Wygrana w Miłkowicach i pierwsze 3 punkty

• autor: siamo, 2013-09-28 15:15

Sokół w zaległym meczu 6 kolejki pokonał ostatnią drużynę w tabeli - "Czarni" Miłkowice i zdobył pierwszy komplet punktów. Gole dla naszego zespołu strzelali :  P. Kuśmierz  2,  A. Hawrylów 2 oraz D. Gruszecki.

Był to pierwszy oficjalny mecz pod wodzą nowego trenera, który dzisiaj postanowił obserwować mecz wyłącznie z ławki. Krzywa nie rzuciła się na rywala, jednak od początku była stroną, która chciała jak najszybciej dostać się pod bramkę rywala, jednak akcję gości były przerywane, bądź bramkowało tzw. "ostatniego podania". Sokół przeważał, jednak piłkarze Czarnych również mieli kilka akcji pod naszą bramką, jednak albo przerywała je obrona, bądź strzały były zbyt słabe lub niecelne aby zagrozić naszej bramce. Pierwszy gol w meczu wpada ok. 25 minuty. Sokół przeprowadzał kolejną akcję, gdy w polu karnym faulowany został A. Hawrylów. Sam poszkodowany podszedł i pewnie wykonał rzut karny otwierając wynik tego spotkania.  Sokół w dalszym ciągu atakował bramkę rywala, a swoje szansę na podwyższenie wyniku mieli m.in Gapski, Hawrylów czy Kuśmierz, jednak albo dobrze bronił bramkarz Miłkowic, albo obrona wybijała piłkę daleko w boisko. Przy jednej z kontr zawodnik Miłkowic wyszedł sam na sam z bramkarzem, uderzył obok Kożuchowskiego i gdy wydawało się, że będzie 1-1 piłkę niemal z linii wślizgiem wybił Szajer. Jednak co nie stało się wtedy, chwile później wróciło. Kolejna z kontr gospodarzy, napastnik gości otrzymał piłkę za plecy obrońców, i wyszedł sam na sam, uderzył piłkę w bok, jednak został faulowany przez Kożuchowskiego i sędzia drugi raz w meczu wskazał na 11 metr, co wykorzystali gospodarze wyrównując wynik spotkania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i schodzimy na przerwę z remisem. Po rozmowie w przerwie przyszedł czas na drugą połowę. Z boiska zszedł Fila, w którego miejsce pojawił się Staszak. Sokół ruszył do ataku, przez co gospodarze mieli dużo więcej roboty niż w 1 połowię spotkania i często ratowali się zwykłym wybijaniem piłki w przód na oślep. W okolicach 55 minuty Sokół obejmuje prowadzenie. Piłkę na "wślizgu" kieruje do bramki Kuśmierz, a ta mimo interwencji bramkarza wpada do siatki. Sokół poczuł wiatr w żaglach i zdecydowanie przejął inicjatywę w spotkaniu, a pojedyncze kontry gospodarzy kończyły się fiaskiem. W 65 minucie Kuśmierz podwyższa prowadzenie, i strzela swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu. Strzałem z 16 w długi róg nie dał on szans bramkarzowi "Czarnych". Sokół już mając niemal pewną wygraną, nadal nie odpuszczał, w międzyczasie trener wykonał kilka zmian i na boisku pojawili się : Więdłocha, Pakosz czy Wencel, którzy, jak przyznał sam trener grali niemal tak samo jak  zawodnicy z  pierwszej 11. Sokół nadal atakował bramkę rywali i po kilku akcjach po raz kolejny zawodnicy Sokoła podwyższyli wynik, tym razem na 4-1 a swoją drugą bramkę zdobył Hawrylów. Podczas jednej z akcji Miłkowic dobrą interwencją popisał się Kożuchowski, który obronił strzał z 5 metrów. Mogłoby się wydawać, że do końca wynik utrzyma się  bez zmian, jednak w ostatniej akcji w meczu rewelacyjne dośrodkowanie od Hawrylowa wykorzystał Gruszecki, ustalając wynik tego spotkania.

autor: ~Kibic 2013-09-28 15:26:04

avatar Brawo Chłopaki! Oby więcej zwycięstw ;)

autor: ~Anonim 2013-09-29 16:18:08

avatar Brawo Brawo chłopaki ! dzisiejszy mecz pokazał że ta drużyna ma potencjał i może grać ładną piłke ! oby tak dalej !