27

04-2018

Wygrana z Orłem

• autor: shogun, 2013-04-29 00:23

W 21 kolejce zmagań legnickiej A-klasy w grupie  drugiej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał w Zagrodnie tamtejszego Orła 2:0(0:0) po golach Pawła Kuśmierza i Ariusza Hawrylowa.

Już pierwsza akcja meczu powinna przynieść gola dla Sokoła, gdzie po podaniu od Wojtka Plizgi sam na sam z bramkarzem Orła znalazł się Ariusz Hawrylów, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. W kolejnej akcji groźnie strzela ponownie Ariusz Hawrylów, lecz futbolówka mija bramkę gospodarzy. Nasz zespół posiada przewagę, której jednak nie może udokumentować golem z uwagi na brak skuteczności. W 15 minucie spotkania gospodarze stwarzają pierwszą groźną sytuacje, gdzie napastnik Orła po rzucie rożnym główkuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Ziembikiewicza. W odpowiedzi zza pola karnego strzały oddają Wojtek Plizga i Łukasz Kurczak, jednak dobrze broni bramkarz Orła. W 30 minucie spotkania po rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Zdanowskiego z 10 metrów główkuje niepilnowany Daniel Gruszecki, ale jego strzał broni pewnie bramkarz Orła. W 35 minucie spotkania gospodarze powinni objąć prowadzenie, gdzie z 7 metrów do pustej bramki Sokoła nie trafia jeden z zawodników Orła. Pierwsza połowa tego pojedynku pomimo sporej przewagi Sokoła i kilku 100% sytuacji strzeleckich kończy się na wyniku bezbramkowym. Druga odsłona tego pojedynku zaczyna się od zdecydowanych ataków gospodarzy. którzy osiągają przewagę w polu z której jednak niewiele wynika, gdyż strzały zawodników Orła zza pola karnego są mocno niecelne lub bez problemów łapie je Mateusz Ziembikiewicz. W 53 minucie spotkania Sokół zdobywa pierwszego gola, gdzie po rzucie rożnym na strzał z woleja z 20 metrów decyduje się Paweł Kuśmierz i piłka po odbiciu od słupka wpada do bramki gospodarzy. W 65 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła znalazł się Ariusz Hawrylów, którego strzał został obroniony. Gospodarze powinni doprowadzić do wyrównania po kiksie Daniela Gruszeckiego, ale napastnik gospodarzy przegrywa pojedynek z naszym bramkarzem. W 75minucie spotkania ponownie w dogodnej sytuacji znajduje się jeden z zawodników Orła i ponownie pewnie broni bardzo dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Ziembikiewicz. W 80 minucie spotkania Daniel Gruszecki po wywalczeniu piłki w środku pola podaje do Ariusza Hawrylowa, który po minięciu dwóch obrońców gospodarzy oddaje mocny strzał z 20 metrów umieszczając piłkę w okienku bramki Orła. Zawodnicy z Zagrodna najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnowali w 88 minucie spotkania, gdzie strzał z 7 metrów napastnika gospodarzy jest minimalnie niecelny. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Sokół po ciężkim meczu  w którym nasi zawodnicy pokazali wolę walki i zangażowanie, zdobywa trzy punkty jakże cenne w walce o utrzymanie.