"Puchar Wójta" zdobyty!

• autor: siamo, 2014-09-08 23:04

W dniu wczorajszym podczas Dożynek Gminy Chojnów organizowanych w tym roku w Osetnicy, nasz zespół po bardzo dobrym meczu pokonał zespół "Czarni" Rokitki 4-1 i pierwszy raz w historii klubu sięgnął po tzw. "Puchar Wójta". Na listę strzelców wpisali się : Hawrylów, Gac, Wojtczak oraz "swojaka" strzelił jeden z obrońców Rokitek.

Sokół do spotkania poszedł bardzo zmotywowany, co było widać od początkowych minut gry. Rokitki jakby zaskoczone takim obrotem spraw oddały inicjatywę zawodnikom Sokoła, którzy raz po raz próbowali przedostać się pod bramkę rywali. Po początkowych minutach "badania" się przez oba zespoły do gry piłką przeszli "Czarni" i to oni coraz śmielej poczynali sobie w ataku, jednak dobrze dysponowana obrona Sokoła radziła sobie z zawodnikami Rokitek. Sokół pomimo rosnącej przewagi nie potrafił znaleźć drogi do bramki rywali. "Czarni" jakby drażnieni takim obrotem spraw szybko odpowiadali na nasze akcję, przez co mecz stał na dobrym poziomie. Pierwszego gola w tym meczu zdobył nasz zespół. Po jednej z akcji piłka wylądowała w rękach Ziembikiewicza, ten zdecydował się na daleki wykop i gdy wydawało się że obrońca z Rokitek przejmie piłkę, ta kozłuje tuż nad nim i mija trafiając wprost pod nogi Hawrylowa, a ten nie marnując danej mu szansy pakuję piłkę do siatki tuż obok bramkarza. Krzywa nadal starała się dominować na boisku, jednak gol obudził graczy z Rokitek i ci na dobre ruszyli do ataku, jednak nadal nie mogli znaleźć sposobu na naszą obronę. Jednak tuż przed przerwą sztuka ta udała się graczom z Rokitek. Po "kopaninie" w okolicach 17 metra piłka spada wprost pod nogi Kamila Pachury, a ten będąc na 6 metrze przyjmują ją a następnie uderzył lewą nogą w boczną siatkę nie dając szans naszemu bramkarzowi. Do przerwy wynik już nie uległ zmianom i zespoły na odpoczynek schodziły remisując.

W drugiej połowie w obu ekipach pojawili się nowi zawodnicy co zwiastowało, że będzie jeszcze ciekawie. Początkowe minuty wyglądały bardzo podobnie jak w pierwszej części gry. Raz atakował Sokół, raz "Czarni", jednak żadna z ekip nie mogła przełamać obrony rywali. Gdy coraz więcej osób zaczęło wyczekiwać rzutów karnych, sytuację na boisku zmienił Gac. To jego ładna bramka z rzutu wolnego w okolicach 70 minuty zmieniła obliczę gry. Od tej pory Rokitki odsłoniły się, z czego jeszcze dwukrotnie tego dnia skorzystał Sokół. Niespełna kilka minut później Sokół cieszył się już z dwubramkowej przewagi, gdzie po błędzie obrońcy i bramkarza Rokitek ten pierwszy naciskany przez Staszaka, przy próbie podania do bramkarza "zapakował" piłkę do własnej bramki. Wynik spotkania w mniej więcej 85 minucie ustalił Wojtczak, który po znakomitym podaniu od Marusińskiego otrzymał piłkę tuż pod nogi, a po minięciu bramkarza mając jedynie przed sobą pustą bramkę nie zmarnował okazji i ustalił wynik spotkania, a kibicom pozwolił na pełne świętowanie. Sporo pracy w tym meczu miał również Ziembikiewicz, jednak skutecznie utrudnił on zdobywanie goli i kilkakrotnie skutecznie zatrzymał strzały rywali. Po upłynięciu 90 minut sędzia zakończył mecz, a Sokół mógł cieszyć się bądź co bądź, z historycznego triumfu w tych rozgrywkach.

autor: ~Rachan 2014-09-09 01:10:36

avatar Brawo Chłopaki! :D

autor: ~Pawełek 2014-09-09 01:58:22

avatar Sokoooooooool Mistrzem <3

autor: ~HENIEK 2014-09-16 23:33:54

avatar CISZA przed derbami panowie derby nasze ,ostatnio wtopa i mieli beke teraz derby nasze i przynajmniej parę goli no może ok 7 hahaa powtarzam się tak miało być ostatnio SSSOOOKKKÓÓÓŁŁŁ DO BOJU ???????

autor: ~Zawodnik 2014-09-17 18:04:50

avatar Nie ma co się napinać już w tam tym sezonie wygraliśmy mecz przed jego rozpoczęciem a jak się skończyło każdy wie.Pozdrawiam