04-2018

Wygrana na ciężkim terenie.

• autor: siamo, 2014-06-05 22:26

Podczas ostatniego spotkania nasz zespół pokonał na wyjeździe w Szklarach Dolnych miejscowy „Relaks” 3-2. Autorami bramek dla naszego zespołu byli Plizga i Kuśmierz, oraz wpadł jeden gol samobójczy.

Tego dnia Sokół do rywali przyjechał w mocno okrojonym składzie, jednak nie zamierzał odpuszczać meczu z niżej notowanym przeciwnikiem. Od pierwszego gwizdka jednak to Relaks był stroną atakującą, jednak obrona wraz z pomocnikami skutecznie rozbijała próby ataków rywali. Nasz zespół natomiast przy posiadaniu piłki rozgrywał ją i skupił się na utrzymywaniu jej. Dość nieoczekiwanie pierwszy gol wpadł w okolicach 10 minuty spotkania. Wiatrowicz kopnął piłkę w stronę bramki, Plizga ruszył do niej, bramkarz rywali również wyszedł do piłki jednak nie poinformował o tym swojego obrońcy, a ten chcą zgrać piłkę trącił ją w stronę bramkarza i ostatecznie pokonał go umieszczając piłkę we własnej bramce. Od tej pory to Sokół przejmował kontrolę nad przebiegiem gry co przyniosło swoje skutki w około 35 minucie. Po ataku Relaksu piłkę złapał Kożuchowski, następnie wykopał ją w stronę Plizgi, a ten wykorzystał błąd obrońców i uderzył odbijającą się piłkę lobując bramkarza Relaksu.  Nie długo po tym golu bramkę zdobyli gospodarze, gdzie po otrzymaniu prostopadłej piłki napastnik gospodarzy uciekł naszym obrońcom i w sytuacji sam na sam nie zmarnował szansy umieszczając piłkę w naszej bramce. Po tym golu obie ekipy jakby mniej skupiały się na ataku i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry nadal to gospodarze byli aktywniejsi w ataku, jednak to nasz zespół częściej stwarzał groźne akcję pod bramką rywali, jednak nasi gracze marnowali świetne sytuacje. Naszą „niemoc” strzelecką wykorzystał Relaks, i mniej więcej w 65 minucie wyrównał stan rywalizacji, gdzie po prostopadłym podaniu napastnik Szklar znalazł się sam na sam z Kożuchowskim i strzałem obok naszego bramkarza doprowadził do remisu. Taki stan rywalizacji nie satysfakcjonował żadnej ze stron i od tego momentu na boisku zrobiło się jeszcze ciekawiej, czego wynikiem były akcję po obu stronach boiska. Decydujący gol tego meczu wpadł w okolicach 80 minuty. Jedna z naszych akcji, piłkę na skrzydle otrzymał Bratko, następnie świetnie przerzucił do niepilnowanego Kuśmierza, ten doskonale przyjęciem wypuścił sobie piłkę a następnie huknął „z pierwszej” z rogu „16” wprost pod poprzeczkę nie dając bramkarzowi żadnych szans. Po tej bramce nasz zespół mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak ta sztuka nie udała się i do końca meczu utrzymało się jedno bramkowe prowadzenie naszego zespołu.