Kolejny sparing, kolejna wygrana!

• autor: siamo, 2015-02-15 19:23

W dniu dzisiejszym Sokół w swoim kolejnym sparingu zmierzył się z drużyną "Dąb" Siedliska. W porównaniu do naszego ostatniego meczu, pogoda jak i boisko pomimo bardzo wczesnej godziny były bardzo przystępne. Słońce, ciepła jak na zimę aura i sztuczne boisko zapowiadały mecz w normalnych warunkach.

Lepiej w mecz wprowadził się Sokół, który spokojnie konstruował swoje akcję, natomiast Dąb szukał szans w długich podaniach. Taka gra obu ekip poskutkowała bramką dla Krzywej. Przy wyprowadzaniu ataku przytomnością wykazał się Ostropolski i w porę zagrał piłkę prostopadłą do wychodzącego Hawrylowa a ten w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem pewnie umieścił piłkę w siatce rywali. Po tej bramce obraz gry nie zmienił się znacząco i nadal to Sokół miał lekką przewagę w grze, częściej atakował i zagrażał bramce rywali. Przy takiej grze naszego zespołu kolejne bramki były kwestią czasu. Po otrzymaniu piłki Gapski wbiegł w pole karne i wykazał się dobrym wykończeniem umieszczając bramkę obok bramkarza Siedlisk. Po tej bramce w zespole rywali jakby coś ruszyło i co raz częściej posyłali piłki w okolice naszej bramki strzeżonej przez Kożuchowskiego, jednak w tej połowie nasz bramkarz nie miał zbyt wiele do obrony. Po jednym z dośrodkowań co prawda napastnik rywali zdołał oddać strzał, jednak w tej sytuacji nasz bramkarz w porę interweniował i zdołał ręką odbić piłkę w bok likwidując zagrożenie. Sokół natomiast nadal starał się atakować i taka sytuacja przyniosła swój skutek w postaci trzeciej bramki dla naszego zespołu. Po posłaniu przekątnej do Gapskiego, ten został dość brutalnie sfaulowany, jednak sędzia zauważając że jeden z naszych zawodników ma piłkę puścił grę co okazało się trafną decyzję. Tym piłkarzem był Kuśmierz, który wpadając w pole karną ''wymanewrował'' bramkarza rywali i umieścił piłkę w pustej bramce. Wydawało się że Sokół dowiezie ten wynik do końca połowy, ale co raz liczniejsze akcję rywali spowodowały, że przy jednej z prób przecięcia dośrodkowania piłkę do własnej bramki skierował Ostropolski. Do przerwy wynik nie uległ zmianom i po krótkiej przerwie obie ekipy ponownie pojawiły się na murawie.
Druga połowa to co raz bardziej widoczna przewaga Dębu, jednak Sokół nie zamierzał oddawać pola rywalom. Nasi rywale mieli przewagę w posiadaniu piłki i co raz częściej gościli na naszej połowie, jednak ich akcję zazwyczaj kończyły się na naszych obrońcach. Nasz zespół chcąc nie chcąc głównie kontratakował jednak jak pokazał czas i to zamieniło się w bramkę. Po przejęciu piłki jeden z naszych graczy zdecydował się na dalekie podanie za obrońców do Hawrylowa, piłkę co prawda ręką trącił jeden z zawodników Dębu, jednak ta trafiła pod nogi naszego najskuteczniejszego gracza, a Ariusz nie zwykł marnować takich okazji i po zmyleniu oraz minięciu bramkarza umieścił piłkę w bramce rywali. W nastrojach graczy z Siedlisk wyczuwalna była lekka frustracja i gra nieco zaostrzyła się przez co G. Sopkowicz zmuszony był opuścić boisko wcześniej niż sam by chciał. Dodatkowo zespół z Siedlisko po jednym z rzucie rożnych zdobył drugą bramkę i po ładnym strzale jednego z pomocników zmniejszył straty. Jak się później okazało była to ostatnia bramka dzisiejszego dnia. Na ten fakt składały się 2 przyczyny : bardzo dobra dyspozycja naszego bramkarza który dwukrotnie wygrał pojedynki 1 na 1 z napastnikiem Siedlisk i przy pomocy obrony nie puścił więcej bramek oraz w końcówce w dość widowiskowy sposób obronił rzut wolny, lecz także kulała skuteczność naszych ofensywnych zawodników. Nie mniej jednak Sokół dowiózł prowadzenie do końca meczu i wygrał kolejny sparing.
W następnym sparingu zmierzymy się z GKS'em Warta Bolesławiecka. O dokładnym terminie poinformuję "na dniach".

Skład Sokoła : Kożuchowski - Wencel, Gołąb, Ostropolski, Szajer - Marusiński, Fila, Wojtczak - Kuśmierz, Gapski, Harylów
Grali ponadto : Sopkowicz G., Staszak, Olech, Porczak, Haniecki, Ginowicz

autor: ~kibic 2015-02-15 20:06:47

avatar Widziałem ostatnio Lewego na treningu wraca do nas czy tylko trenował?

autor: ~siamo 2015-02-15 20:23:58

avatar Wraca ;)

autor: ~esiu 2015-02-15 20:38:15

avatar Siamo oby tak dalej :P ale pamiętaj konkurencja czai się za plecami :P hehe
BRAWO CHŁOPAKI :)

autor: ~kibic 2015-02-15 23:54:45

avatar Bardzo dobra wiadomość Lewy na obronie nam się przyda bo nie ma co gadać ale brakowało go.

autor: ~80 2015-02-16 17:30:18

avatar Brawo chłopaki, oby początek rundy wyglądał tak samo :)

autor: ~siamo 2015-02-17 22:25:08

avatar Sparing z Wartą obędzie się w niedziele o godz. 14.00 w Warcie na ich boisku.