27

04-2018

Wygrana z "Relaksem" po mocnej końcówce.

• autor: siamo, 2013-10-27 18:04

Sokół po emocjonującej końcówce wygrał 4-2 z "Relaksem" Szklary Dolne. Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Hawrylów 2, Kłonicki oraz Kuśmierz.

Do Krzywej przyjechał zespół będący tuż nad strefą spadkową, więc automatycznie pomimo również niewysokiej pozycji to Sokół był faworytem tego spotkania. W naszym zespole zabrakło m.in. Fily, Gapskiego, Plizgi czy Zdanowicza, jednak do gry powrócił kontuzjowany jakiś czas temu Gołąb. Od początku spotkania grał toczyła się głównie w środkowej części boiska, raz z przewagą gospodarzy, raz gości, jednak żaden z zespołów nie potrafił znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Kolejne ataki z obu stron kończyły się fiaskiem, jednak to nie przeszkadzało zawodnikom tworzyć kolejne akcję. W naszym zespole swoje szanse mieli Hawrylów czy Kłonicki, jednak nasi napastnicy nie potrafili zamienić swoich akcji na bramkę. Około 25 minuty Sokół wyprowadził zabójczą kontrę. Rozbicie akcji przy swoim polu karnym, podanie do Kłonickiego, a ten znakomitym prostopadłym podaniem ze środka boiska wypuścił na wolne pole Hawrylowa, ten w sytuacja sam na sam spróbował uderzyć po "długim" rogu, bramkarz jednak wyczuł intencję naszego napastnika i w porę rzucił się w odpowiednim kierunku parując piłkę w bok, jednak tam był już gotowy do strzału Kuśmierz, który dobił piłkę do pustej bramki otwierając wynik dzisiejszego spotkania. Sokół starał się trzymać ten wynik i gospodarze próbowali przytrzymać piłkę, jednak goście nie zamierzali się wcale poddawać i dążyli do szybkiego wyrównania tworząc kilka mniej lub bardziej groźnych akcji przy bramce strzeżonej przez Kożuchowskiego. Mniej więcej w 35 minucie po pośrednim rzucie wolnym goście rozpoczęli szybko grę, piłką trafiła w pole karne a tam podczas próby blokowania przeciwnika, piłką uderzyła w Kuśmierza, a sędzia słysząc krzyki zawodników "Relaksu" dyktuje kontrowersyjny rzut karny. Pomimo wyczucia intencji strzelającego Kożuchowski skapitulował po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu. Ta sytuacja podrażniła zawodników Sokoła, co kilka minut później udowodnili nasi napastnicy strzelając drugą bramkę. Od jednego z naszych zawodników piłkę w okolicach 16 otrzymał Hawrylów, ten wbiegł w pole karne, tam chwilę "pokręcił się" z obrońcą na plecach i idealnie wystawił piłkę na strzał Kłonickiemu, a ten tylko dopełnił formalności i wykorzystał sytuację i ponownie wyprowadził Sokół na prowadzenie. Do końca połowy już nic nie uległo zmian i to gospodarze schodzili do szatni w lepszych nastrojach.
W przerwie nie doszło do żadnych zmian w naszym zespole i na drugą cześć spotkania wyszedł ten sam skład.

Od samego rozpoczęcia to goście byli bardziej aktywni w ataku, przez co nasz zespół początkowo miał trudności z atakowaniem bramki rywali. Ok. 50 minuty jeden z pomocników postanowił sprawdzić naszego bramkarza, jednak ten pewnie obronił strzał za "szesnastki". Z każdą upływającą minutą to nasz zespół stwarzał kolejne ataki, jednak wszystkie kontry nie mogły znaleźć zakończenia w postaci bramki. Nastąpiła zmiana w naszym zespole, i za Pakosza pojawił się powracający po przerwie Gołąb. Gra nie zmieniła swojego oblicz i przypominała sytuację z pierwszej połowy, gdzie obie drużyny pomimo kilku szans nie potrafiły strzelić kolejnych bramek. Najgroźniejsza sytuacja dla naszego zespołu była po stałym fragmencie gry, dorzutka w pole karne, tam jeden z zawodników uderza piłkę głową, ta trafia w poprzeczkę i wraca do gry, widząc to Wiatrowicz spróbował strzału gorszą nogą jednak próba nie udała się i grę wznowił bramkarz. W mniej więcej 83 minucie goście doprowadzili do remisu. Piłka trafiła do jednego z graczy będących w naszym polu karnym, ten przerzuca naszych dwóch obrońców, a następnie strzałem z 7 metrów wyrównuje bilans bramek w tym spotkaniu, Ten gol wyraźnie zdenerwował naszych zawodników i szybko nasz zespół strzelił 2 bramki dobijając rywala. Najpierw,  wprowadzony kilka minut wcześniej Zawada otrzymał znakomitą piłką i wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak widząc lepiej ustawionego Hawrylowa wystawił mu piłkę, a ten tylko wykorzystał sytuację i po raz 3 wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Ten sam zawodnik dosłownie dwie minuty po golu zdobył kolejną bramkę po indywidualnej akcji w polu karnym rywali, wykorzystując zła interwecję bramkarza. Gdy wydawało się że Sokół już o wynik będzie spokojny, sędzia po raz kolejny dał o sobie znać i po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu podyktował wątpliwego karnego dla gości. Tym razem jednak, Kożuchowski świetnie przeczytał intencję strzelca i pewnie obronił rzut karny. Do końca wynik już się nie zmienił i Sokół po raz kolejny wygrywa mecz pomimo sporych kłopotów w końcówce.