27

04-2018

Remis w Zagrodnie.

• autor: siamo, 2014-03-30 00:23

We wczorajszym meczu Sokół zremisował w Zagrodnie z miejscowym Orłem 3-3. Bramki dla naszego zespołu zdobywali : Kuśmierz, Gapski oraz Gołąb.

Początek spotkanie zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy już w 6 minucie prowadzili 2-0. Obie te bramki zdobył grający trener gospodarzy, który dwukrotnie wykorzystał bierność naszych obrońców. Warto zaznaczyć, że te dwie zdobyte bramki padły po niemal identycznych akcjach w 4 i 6 minucie, gdzie będący w polu karnym Wojtachnio wykorzystał dośrodkowania od swoich kolegów, najpierw posyłając piłkę głową pod poprzeczkę oraz chwilę później, również głową po tzw. długim rogu. Sokół po dwóch szybko straconych golach próbował równie szybko odpowiedzieć, jednak gospodarze albo wybijali nawet z linii bramkowej, albo brakowało naszym zawodnikom „ostatniego” podania. Orzeł po strzelonych bramkach cofnął się do tyłu oddając pole graczom z Krzywej, jednak sam również nie zamierzał odpuszczać i po strzale jednego z zawodników Zagrodna piłka uderzyła w poprzeczkę naszej bramki. Sokół z każdą minutą nabierał rozpędu i w 41 minucie nasza gra przyniosła wyczekiwany efekt. Świetnie w tej akcji zachował się Bałaj, który zszedł z prawej strony do środka pola, gdzie wystawił piłkę wprost na strzał do Kuśmierza, który uderzeniem z okolic 20 metra „zdjął pajęczynę” z bramki rywali. Po tym golu Sokół poczuł jeszcze mocniejszy wiatr w żaglach, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianom.

Po przerwie nasz zespół wyszedł w lekko skorygowanym składzie, jednak motywacja oraz chęć wygranej pozostała bez zmian.
W tej połowie początkowo nie było takich rewelacji jak w pierwszej, Sokół przejął inicjatywę na boisku, jednak wszystkie próby kończyły się fiaskiem, co tylko podrażniało naszych zawodników. W końcu, przewaga gości ziściła się także w wyniku, gdzie w 71 minucie Gapski wyrównał stan rywalizacji, wykorzystując błąd i dobił piłkę z bliskiej odległości do bramki obok bramkarza gospodarzy. Jak się okazało był to znak, że Sokół jeszcze powalczy i 6 minut później stało się coś, czego przy takiej grze można było się spodziewać. Gola dającego nam prowadzenie w 76 minucie po dośrodkowaniu od Bratko wykorzystał Gołąb strzelając gola głową. Jednak, gdy wydawało się że Sokół dowiezie tak wywalczone 3 punkty do Krzywej, gola na 3-3 zdobyli gospodarze. W 82 minucie po centrze w nasze pole karne, fatalnie zachował się Kożuchowski, który nie wyszedł do piłki co wykorzystał gracz Zagrodna i uderzył głową dając remis w tym meczu, i jak się okazało również ustalił wynik. Pomimo kilku ataków z obu stron wynik nie uległ już zmianom i mecz zakończył się wysokim remisem.

W galerii znajdują się zdjęcia z tego meczu, które zostały wykonane przez Dawida Graczyka z portalu e-legnickie.pl