04

04-2024

Skora pokonana

• autor: shogun, 2013-05-01 16:47

W 22 kolejce II grupy legnickiej A-klasy zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa pokonał u siebie wicelidera Skorę Jadwisin 2:1(1:1) po golach Łukasza Kurczaka i Krzysztofa Gapskiego.

Pierwsza połowa meczu to wyrównana gra obu zespołów z lekką przewagą Skory Jadwisin, który to zespół jest wiceliderem tabeli i walczy o awans do klasy okręgowej.  Skora oddała kilka groźnych strzałów zza linii pola karnego jednak dobrze w bramce spisywał się Mariusz Ostrouch. Goście w 40 minucie spotkania po dwójkowej akcji zdobywają gola, gdzie do pustej bramki Sokoła trafia napastnik przyjezdnych przy biernej postawie naszych obrońców.  Już trzy minuty później do wyrównania doprowadza Łukasz Kurczak pokonując bramkarza Skory strzałem z rzutu wolnego po faulu na Wojtku Plizdze. W drugiej odsłonie tego pojedynku gra się wyrównała i lekką przewagę osiągnęli nasi zawodnicy, którzy ustawili się na grę z kontry, co przyniosło rezultat w 85 minucie meczu, gdzie precyzyjny dorzut Ariusza Hawrylowa z bocznego sektora boiska na gola zamienia Krzysztof Gapski uderzając futbolówkę głową z 2 metrów do pustej bramki Skory. Pomimo rozpaczliwych ataków gości wynik spotkania nie uległ już zmianie i Sokół odnosi zwycięstwo z wiceliderem, co mając na uwadze pozycje obu zespołów w tabeli uznać należy za sporą niespodziankę. Brawa należą się całemu zespołowi za wolę walki, zaangażowanie i konsekwentną realizację założeń taktycznych co przyniosło wygraną przybliżającą  Sokoła do utrzymania. A już w niedzielę o 14:00 Sokół zmierzy się w Konradówce z Konradem.Zbiórka godz.13:00