04

04-2024

Przegrana po wyrównanym meczu.

• autor: siamo, 2014-10-01 19:30

W niedzielne popołudnie Sokół na wyjeździe uległ w Zagrodnie 2-1. Dla naszego zespołu gola zdobył Marusiński, natomiast dla Orła trafił Krzeszowiec oraz samobójcze trafienie zaliczył Ostropolski.

Sokół do Zagrodna jechał w lekko okrojonym składzie, jednak wyniki obu ekip w tym sezonie jasno wskazywały, że to nasz zespół będzie faworytem tego spotkania. Jednak jak przyzwyczaiły nas spotkania z Orłem, łatwo się nie zapowiadało i już od początkowych minut gra była bardzo wyrównana. Początkowe minuty to lekka przewaga Sokoła i to właśnie nasz zespół pierwszy poważnie zaatakował w tym meczu. Po jednym z rzutów rożnych w porzeczkę uderzył Fila, a kilka minut po nim tym razem już z dalszej odległości spróbował Kuśmierz, ale i jego strzał trafił w poprzeczkę. Po przewadze Sokoła grę próbował przejąć Orzeł, który również był bardzo bliski zdobycia gola, jednak jeden z naszych obrońców w porę wybił piłkę niemal z linii bramkowej likwidując zagrożenie. Sokół wciąż stwarzał więcej sytuacji bramkowych, jednak Marcin Toczek skutecznie bronił wszystkie strzały naszych zawodników. Po około 20 minutach gry Sokół wreszcie dopiął swego i w ogromnym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłkę do siatki po uderzeniu głową skierował Marusiński wyprowadzając Sokół na prowadzenie. Krzywa jednak niezbyt długo cieszyła się z prowadzenia i już kilka minut później było 1-1. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska w polu karnym Sokoła powstało ogromne zamieszanie, przy interwencji Kożuchowski został kopnięty przez jednego gracza w rękę i pomimo umieszczenia piłki w siatce sędzia odgwizdał faul na Kożuchowski, jednak po konsultacjach z sędziom liniowym zmienił swoją decyzję i wskazał na środek boiska zaliczając bramkę. Po tym incydencie na boisku zrobiło się agresywniej a sędzia kompletnie nie kontrolując sytuacji pozwalał na bardzo ostrą grę co było widoczne w ilości niebezpiecznych wślizgów i ataków. Do przerwy jednak żaden z zespołów nie podwyższył prowadzenia i skończyło się na 1-1.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Najpierw bardzo blisko zdobycia bramki był grający trener gospodarzy Wojtachnio, a w 51 minucie gry boisko z powodu drugiej żółtej kartki za faul na bramkarzu opuścić musiał Gapski. Ta sytuacja była "wodą na młyn" dla Orła, który niespełna 10 minut później objął prowadzenie. Po długim podaniu piłka doszła do Wojtachnio, ten próbując kiwnąć naszego obrońcę nabija go, a zaskoczony Kożuchowski mija się z piłką która odbita od Ostropolskiego wpada do siatki. Od tej pory Sokół musiał atakować, co próbowali wykorzystywać piłkarze z Zagrodna, jednak żaden z zespołów nie mógł znaleźć recepty na zdobycie kolejnych bramek. Przy jednej z kontr w końcowych minutach gry z dobrej strony pokazał się wreszcie Kożuchowski i w sytuacji 1 na 1 obronił strzał Kaliciaka. Dodatkowo tuż przed końcowym gwizdkiem sędzia ponownie sięgnął po czerwony kartonik, jednak tym razem został nim ukarany zawodnik gospodarzy Baranowski, również w ramach 2 żółtej kartki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, i po wyrównanym spotkaniu Sokół "niespodziewanie" przegrał z miejscowym Orłem.