27

04-2018

Wysoka wygrana z Pielgrzymką

• autor: siamo, 2013-09-29 17:22

Sokół po bardzo dobrym meczu pokonał u siebie "Fenix" Pielgrzymkę aż 8-0. Gole dla naszego zespołu strzelali : Hawrylów 3, Pakosz 2, Gapski 2 oraz Fila 1.

Cel na mecz był tylko jeden, zdobyć 3 punkty. Nasz zespół wyszedł na spotkanie zmotywowany, co szybko przyniosło swoje skutki. Pierwszy atak należał jednak do drużyny gości, jednak piłkę "na raty" złapał stojący tego dnia w bramce Sokoła Kożuchowski. Szybka kontra, ładne podanie od Kuśmierza do wychodzącego Pakosza a ten w sytuacji sam na sam nie zmarnował akcji pewnie strzelając bramkę. Nie minęło 5 minut i było już 2-0 dla naszego zespołu. Kolejna akcja, do piłki na lewej stronie dochodzi Hawrylów, który podaje na 6 metr Pakoszowi, ten zdołał obrócić się i lewą nogą strzela drugą bramkę. Sokół nadal nie spuszczał z tonu, co było widoczne w grze, gdzie nasi zawodnicy zdecydowanie przeważali w każdym rejonie boiska, przez co spotkanie było niemal jednostronne. Kolejnego gola dla Sokoła, podwyższając wynik meczu strzelił Fila, który znakomicie wykorzystał dobre dośrodkowanie Więdłochy i wbił piłkę do bramki "na wślizgu". Ok. 25 minuty wpada 4 już gol dla Sokoła. Piłkę na skrzydle otrzymał Fila, który wrzucił w okolice 15 metra, a tam odnalazł się Hawrylów, który "volley'em" skierował piłkę do bramki rywali. Ostatni gol w pierwszej połowie, (chyba najładniejszy w całym spotkaniu) strzela Hawrylów, który z 16 metrów technicznym strzałem pokonuje bramkarza "Fenix'u" wykorzystując podanie od Kuśmierza. Wynik do przerwy 5-0, po niemal całkowitej dominacji naszego zespołu. W przerwie trener przypomniał, aby grać zespołowo, oraz zmotywował zawodników do dalszej ofensywnej gry. Nastąpiła również zmiana, w wyniku której boisko opuścił Pakosz, a pojawił się Gapski. Druga połowa wyglądała niemal identycznie jak pierwsza, nasz zespół całkowicie zdominował grę, pozwalając graczom z Pielgrzymki na  pojedyncze akcje, jednak te nie kończyły się nawet strzałami, ponieważ obrona szybko likwidowała jakiekolwiek zagrożenia. W 55 minucie nastąpiła druga i ostatnia zmiana w naszym zespole, boisko opuścił Fila, a w jego miejsce wszedł Gac. W okolicach 60 minuty wpada kolejny już gol dla zespołu z Krzywej. Ładnym podaniem na skrzydło popisał się świeżo wprowadzony Gac, tam do piłki dopadł Zdanowski, który dośrodkował wprost pod nogi Gapskiego, a ten nie zmarnował tej sytuacji i podwyższył wynik. Parę minut później było już 7-0. W polu karnym faulowany został Gapski, a do 11 podszedł kapitan zespołu, Hawrylów który pewnie pokonał bramkarza gości. Ostatni gol wpadł ok. 80 minuty spotkania. W pole karne z piłką wbiegł Hawrylów, który zauważając że bramkarz gości ruszył do niego, podał do Gapskiego, który skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik dzisiejszego meczu. Do końca wynik się już nie zmienił, i nasz zespół po pełnej dominacji bardzo wysoko pokonał drużynę z Pielgrzymki i zdobył kolejny komplet punktów. Cieszy tak dobra gra naszego zespołu, i jeśli forma się utrzyma to w przyszłość można patrzyć z optymizmem.