24

04-2024

Fenix ponownie zdemolowany

• autor: shogun, 2013-05-20 12:16

W 25 kolejce ligowej zespół Sokoła Ur-Pal Krzywa wygrał wysoko w Pilegrzymce z tamtejszym Fenixem 7:1(2:0) po golach Wojtka Plizgi(3), Łukasza Kurczaka(2), Adriana Wiatrowicza i Pawła Kuśmierza.

Pierwsza połowa tego pojedynku to dominacja zawodników Sokoła Krzywa, która zakończyła się jedynie na dwóch golach. W 13 minucie spotkania błąd stopera gospodarzy wykorzystał Wojtek Plizga, który po dwójkowej akcji umieścił futbolówkę w bramce Fenixa. W 25 minucie spotkania ten sam zawodnik otrzymał podanie na wolne pole od Łukasza Kurczaka i strzałem z 20 metrów nad bramkarzem z Pielgrzymki zdobył drugiego gola dla Sokoła. Gospodarze mogli zdobyć gola chwilę wcześniej, jednak strzał z 20 metrów z rzutu wolnego jednego z zawodników Pielgrzymki trafia w poprzeczkę. Sokół gra składnie, posiada przewagę w polu i stwarza kolejne sytuacje na podwyższenie prowadzenia, których jednak nie wykorzystuje. Dwukrotnie przed szansą na podwyższenie rezultatu znajduje się Grzesiek Szajer, ale jego strzały broni bramkarz Fenixa. W 40 minucie spotkania po błędzie Łukasza Leśniaka w dogodnej sytuacji znajduje się napastnik gospodarzy jednak jego strzał z 10 metrów broni dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Ziembikiewicz. W 43 minucie spotkania szansę marnuje jeszcze Patryk Zdanowski, którego strzał z 5 metrów jest minimalnie niecelny. Pomimo wielu sytuacji pod bramką rywala wynik nie ulega już zmianie i do przerwy Sokół prowadzi w pełni zasłużenie z Fenixem jedynie 2:0. Początek drugiej odsłony tego pojedynku to lekka przewaga gospodarzy, którzy w 50 minucie spotkania wykorzystują nonszalancję zawodników Sokoła w poczynaniach obronnych i zdobywają gola kontaktowego. Stratę w środku pola zanotował Adrian Wiatrowicz i przy biernej postawie obrońców Sokoła gola zdobywa płaskim strzałem zza pola karnego pomocnik Fenixa. Gol ten podbudowuje gospodarzy, którzy poczynają sobie coraz śmielej, jednak ich strzały za pola karnego są niecelne lub dobrze broni Mateusz Ziembikiewicz. W 55 minucie spotkania po rzucie z autu wykonywanym przez Jacka Gołębia trzeciego gola dla Sokoła zdobywa z najbliższej odległości Łukasz Kurczak wykorzystując złe ustwienie obrońców Fenixa. Chwilę później gola po złej interwencji bramkarza gospodarzy zdobywa Wojtek Plizga dobijając futbolówkę do pustej bramki Fenixa. W 60 minucie spotkania po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Kurczaka piątego gola dla Sokoła strzałem głową zdobywa Adrian Wiatrowicz. Chwilę później  w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znajduje się Paweł Kuśmierz, który podwyższa płaskim strzałem prowadzenie Sokoła. W 75 minucie spotkania ponownie po błędzie obrony Feniksa w dogodnej sytuacji znajduje się Łukasz Kurczak, który ustala wynik tego pojedynku. Szansę na podwyższenie i tak już wysokiego rezultatu mają jeszcze Damian Sopkowicz, Paweł Kuśmierz i Krystian Staszak, jednak ich strzały są minimalnie niecelne lub dobrze broni bramkarz Fenixa. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Sokół po bardzo dobrym meczu demoluje w Pielgrzymce Fenixa 7:1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym i przeważającym gospodarzy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. W pierwszym meczu obu ekip Sokół pokonał u siebie Fenixa 7:3, tak, że oba wyniki nie są dziełem przypadku. Dzięki dobrej postawie naszego zespołu na wiosnę Sokół pnie się systematycznie w ligowej tabeli tracąc już tylko trzy punkty do piątej Olimpii Olszanica. A już za tydzień w Krzywej o godz. 14:00 spotkanie z niewygodnym rywalem jakim jest Wilkowianka Wilków, która w pierwszej rundzie pokonała nasz zespół u siebie 2:1.