Wygrane derby!

• autor: siamo, 2014-09-22 15:18

Podczas wczorajszych derbów nasz zespół pokonał Orlika Okmiany 6-2. Dla naszego zespołu bramki zdobywali : Wojtczak 3x, Hawrylów 2x oraz Kuśmierz. Dla gości 2 bramki zdobył Płachta.

Przed meczem to nasz zespół był typowany w roli faworyta, jednak derby żądzą się swoimi prawami, przez co trener już przed meczem ostrzegał o tym, aby nasi zawodnicy nie byli zbyt pewni siebie. Od pierwszego gwizdka obie ekipy starały się wybadać rywala, co szybciej udało się gospodarzą, przez co dłużej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg gry. Goście skupili się przede wszystkich na tzw. lagach, czyli długich wykopach i w tym szukali swoich szans. Pomimo przewagi, nasz zespół nie potrafił udokumentować tego bramką,  co powodowało coraz większy stres. Jednak sztuka ta udała się w końcu w mniej więcej 30 minucie i na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Wojtczak, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości. Sokół z prowadzenia nie cieszył się zbyt długo i już kilka minut później było 1-1. Jeden ze standardowych ataków Orlika, piłka dochodzi do Płachty który ruszył w nasze pole karne, tam przy próbie odbioru piłki Gołąb uderza piłkę ręką a sędzia wskazuje na 11 metr. Tym razem Kożuchowski nie wyczuł intencji strzelca i kapitan gości po raz pierwszy umieścił piłkę w siatce Sokoła. Krzywa jakby podrażniona tą sytuacją ruszał do ataku, a na skutki nie trzeba było długo i tuż przed przerwą Wojtacz ponownie trafił do siatki, kończąc dośrodkowanie od Fili. Warto nadmienić, że nasi zawodnicy kilkakrotnie obili także słupek i poprzeczkę Okmian. Do przerwy jednak wynik nie zmienił się i nasz zespół schodził prowadząc 2-1.

Druga połowa dla naszych zawodników rozpoczęła się katastrofalnie. Tuż po wznowieniu gry piłkę przejęli goście, podanie do Płachty, który po przyjęciu mija naszego obrońcę i pakuję piłkę tuż obok interweniującego bramkarza.  Od tej pory Sokół "wziął" się za grę i przejął kontrolę nad grą, jednak goście nadal atakowali, jednak te próby udawało się już zwalczać. Pierwszą bramkę dla nas w tej połowie, a trzecią ogólnie strzelił Kuśmierz który wykończył podanie od Zdanowskiego i umieścił piłkę obok bramkarza z Okmian. Sokół nie zamierzał odpuszczać rywalowi i konsekwentnie dążył do zdobycia kolejnych bramek. Ta sztuka udała się Hawrylowi, który wykorzystał podanie od Zdanowskiego. Warto nadmienić, że w tej sytuacji gola powinien zdobyć Kuśmierz, ale zachował on się zbyt "koleżeńsko" i chciał wystawić piłkę innemu zawodnikowi, jednak piłkę przejęli goście, lecz Patryk wywalczył ją i wystawił do Ariusza, który już umieścił ją w siatce. Sokół nie zwalniał tempa i kilka minut później było 5-2, a kolejnego gola zdobył Hawrylów, który wykorzystał znakomite podanie od Staszaka i umieścił piłkę do pustej bramki. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Wojtczak, który jednocześnie skompletował hat-tricka i umieścił piłkę w siatce kończąc podanie od Hawrylowa. Od 80 minuty nasz zespół musiał radzić sobie w 10 po czerwonej kartce dla Gaca. Ta sytuacja nie pomogła jednak gościom i już do końca Sokół nie pozwolił rywalom na zdobycie bramki. W tej połowie Kożuchowski miał trochę więcej pracy i oprócz bramki z pierwszej minuty 2 połowy, zachowywał się w miarę przyzwoicie nie puszczając już żadnej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianom, a Sokół mógł się cieszyć z wygranej w derbach.

autor: ~HENIEK 2014-09-24 21:20:00

avatar BRAWO za derby i puchary wynik idzie w świat ,myślę że nie jeden jest w szoku i co nie którzy buzie pozamykają dzięki za walkę pozdrowienia dla zespołu sokola .