Zwycięstwo na inaugurację!

• autor: siamo, 2014-03-15 21:59

W swoim pierwszym ligowym meczu po wznowieniu rundy Sokół pokonał na wyjeździe "Olimpię" Olszanicę 1-0, zdobywają pierwszy komplet punktów na trudnym terenie. Gola dla naszego zespołu zdobył Eryk Gac, po dobrym dośrodkowaniu Adriana Kłonickiego.

Sokół do dzisiejszego meczu przystąpił mają 17 zawodników, w tym 2 bramkarzy przez co kilku musiała rozpocząć mecz z ławki rezerwowych. Gracze z Krzywej początkowo nie kwapili się do ataków na bramkę rywali, starali się utrzymywać przy piłce i kontrolować grę, co wychodziło raz lepiej raz gorzej, jednak Sokół posiadał przewagę w grze. Gospodarze próbowali kontratakować, jednak nasza obrona dobrze broniła dostępu do naszej bramki. Sokół dzięki swoim atakom, zdobywał dużo rzutów rożnych, jednak pomimo dobrego wykonania ich, piłka nie mogła znaleźć się w siatce przeciwników. Poza rożnymi, swoje szansę mieli Gapski czy Hawrylów, jednak ich akcję również nie mogły znaleźć drogi do bramki. Najlepszą szansę na strzelenie gola około 30 minuty mieli obaj nasi napastnicy. Najpierw w słupek trafił Ariusz, następnie po odzyskaniu piłki narzucił on na 7 metr do Gaspkiego, jednak ten przelobował bramkę po wcześniejszej interwencji bramkarza. Przy naszej bramce strzeżonej przez Kożuchowskiego działo się stosunkowo nie wiele. Olimpia najlepszą szansę w 1 połowie miała dzięki błędzie naszego obrońcy, który stracił piłkę w rogu "16", po czym zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam, jednak nasz bramkarz odpowiednio ustawił się blokując strzał. Do przerwy wynik, pomimo szans z obu stron zakończył się remisem 0-0.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł w niezmienionym składzie. Mogłoby się wydawać, że Sokół jak przystało na faworyta ruszy w końcu do ataku, jednak to podopieczni Arkadiusza Palucha przejęli inicjatywę i zaczęli przeważać w grze, przez co Kożuchowski co raz częściej musiał mieć się na "baczności" . Pierwszą groźną sytuację Olszanica miała koło 60 minuty, jednak dobrą interwencją pokazał się nasz bramkarz parując strzał z 16 metrów na rzut rożny. Pomimo przeprowadzanych zmian, Krzywa nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywali. Gospodarze próbowali również z dystansu, jednak i te próby bronił nasz bramkarz. Jedyny gol dla naszego zespołu, jak i w całym meczu wpadł w okolicach 75. Po jednym z ataków gości, nasz zespół rozpoczął akcję lewą stroną, gdzie bardzo dobrze w akcje ofensywną włączył się nasz kapitan, Adrian Kłonicki i celnym dośrodkowaniem obsłużył Eryka Gaca, któremu nie pozostało nic innego tylko wbić piłkę głową do bramki i cieszyć się ze zdobytej bramki. Od tego gola, Olimpia zdecydowanie ruszyła do ataku, jednak nie potrafiła sforsować obrony gości. W naszym zespole swoje szanse na podwyższenie mieli jeszcze Hawrylów, Sopkowicz czy Kuśmierz, jednak albo zabrakło szczęścia, albo decyzji o strzale. Do końca meczu Sokół utrzymał już to jedno bramkowe prowadzenie i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w inaugurację rundy wiosennej.
Natomiast już za tydzień, w niedziele czeka nas bardzo trudny mecz z obecnym liderem naszej "A" klasy.

autor: ~Kibic 2014-03-15 22:16:52

avatar Brawo chłopaki!