27

09-2018

''Arka'' zatopiona.

• autor: siamo, 2014-04-07 20:51

Sokół we wczorajszym meczu pewnie wypunktował Arkę Trzebnicę 4-1, przez co wyprzedził swojego rywala w tabeli. Bramki dla naszego zespołu zdobywali : Kuśmierz, Hawrylów, Plizga oraz Fila.

Dobre warunki, pełna ławka rezerwowych oraz chęć zwycięstwa sprawiły, że zawodnicy z niecierpliwością oczekiwali na pierwszy gwizdek. Już po nim większą przewagą na boisku zdobył nasz zespół, jednak była to przede wszystkim gra w środku pola i utrzymywanie się przy piłce. Zarówno jeden jak i drugi zespół nie rzucił się na rywala, przez co początkowe minuty nie wskazywały jednoznacznie jedną z ekip na faworyta tego meczu. Taki przebieg gry nie oznaczał również, że kluby nie szukały swoich szans, jednak żadna z nadarzających się sytuacji w obu klubach nie przyniosła wyczekiwanej bramki. Nasz zespół szukał swoich szans zarówno z gry, jak i ze stałych fragmentów, jednak brakowało wykończenia akcji. Podczas jednej z akcji zespołu gości, Krzywej udało się wyprowadzić kontratak i piłka trafiła do Hawrylowa, jednak ten w sytuacji sam na sam za daleko wypuścił piłkę i bramkarz przyjezdnych zdołał w porę zażegnać niebezpieczeństwo. Jednak co nie udało się jemu, udało się Kuśmierzowi, który po otrzymaniu piłki od naszego bramkarza zwiódł niemal całą obronę z Trzebnic i następnie spokojnym strzałem z bliskiej odległości wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Do końca tej połowy nic się nie zmieniło i nasz zespół prowadził 1-0.

Po przerwie nastąpiła jedna zmiana w naszym zespole, w wyniku której pojawił się Gapski zastępując Bałaja.

Druga połowa zaczęła się dla gospodarzy znakomicie, bo po niespełna kilku chwilach od gwizdka sędziego nasz zespół podwyższył prowadzenie. W okolicach 20 metra piłkę otrzymał Kuśmierz, podał on do Gapskiego, który znakomitym podaniem do Kuśmierza otworzył jemu drogę do bramki rywali. Kuśmierz co prawda uderzył, jednak jego strzał udało się obronić bramkarzowi, ale na to tylko czekał Hawrylów i dobijając piłkę do pustej bramki nie tylko podwyższył wynik, ale także zdobył pierwszą bramkę w tej rundzie. Goście chcieli jak najszybciej zdobyć choć gola kontaktowego, jednak albo dobrze funkcjonowała nasza obrona, albo świetnie w bramce spisywał się Ziembikiewicz. Co prawda gościom udało się umieścić piłkę w bramce naszego bramkarza, jednak napastnik gości przy tej próbie był na pozycji spalonej. Taki obrót spraw, oraz co raz bardziej widoczna przewaga naszego zespołu pozwoliły Sokołowi na zdobycie kolejnej bramki. Świetnie w środku boiska zachował się Fila, który po przyjęciu piłki przedryblował kilku graczy rywali i świetnie wystawił piłkę do wbiegającego w pole karne Plizgi, który jeszcze lepszym przyjęciem wystawił sobie piłkę wprost na strzał i techniczną podcinką pokonał bramkarza gości. Sokół nie zamierzał spuszczać z tonu i po kilku minutach było już 4-0. Po rewelacyjnym przerzucie na skrzydło od Plizgi, piłkę przyjął Kuśmierz, który nie czekał tylko popędził na bramkę rywali, i będąc w „16” został faulowany, przez co sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Fila i pewnym strzałem pokonał bramkarza Arki. Po tym golu wydawać by się mogło, że emocję zaczną tylko opadać, jednak nic bardziej mylnego. W okolicach 75 minuty sędzia podjął kontrowersyjną decyzję gwiżdżąc karnego, po ręce jednego z naszych graczy. Przy tym karnym Ziembikiewicz nie miał żadnych szans i zmuszony był wyciągać piłkę ze swojej siatki. Gdy już emocje po tej kontrowersji zaczęły opadać, sędzia podjął jeszcze jedną, dużo bardziej kontrowersyjną, ale przede wszystkim nie zrozumiałą decyzję i tylko ze znanych sobie powodów nie podyktował ewidentnego karnego na Gacu, w dodatku ukarał naszego zawodnika za „symulację”, gdzie na pierwszy rzut oka dało się zobaczyć (usłyszeć również) że kontakt pomiędzy zawodnikiem gości a Erykiem był, w dodatku zawodnik z Trzebnic nie trafił nawet w piłkę, co jeszcze bardziej dawało do myślenia. Nie długo po tym wydarzeniu sędzia zakończył ten mecz, a nasi zawodnicy udali się na drużynowego grilla, po bardzo dobrym meczu.