26

01-2018

Remis jak porażka

• autor: shogun, 2013-05-10 10:39

W 24 kolejce ligowej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa zremisował u siebie z Iskrą Księginice 1:1(0:0) po golu Krzysztofa Gapskiego.

Zespół Sokoła przystąpił do tego meczu w mocno okrojonym składzie gdyż nie mogli z różnych przyczyn wystąpić Ariusz Hawrylów, Patryk Zdanowski, Jacek Gołąb, Daniel Gruszecki i Wojciech Plizga. Szansę gry otrzymali zmiennicy i wywiązali się z niej w miarę nieźle, choć wynik remisowy patrząc na przebieg gry jest porażką naszego zespołu. W pierwszej połowie spotkania dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji i wydawał się, że tylko kwestią czasu są gole dla Sokoła. Już w 3 minucie spotkania po dośrodkowaniu Pawła Kuśmierza do pustej bramki Iskry nie trafił głową z 2 metrów Krzysztof Gapski. W kolejnej akcji sam na sam z bramkarzem z Księginic znalazł się po podaniu od Krzysztofa Marciszewskiego Paweł Kuśmierz jednak strzelił wprost w golkipera gości. W 15 minucie spotkania po prostopadłej piłki po podaniu od Łukasza Kurczaka dochodzi Krzysztof Gapski, jednak jego próba przelobowania bramkarza Iskry jest nie cielna.  W 30 minucie spotkania po rzucie z autu minimalnie niecelnie główkuje Adrian Wiatrowicz. Chwilę później jedyna groźna akcja gości w tej części spotkania mogła zakończyć się zdobyciem gola przez Iskrę, jednak strzał napastnika przyjezdnych z 12 metrów w ostatniej chwili blokuje Adrian Kłonicki. W 38 minucie meczu  w idelanej sytuacji ponownie znalazł się Krzysztof Gapski, który otrzymał podanie od Pawła Kuśmierza i mając przed sobą pustą bramkę trafił w rozpaczliwie interwenciującego bramkarza gości. Tuż przed przerwą Adrian Kłonicki przelobował bramkarza Iskry, jednak piłkę z bramki w ostatniej chwili wybija jeden z obrońców przyjezdnych. Pomimo wielu dogodnych sytuacji do zdobycia prowadzenia(co najmniej sześć 100%) pierwsza odsłona tego pojedynku kończy się wynikiem bezbramkowym. Po przerwie  sytuacja nie ulega zmianie i w dalszym ciągu przewagę posiada Sokół stwarzając kolejne sytuacje pod bramką rywali. W 50 minucie spotkania sam na sam z bramkarzem gości znajduje się Krzysztof Gapski jednak jego strzał z lewej nogi dobrze broni golkiper przyjezdnych. W kolejnej akcji Paweł Kuśmierz po wymanewrowaniu trzech obrońców Iskry strzela z 16 metrów jednak futbolówka trafia w słupek. Na strzał z 25 metrów decyduje się Krzysztof Gapski, jednak futbolówka mija minimalnie okienko bramki Iskry.  W 80 minucie spotkania po podaniu Pawła Kuśmierza sam na sam z bramkarzem gości znajduje się Krzysztof Gapski i płaskim strzałem otwiera wynik tego spotkania. Goście rzucają się do odrabiania strat i stwarzają sobie dwie groźne sytuacje, jednak bardzo dobrze interweniuje nasz bramkarz Mateusz Leśniak. W kolejnej akcji w polu karnym rywala faulowany jest ewidentnie Adrian Kłonicki, jednak sędzia nie dopatrzył się przewiniena obrońcy z Księginic. W kolejnej akcji po podaniu  od Krzysztofa Gapskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Jakub Zawada, jednak zamiast podawać do nie pilnowanego Łukasza Kurczaka zdecydował się na strzał który był niecelny. W doliczonym czasie gry sędzia zawodów podejmuje kuriozalną decyzję dyktując wyimaginowanego karnego dla gości po rzekomym faulu Andrzeja Ginowicza, który wraz z napastnikiem z  Księginic wyskoczył do główki w polu karnym Sokoła i zdaniem sędziego trzymał go przy tym za koszulkę powodując upadek. Karnego na gola zamienia jeden z zawodników gości. Od tego momentu gra się zaostrzyła i sędzia zawodów w ciągu 2 minut pokazuje dwie czerwone kartki dla gości za dyskusję i ostry faul na Łukaszu Kurczaku. W ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego z 20 metrów bramkarza przyjezdnych próbował jeszcze zaskoczyć Łukasz Kurczak, jednak jego strzał trafił w mur. Chwilę później sędzia zawodów, który wypaczył wynik spotkania kończy ten mecz w którym remis jest dla Sokoła stratą dwóch punktów, a nie zdobyciem jednego. Pomimo kilkunastu sytuacji strzeleckich Sokoła na gola potrafiliśmy zamienić tylko jedną, co skwapiliwie (z wydatną pomocą sędziego zawodów) wykorzystali zawodnicy Iskry, którzy choć byli zdecydowanie słabszym zespołem mogli po meczu cieszyć się ze zdobycia punktu.  Sprawdziła się już po raz kolejny stara piłkarska prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i pretensje za brak trzech punktów, pomimo dobrego meczu w wykonaniu Sokoła, możemy mieć jedynie do siebie rażąc nieskutecznością w sytuacjach podbramkowych.