Miłkowice zdemolowane

• autor: shogun, 2013-05-30 20:17

W 27 kolejce ligowej Sokół Ur-Pal Krzywa rozbił u siebie Czarnych Miłkowice 9:1(4:0) po golach Wojtka Plizgi(2), Pawła Kuśmierza(2), Ariusza Hawrylowa(2), Patryka Zdanowskiego, Łukasza Kurczaka i Krzysztofa Marciszewskiego.

Sokół spotkał się w 27 kolejce ligowej z walczącym o utrzymanie zespołem Czarnych Miłkowice i nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń rozbijając przeciwnika 9:1(4:0). W 10 minucie spotkania wynik otworzył Wojtek Plizga  strzałem do pustej bramki po dograniu Ariusza Hawrylowa. W 22 minucie spotkania wynik podwyższył Paweł Kuśmierz, który skierował futbolówkę do pustej bramki Czarnych z  10 metrów ponownie po podaniu Ariusza Hawrylowa. Trzy minuty później Ariusz Hawrylów wymanewrował dwóch obrońców gości i podał do nie pilnowanego Patryka Zdanowskiego, który strzałem pod poprzeczkę bramki przyjezdnych zdobywa trzeciego gola dla Sokoła. Sokół posiada przewagę w polu, czego efektem są dogodne sytuacje do strzelenia kolejnych goli, których jednak nie wykorzystujemy. Swoje szanse marnują Hawrylów, Plizga, Kuśmierz i Szajer. W 43 minucie spotkania Ariusz Hawrylów wychodzi na czystą pozycję i po minięciu bramkarza gości strzela czwartego gola dla Sokoła. O przewadze Sokoła może świadczyć fakt, że goście przez pierwszą połowę spotkania nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Mateusza Leśniaka. Druga odsłona tego pojedynku toczy się w dalszym ciągu przy olbrzymiej przewadze Sokoła, który opanowuje środek boiska i nadaje ton wydarzeniom na boisku. Efektem przewagi Sokoła są kolejne gole. W 50 minucie spotkania pada najładniejsza bramka meczu. Wojtek Plizga decyduje się na strzał z 20 metrów i piłka wpada w okienko bramki Czarnych ocierając się o spojenie słupka z poprzeczką. W 55 minucie spotkania na indywidualną akcję decyduje się Paweł Kuśmierz, który mija czterech zawodników rywala i płaskim strzałem z 16 metrów zdobywa szóstą bramkę dla Sokoła. W 62 minucie meczu do piłki dośrodkowanej z bocznego sektora boiska dochodzi Ariusz Hawrylów i wślizgiem kieruje futbolówkę do bramki rywala.  Szanse na strzelenie kolejnych goli mają Krystian Staszak, Ariusz Hawrylów, Łukasz KurczakAdrian Kłonicki, Adrian Wiatriwicz i Krzysztof Marciszewski, jednak ich strzały są mało precyzyjne i padają łupem bramkarza przyjezdnych. W 80 minucie spotkania po rzucie rożnym bramkę honorową dla Czarnych zdobywa strzałem głową pomocnik przyjezdnych wykorzystując błąd w kryciu obrony Sokoła. Chwilę wcześniej strzał z 20 metrów jednego z zawodników z Miłkowic paruje na poprzeczkę Mateusz Ziembikiewicz. Na odpowiedź Sokoła nie trzeba było długo czekać i w 83 minucie pojedynku Łukasz Kurczak strzela z 10 metrów ósmego gola wykorzystując kolejne już  nieporozumienie w szeregach obronnych zawodników z Miłkowic. Wynik spotkania ustala w 85 minucie Krzysztof Marciszewski, który przejmuje na 9 metrze piłkę po niecelnym strzale Pawła Kuśmierza i kieruje ją do bramki przyjezdnych. Warto zaznaczyć, że jest to premierowe trafienie zawodnika wypożyczonego z Mewy Goliszów. Do końca spotkania wynik nie ulega juz zmianie i Sokół w pełni zasłużenie rozbija bardzo słabo prezentujący się zespół z Miłkowic, będąc przez cały mecz zdecydowanie lepszą ekipą, przewyższającą przyjezdnych w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Jest to kolejna tak okazała wygrana Sokoła na wiosnę i siódmy mecz bez porażki naszych piłkarzy, którzy gdyby nie nikła zdobycz punktowa zespołu na jesień, mogliby włączyć się do walki o czołowe lokaty w lidze. Brawa należą się całemu zespołowi, który pokazał wolę walki, charakter co przełożyło się na najwyższe zwycięstwo Sokoła w historii jego występów na boiskach A-klasy.

autor: ~Kibic 2013-05-31 14:42:23

avatar Piękny mecz w naszym wykonaniu, tak samo macie zagrać z Chojnowem TYLKO ZWYCIĘSTWO,każdy kibic liczy na was w sobotę!! Coś czuję że będzie więcej ludzi z Krzwej niż z Chojnowa na meczu!!

autor: ~Zawodnik 2013-05-31 15:10:07

avatar Oby bylo tak jak mowisz , doping i poswiecenie ze strony kibicow jest bardzo wazne ;)

autor: ~:) 2013-05-31 22:14:13

avatar Brawo chłoapki.Oby tak dalej, szkoda, że to już konioec sezonu bo byśmy wlaczyli o awans.Brawo trener z trafionymi zmanami już od kilku meczy.Żwby tylko został u nas bo podobno ma kilka ofert z innych klubów.Prezes działaj aby został.pozdrawiam

autor: ~grzesiu 2013-06-01 11:36:45

avatar Chojnowianka u siebie jeszcze nie przegrała więc dzisiaj wszystko przed wami chłopaki!