27

09-2018

Relacja z ostatniego sparingu.

• autor: siamo, 2014-03-09 20:44

Dzisiejszego dnia Sokół w swoim ostatnim meczu sparingowym zremisował 1-1 na wyjeździe z "Czarnymi" Rokitki. Gola dla naszego zespołu zdobył Wojtek Plizga. Opis w rozwinięciu.

Pomimo braku kilku zawodników Sokół odważnie ruszył do ataku od pierwszego gwizdka, zaskakując gospodarzy tego meczu. Zawodnicy z Krzywej początkowo umiejętnie grali piłką, stwarzając raz po raz ataki na bramkę Rokitek. Gospodarze starali się odpowiadać tym samym jednak obrona skutecznie likwidowała takowe próby. Około 10 minuty Sokół objął prowadzenie w meczu. Prawą stroną boiska popędził D. Sopkowicz, który w rogu "16" przełożył sobie piłkę na lewą nogę i zdecydował się na  niskie uderzenie. Bramkarz obronił ten strzał, jednak "wypluł" piłkę przed siebie, gdzie czekał na to Plizga dobijając ją do pustej bramki. Gospodarze jakby podrażnieni utratą bramki starali się zaatakować, jednak nadal ich próby albo kończyły się na obronię, albo skutecznie bronił je stojący tego dnia w naszej bramce Kożuchowski. Sokół również nie zamierzał odpuszczać i nadal atakował bramkę rywali to przynosiło swoje szansę na bramki, jednak sam na sam nie potrafił wykorzystać ani Wojtek Plizga, ani Damian Bratko przez co nadal utrzymywało się jedno bramkowe prowadzenie.  Taki stan utrzymał się do około 35 minuty meczu, gdy gospodarze po jednej z wielu akcji wyrównali wynik. W narożniku pola gry obrońca "Czarnych" po wygraniu pojedynku z naszym obrońcą "puścił" tak zwanego "szczura"  w pole karne, gdzie jego wbiegający partner dostawił tylko nogę i umieścił piłkę w bramce tuż obok naszego bramkarza. Do końca połowy wynik już się nie zmienił i drużyny schodziły z murawy remisując.

W drugiej połowie kontrolę nad przebiegiem gry przejęli już gospodarzę, którzy od samego początku starali się zdobyć gola dającego im prowadzenie. Sokół chcąc nie chcąc musiał skupić się na defensywie i jedyną realną szansą na zagrożenie bramki rywala stały się kontrataki, gdyż mimo prób konstruowania akcji najczęściej kończyły się one fiaskiem. Gospodarze raz po raz szukali drogi do bramki strzeżonej przez Kożuchowskiego. I gdy piłka nie mogła dotrzeć to napastnika, gracze z Rokitek oddawali strzały z dystansu, jednak również i te pewnie bronił nasz bramkarz. Przy jednym z kontrataków zawodnik Sokoła był faulowany na 18 metrze. Do piłki podeszli D. Sopkowicz i Szajer, jednak pomimo uwag trenera na strzał zdecydował się Damian, który uderzył jednak obok prawego słupka. Mniej więcej około 70 minuty szansę dla Rokitek zmarnował Bernat, który przy asyście naszego obrońcy uderzył tuż obok słupka naszej bramki. Kilka minut później od prawej strony boiska napastnik Rokitek wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, jednak Kożuchowski w porę odpowiednio się ustawił broniąc tą próbę. W okolicach 85 minuty w prawym sektorze boiska po raz kolejny faulowany był Sopkowicz, który zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i Sokół na koniec okresu przygotowawczego remisuje z Rokitkami 1-1 (dla niewiedzących Rokitki występują ligę wyżej).

W przełomie całego meczu zagrali : Kożuchowski - Wencel, Kłonicki, Szajer, Bałaj, Ginowicz - Zawada, Fila, Bratko, Gruszecki, Kuśmierz, Staszak, Marusiński, Porczak, Sopkowicz G. - Plizga, Sopkowicz D. , Pakosz