29

01-2018

Fenix pokonany!

• autor: siamo, 2014-09-01 21:50

W dniu wczorajszym Sokół pokonał na wyjeździe Pielgrzymkę 3-1. Bramki dla naszego zespołu w tym meczu zdobywali : Fila, Hawrylów oraz Gapski.

Spotkanie już przed pierwszym gwizdkiem zapowiadało się dla nas na bardzo ciężkie i pomimo takiego wyniku rywal był trudny. Już od początkowych minut murawa dała znać o sobie i raz po raz zawodnicy "jeździli" po boisku, przez co skutecznie utrudniało to grę obu ekipom. Pierwsze groźne akcję należały do gospodarzy, jednak nasza obrona wraz z bramkarzem była dobrze zorganizowana przez co akcję rywali kończyły się niepowodzeniem. Sokół natomiast skupił się na rozgrywaniu piłki, przez co znacznie przeważał w jej posiadaniu, jednak w początkowych minutach nasz zespół nie potrafił wyprowadzić dobrego ataku. Natężone próby zdobycia bramki przez Fenix przyniosły swoje skutki w okolicach 25 minuty. Przy jednym z ataków pomocnik gospodarzy wykonał długie podanie wprost na naszego obrońcę i gdy wydawało się, że sytuacja została opanowana, a nasz obrońca spokojnie wybiję piłkę, sędzia dopatrzył się zagrania ręką i wskazał na rzut wolny, jednak zmienił swoją decyzję i ostatecznie wskazał na 11 metr. Tej szansy Pielgrzymka nie zmarnowała, a nasz zespół stracił 1 bramkę w tym sezonie. Sytuacja ta pobudziła naszych zawodników, a niespełna kilka minut później dodatkowo zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, prawdopodobnie za nieprzemyślane słowa w kierunku sędziego. Od tej pory Sokół grał w przewadze, co dodatkowo pomogło naszemu zespołowi i ułatwiło poczynania naszej drużyny w ataku. Narastająca przewaga swój efekt dała niedługo przed zakończeniem pierwszej powoli, gdzie po faul'u bramkarza na Hawrylowie sędzia odgwizdał nie podlegający tym razem dyskusji rzut karny, a pewnym egzekutorem okazał się Fila. Do przerwy wynik nie uległ już zmianom i zespoły schodziły remisując.

Druga połowa to już inna gra naszego zespołu. Gospodarze nawet pomimo utraty nie zamierzali poddawać się i nadal atakowali, jednak Sokół z racji przewagi zawodnika miał widoczną przewagę. Z każdą minutą Sokół zdobywał co raz większą przestrzeń, a gospodarze nastawili się na kontrataki i w tym wypatrywali swoich szans, przez co kilka razy było groźnie pod naszą bramką. Nasz zespół natomiast skupił się na składnych akcjach, jednak i takowe próby nie potrafiły zamienić się na bramkę. W okolicach 65 minuty Sokół wreszcie dobił swego. Piłkę od Fili otrzymał Hawrylów i po minięciu obrońcy uderzył w róg bramki nie dając szans bramkarzowi Pielgrzymki. Kilka minut później było już 3-1. Podczas jednego z ataków, piłkę od Hawrylowa otrzymał Gapski, który po podprowadzeniu jej w mniej więcej pole karne zdecydował się na strzał z lewej nogi i umieścił piłkę w siatce podwyższając prowadzenie. Obie ekipy nadal starały się zmienić wynik spotkania, jednak zarówno graczom pierwszego składu, jak i rezerwowym owa sztuka nie udała się i po ciężkim meczu Sokół pokonał Pielgrzymkę na ich własnym boisku.