28

01-2018

Wygrana z Wilkowem.

• autor: siamo, 2013-11-10 18:36

Po przeciętnym meczu Sokół pokonał 2-1 Wilkowianke Wilków i zdobył kolejny komplet punktów. Bramki dla naszego zespołu strzelał Hawrylów.

Pogoda dość dobra do gry, pomimo lekkiego deszczu, jednak dzisiaj nasz zespół nie był tak okazały jak tydzień temu. Brakował m.in. wykluczonego za kartki Gruszeckiego czy Gaca, nie grał również Bratko. Oba zespoły dość "niemrawo" weszły w mecz, przez to w początkowych minutach gry akcja toczyła się w środkowej części boiska. Raz po raz oba zespoły atakowały bramkę przeciwnika, ale żadna nie potrafiła swoich okazji zamienić na groźne sytuacje. Około 20 minut sędzia podyktował po zagraniu ręką rzut karny dla naszego zespołu. Do 11 podszedł późniejszy bohater meczu Hawrylów, jednak w tej sytuacji trafił w słupek, a przy dobitce sędzia odgwizdał przewinienie i Sokół nadal remisował. Od tej pory to goście przejęli inicjatywę w meczy, częściej zagrażając naszej bramce strzeżonej przez Kożuchowskiego. Kolejne akcję Wilkowa kończyły się fiaskiem, jednak Sokół nie potrafił tego wykorzystać i ciągle w meczu utrzymywał się remis. Przy jednej z kontr znakomitym podaniem do Hawrylowa popisał sie Kłonicki, jednak nasz napastnik źle przyjął piłkę i nie zdołała zakończyć akcji groźnym strzałem. W 45 minucie nastąpiła zmiana w naszym zespole, boisko opuścił Fila, w którego miejsce pojawił się Zdanowski. Do przerwy wynik nie zmienił się i obie drużyny schodziły remisując 0-0.
Na drugą połowę nasz zespół wyszedł bez zmian. Krzywa przejęła kontrole na boisku, jednak nadal nie mogła zdobyć pierwszej bramki w tym meczu, Goście również nie próżnowali i nadal próbowali sami strzelić gola, jednak również oni nie mogli przełamać swojej niemocy bramkowej. Podczas jednej z kontr, znakomitym strzałem z okolic 18 metra pokazał się kapitan Kłonicki, jednak jego strzał bramkarzowi gości udało się obronić.  W okolicach 60 minuty wpadła pierwsza bramka dla naszego zespołu. Rzut wolny dla naszego zespołu, do piłki poszedł Plizga, który tym razem nie strzelał tylko wystawił ją do nie pilnowanego Harylowa a ten strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza gości. W międzyczasie na boisku pojawił się Pakosz zastępując Gapskiego. Sokół od tej pory starał się rozgrywać piłkę, przez co goście byli zdenerwowani, i sytuacja na boisku z minuty na minuty stawała się co raz bardziej agresywna. Sytuację uspokoił ponownie Hawrylów, który około 75 zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu, i po otrzymaniu znakomitego podania od jednego z naszych zawodników, i po minięciu bramkarza umieścił piłkę w pustej bramce podwyższając wynik. Od tej pory goście zdecydowanie ruszyli do ataku, jednak kolejne akcję były przerywane przez naszą obronę. Gdy sędzia pokazał, ile dolicza czasu nasi zawodnicy odpuścili mecz, co szybko wykorzystał napastnik gości umieszczając piłkę w siatce naszej bramki, obok interweniującego Kożuchowskiego. Do końca wynik już się nie zmienił i w tym wyrównanym, choć niezbyt porywającym spotkaniu Sokół zdobył kolejne 3 punkty i wskoczył na 7 miejsce w tabeli.