały oddają Wojtek Plizga i Łukasz Kurczak, jednak dobrze broni bramkarz Orła. W 30 minucie spotkania po rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Zdanowskiego z 10 metrów główkuje niepilnowany Daniel Gruszecki, ale jego strzał broni pewnie bramkarz Orła. W 35 minucie spotkania gospodarze powinni objąć prowadzenie, gdzie z 7 metrów do pustej bramki Sokoła nie trafia jeden z zawodników Orła. Pierwsza połowa tego pojedynku pomimo sporej przewagi Sokoła i kilku 100% sytuacji strzeleckich kończy się na wyniku bezbramkowym. Druga odsłona tego pojedynku zaczyna się od zdecydowanych ataków gospodarzy. którzy osiągają przewagę w polu z której jednak niewiele wynika, gdyż strzały zawodników Orła zza pola karnego są mocno niecelne lub bez problemów łapie je Mateusz Ziembikiewicz. W 53 minucie spotkania Sokół zdobywa pierwszego gola, gdzie po rzucie rożnym na strzał z woleja z 20 metrów decyduje się Paweł Kuśmierz i piłka po odbiciu od słupka wpada do bramki gospodarzy. W 65 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła znalazł się Ariusz Hawrylów, którego strzał został obroniony. Gospodarze powinni doprowadzić do wyrównania po kiksie Daniela Gruszeckiego, ale napastnik gospodarzy przegrywa pojedynek z naszym bramkarzem. W 75minucie spotkania ponownie w dogodnej sytuacji znajduje się jeden z zawodników Orła i ponownie pewnie broni bardzo dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Ziembikiewicz. W 80 minucie spotkania Daniel Gruszecki po wywalczeniu piłki w środku pola podaje do Ariusza Hawrylowa, który po minięciu dwóch obrońców gospodarzy oddaje mocny strzał z 20 metrów umieszczając piłkę w okienku bramki Orła. Zawodnicy z Zagrodna najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnowali w 88 minucie spotkania, gdzie strzał z 7 metrów napastnika gospodarzy jest minimalnie niecelny. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Sokół po ciężkim meczu  w którym nasi zawodnicy pokazali wolę walki i zangażowanie, zdobywa trzy punkty jakże cenne w walce o utrzymanie.

autor: ~anonim 2013-04-29 14:57:16

avatar Bardzo zaje*isty mecz, bramki też zaje*iste, cała drurzyna pokazała ducha walki. Pokazaliśmy kto był lepszym zespołem.

autor: ~:) 2013-04-29 16:05:47

avatar Dokładnie podzielam zdanie anonima.Oby tak dalej, a gdzie był Lewy?

autor: ~ja 2013-04-29 16:15:50

avatar Lewy wybrał derby zagłębia ze śląskiem i pokazał gdzie ma Sokoła.Ciekawe jak odnajdzie się na ławce w kolejnym meczu bo jak wiemy "wygranego składu się nie zmienia".Pokazaliśmy, że nie ma ludzi niezastąpionych:)

autor: ~kibic 2013-04-29 19:13:32

avatar "Esiu" bronił i od razu Sokół bez straconego gola ;) Oby tak dalej!

autor: ~wyder 2013-04-30 15:44:21

autor: ~realista 2013-05-01 12:03:54

avatar Wyder nie przejmuj się tym co mówią kibice następnym razem, bo tylko się niepotrzebnie denerwujesz :)

autor: ~wyder 2013-05-01 12:13:18

avatar Przeciez ja jestem spokojnym czlowiekiem , nie reaguje nawet na baranow krzyczacych cos z boku, niech wejda na boisko i pobiegaja chociaz tle co ja.POZDRAWIAM

autor: ~Realista 2013-05-01 12:17:46

avatar Nie wątpię :) MACIE WYGRAĆ!!!

autor: ~Anonim 2013-05-01 16:21:52

avatar Brawo Sokół po raz kolejny pokazaliśmy charakter na boisku !! dla tych co nie wiedzą wygraliśmy 2-1 bramki strzelali Kurczak oraz Gapski ! oby tak dalej !