27

09-2018

Porażka na własne życzenie

• autor: shogun, 2013-06-09 20:51

W 29 kolejce ligowej Sokół Ur-Pal Krzywa doznał u siebie porażki po bardzo słabej grze z lokalnym rywalem Czarnymi II Rokitki 2:3(1:1) po golach Pawła Kuśmierza i Krzysztofa Gapskiego.

Drużyna rezerw Czarnych Rokitki przyjechała do Krzywej w 11 osobowym składzie, gdyż nie mogli go wspomóc zawodnicy pierwszego zespołu, którzy rozgrywali prawie w tym samym czasie mecz w Chobieni. W zespole z Rokitek występował z konieczności w polu nominalny bramkarz, a na stoperze zagrał weteran ligi  46 letni Aleksander Pawlou, który mimo wieku bardzo dobrze radził sobie z napastnikami Sokoła. Pomimo osłabień przyjezdni pokazali charakter i wygrali z bardzo słabo dysponowanymi zawodnikami Sokoła Krzywa 3:2(1:1) będąc zdecydowanie skuteczniejszym zespołem.  Już w 8 minucie spotkania po złym wybiciu przez bramkarza Czarnych piłkę przejmuje Pawł Kuśmierz i strzałem z 30 metrów otwiera wynik spotkania.  Chwilę wcześniej po indywidulnej akcji Ariusza Hawrylowa 100% sytuację na zdobycie gola dla Sokoła marnuje Paweł Kuśmierz. W 16 minucie spotkania Krzysztof Gapski otrzymał podanie od Ariusza Hawrylowa, jednak będąc sam na sam z bramkarzem Czarnych zamiast strzelać próbuje przyjąć piłkę, która mu odskakuje i pada łupem obrony przyjezdnych. W kolejnej akcji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Ariusz Hawrylów, jednak jego strzał jest minimalnie niecelny. W 35 minucie spotkania przy biernej postawie zawodników Sokoła na strzał z 25 metrów zdecydował się Mateusz Sierpina i piłka po błędzie Mateusza Leśniaka wpada do siatki bramki Sokoła. Wynik do końca pierwszej połowy tego pojedynku nie uległ już zmianie i pomimo przewagi słabo grających zawodników Sokoła i wielu okazji na gole mamy remis. Druga część tego pojedynku to w dalszym ciągu przewaga Sokoła i groźne kontry przyjezdnych. W 50 minucie spotkania sam na sam z bramkarzem przyjezdnych znalazł się rozgrywający niezłe zawody Krzysztof Gapski, jednak jego strzał został obroniony. W 55 minucie meczu po podaniu od Krzysztofa Gapskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Ariusz Hawrylów, jednak jego strzał wybija na rzut rożny golkiper przyjezdnych. Pomimo słabej gry Sokół posiada przewagę na boisku, jednak nie może tego udokumentować golami. W 60 minucie spotkania nie niepokojony przez zawodników Sokoła Mariusz Kądziołka przebiega prawie połowę boiska i decyduje się na strzał z 30 metrów, który zaskoczył źle ustawionego Mateusza Leśniaka i niespodziewanie goście wychodzą na prowadzenie. Szansę na wyrównanie w 65 minucie meczu marnuje Krzysztof Gapski, którego mocny strzał z 12 metrów wybija na rzut rożny bramkarz przyjezdnych. W 70 minucie spotkania po źle rozegranym rzucie rożnym przez zawodników Sokoła z kontrą wychodzą zawodnicy Czarnych i przed utratą kolejnego gola ratuje nasz zespół dobrze interweniujący  Mateusz Leśniak. W 85 minucie spotkania z kolejną kontrą wychodzą przyjezdni i przy biernej postawie obrońców Sokoła zdobywają trzeciego gola. W 90 minucie spotkania przed szansą na zmniejszenie rozmiarów porażki znajdują się Krzysztof Marciszewski, Krzysztof Gapski i Ariusz Hawrylów jednak ich strzały dobrze broni bramkarz gości. W doliczonym czasie gry po akcji Krystiana Staszaka bramkarz Czarnych wybija piłkę przed siebie i do pustej bramki futbolówkę kieruję Krzysztof Gapski. Szansę na doprowadzenie do remisu marnuje jeszcze Adrian Kłonicki i porażka, która wydawała się niemożliwa, patrząc na skład i kontuzje zawodników Czarnych Rokitki,  staje  się wstydliwym faktem, gdyż, nie ujmując rywalowi trzeba było wielkiej sztuki, aby taki mecz przegrać, co udało się naszym zawodnikom. Reasumując po słabym meczu, w którym pomimo to Sokół miał wiele wyśmienitych sytuacji na zdobycie goli wygrał zespół z którym nie można było przegrać, jednak ta sztuka udała się naszym zawodnikom. Wygrał zespół skuteczniejszy, bardziej zdeterminowany i grający mądrzej z większą wolą walki, co wystarczyło na pokonanie naszych zawodników, którzy chyba zbyt szybko dopisali sobie 3 punkty w potyczce z osłabionym, acz walczącym rywalem. Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i w kolejnych meczach będzie dużo lepiej.