04-2018

Wygrana na koniec sezonu!

• autor: siamo, 2014-06-22 22:17

W ostatnim meczu tego sezonu Sokół pokonał 6-0 Iskrę Niedźwiedzice. Gole dla naszego zespołu zdobywali : Plizga, Hawrylów, Gapski, Marusiński oraz 2x Zdanowski.

Sokół do ostatniego meczu przystąpił w niemal optymalnym składzie, jednak z różnych przyczyn zagrać nie mogli : Szajer, Gołąb, Ziembikiewicz, Gac. Od pierwszej minuty na środku pomocy w naszym zespole zameldował się junior, Marusiński który z przebiegu całego meczu zaprezentował się bardzo dobrze. Podczas tego meczu z góry wiadomo było, która z ekip narzuci swój sposób grania, jednak Iskra nie zamierzała poddać się bez walki i odpowiadała na nasze ataki, przez co Kożuchowski kilkakrotnie zmuszony był do interwencji. Z naszej strony brakowało tylko i wyłącznie wykończenia, ponieważ dobrze konstruowane akcję nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Jedyną bramkę w tej połowie zdobył Plizga który głową „zamknął” dośrodkowanie Staszaka i pewnie z bardzo bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce rywali. Szans na podwyższenie wyniku było jeszcze kilka, jednak nasi zawodnicy nie mogli dołożyć kolejnych bramek. Po stronie gości najbliżej strzelenia był kapitan, gdzie po minięciu naszych 3 zawodników znalazł się w czystej pozycji do strzału, jednak po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wróciła na pole gry. Ostatnią akcję w tej połowie przeprowadzili goście i nawet doszło do strzału z rogu „16”, lecz i tym razem Kożuchowski obronił uderzenie, a sędzia zakończył tą połowę.

Po przerwie nasz zespół wyszedł w lekko zmienionym składzie, jednak cel pozostał taki sam : nastrzelać jak najwięcej i zachować 0 „z tyłu”. Drugi cel mógł ulec korekcie już na początku drugiej połowy, jednak w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem napastnik gości uderzył obok bramki. Ta sytuacja podziałała na Sokół jak kubeł zimnej wody i od tej pory tylko nasi zawodnicy atakowali bramkę rywala. Pomimo wielu niepowodzeń Sokół ostatecznie podwyższył prowadzenie a dokonał tego Hawrylów wykańczając podanie od Gapskiego. Gapskiemu nie wystarczyła tylko asysta i po kilku nieudanych próbach w końcu dołożył swojego gola. Sokół nie zwalniał tempa i po paru minutach przestoju dołożył kolejnego gola. Autorem tej bramki był Marusiński, który płaskim strzałem wykończył podanie od D. Sopkowicza. Krzywa nie zamierzała zwalniać tempa, jednak nadal nad bramką gości wisiało jakieś „fatum”, które skutecznie utrudniało zdobywanie bramek naszym zawodnikom. Jednak  Sokół jeszcze dwukrotnie podczas tego meczu mógł cieszyć się ze zdobytych bramek. Pierwszą nasz zespół zdobył w mniej więcej 80 minucie, gdzie z okolic linii końcowych boiska na strzał zdecydował się Zdanowski, a bramkarz gości próbując interweniować wbił sobie piłkę do bramki. Patryk dołożył jeszcze pod koniec meczu kolejnego gola, gdzie dobił piłkę po tym jak bramkarz Iskry obronił strzał jednego z naszych zawodników. Goście stworzyli w tej połowie tylko 2 akcję, które mogły zakończyć się golem jednak żadna z nich nie zamieniła się na bramkę dla Iskry. Po upłynięciu 90 minut sędzia zakończył spotkanie a my mogliśmy się cieszyć z ostatniej wygranej w tym sezonie.

autor: ~Kibic 2014-06-23 18:23:01

avatar Brawo chłopaki ! przyznam szczerze że nie wierzyłem w was po tym co zobaczyłem na początku rundy !, jak widać zmiana trenera i ustawienia zadziałała doskonale powodzenia w przyszłym sezonie i mam nadzieje że zaatakujecie i na koniec sezonu staniecie znacznie wyżej !

autor: ~Grzesiek 2014-07-04 23:33:18

avatar Wiadomo coś o ruchach transferowych? Kto odchodzi i przychodzi? Czy to prawda, że Wojtek Plizga i Paweł Kuśmierz idą do Rokitek?

autor: ~siamo 2014-07-06 22:16:27

avatar Z tego co wiadomo póki co, to zespół prawdopodobnie opuści dwóch Adrianów. Co do innych to niestety na razie nic nie wiem ;) Wszystkie PEWNE informację będę starał się na bieżąco "wrzucać" na stronę, jednak jak na razie nie dostałem żadnych takich informacji od trenera ;)

autor: ~Anonim 2014-07-09 15:13:15

avatar Wojtek Plizga odchodzi na półroczne wypożyczenie do zespołu z Rokitek.Pozdrawiam