24

07-2018

"Przegrany" remis.

• autor: siamo, 2014-05-04 23:25

Wczorajszego dnia Sokół zremisował w Pielgrzymce z miejscowym Fenixem 4-4.  Bramki dla naszego zespołu zdobywali : Kuśmierz, Plizga , Gapski 2x .

Boisko tego dnia od początku dało się we znaki obu ekipom, było grząsko, mokro, dodatkowo na murawie znajdowały się resztki skoszonej trawy przez co od początku meczu zawodnicy ślizgali się, co utrudniało prowadzenie gry. Drużyna gospodarzy przyjęła prosta taktykę i każdą piłkę wybijała wprost na napastnika, przez co nasza obrona nie mogła narzekać na brak pracy już od początkowych minut. Sokół natomiast skupił się na próbie grze piłką i na przygotowanych atakach, jednak ta metoda również nie przynosiła wymierzonego skutku. Swoich sił z dalszej odległości próbował Gac, jednak jego strzały najczęściej minimalnie mijały bramkę rywali. Pierwszy gol naszego zespołu wpadł w okolicach 30 minuty, gdzie po dobrej trójkowej akcji naszego zespołu kolejną bramkę z cyklu „stadiony świata” zdobył Kuśmierz lobując bramkarza z ok. 25 metra. Gospodarze zaczęli podłączać się do ataku większą ilością zawodników, jednak albo zbyt długo napastnik Fenixu zwlekał z uderzeniem, albo obrona Sokoła likwidowała zagrożenie. Do przerwy wynik, pomimo szans z obu stron nie uległ zmianie i nasz zespół schodził do szatni z jedno-bramkowym prowadzeniem .

Po przerwie na boisku pojawił się Gapski zastępując Ginowicza. Od początku tej połowy gospodarze dążyli do wyrównania wyniku, jednak początkowo to Sokół kontrolował grę. Z każdą minutą ataki graczy z Pielgrzymki nabierały napędu i około 55 minuty, po jednym z dośrodkowań piłka odbija się od jednego z naszych graczy, a sędzia sugerując się krzykami graczy Fenixu dyktuje wątpliwego karnego. Kożuchowski nie wyczuł jednak intencji  strzelca i rzucił się w przeciwną stronę odprowadzając wzrokiem piłkę. Fenix jakby niesiony zdobytą bramką, co raz śmielej wychodził z atakami, co przyniosło swoje skutki kilka minut później. Jeden z rzutów rożnych, piłka pada przed pole karne wprost pod nogi pomocnika, a ten zdecydował się na lekki, techniczny strzał i przy biernej postawie naszego bramkarza piłka wpada do siatki i to gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak Sokół odpowiedział na to najlepiej jak to możliwe, i już chwilę później było 2-2, gdzie po świetnym rozpoczęciu akcji przez Szajera, piłka wpadła pod nogi Plizgi, następnie ten podał do Gapskiego który zdecydował się na strzał z okolic 20 metra, a piłka odbijając się od ręki jednego z rywali skutecznie myli bramkarza i ostatecznie wpada do siatki, a nasz zespół wyrównuje. Sokół nie zamierzał już oddawać pola gry rywalom i sam atakował, jednak nasi zawodnicy nie mogli zakończyć swoich sytuacji bramką. Po drugiej stronie było podobnie, szansę na kilka interwencji dostał Kożuchowski, jednak nie były to najczęściej groźne akcję. Sokół w końcu jednak przełamał swoją niemoc i kolejny raz wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny dla naszego zespołu, piłka wlatując w pole karne odbija się od sędziego tak niefortunnie że wpada wprost pod nogi Gapskiego myląc wszystkich innych, przez co nasz napastnik miał 100% szansę którą pewnie wykorzystał i umieścił piłkę w siatce. Pomimo ogromnych protestów ze strony graczy Pielgrzymki sędzia nie cofnął swojej decyzji. Jednak Sokół udowodnił parę minut później, że i bez pomocy sędziego potrafi zdobywać bramki, i po znakomitej kontrze naszego zespołu Plizga dobijając strzał podwyższył prowadzenie. Krzywa nadal atakowała i szukała swoich szans i jeszcze w 85 minucie prowadziła 4-2. Jednak nagle coś posypało się w naszej grze, co wykorzystali gracze Fenixu i w ciągu 7 minut zdołali strzelić nam 2 bramki doprowadzając do remisu.  Pierwszy z tych dwóch goli wpadł mniej więcej w 87 minucie, gdzie z rzutu wolnego z okolic 17 metru na strzał zdecydował się zawodnik gospodarzy i ostatecznie przelobował mur i Kożuchowskiego umieszczając piłkę w siatce. Po tej bramce Fenix rzucił swoje wszystkie siły do przodu, co przyniosło swoje skutki w ostatniej akcji meczu. Zamieszanie w polu karnym, piłkę próbuje wybić Wiatrowicz, jednak jeden z zawodników Pielgrzymki krzyczy „ręką” a sędzia będąc kompletnie zasłoniętym gwiżdże karnego, którego być nie powinno. Pomimo wyczucia intencji Kożuchowski tylko trącił piłkę rękom, a ta niestety wpadła do naszej bramki, przez co wynik wyrównał się. Tuż po karnym  sędzia zakończył ten mecz.