Przedostatni sparing.

• autor: admin, 2015-03-08 19:11

W dzisiejszym meczu Sokół przegrał na własnym boisku z Iskrą Księgienice 2-4. Dla naszego zespołu gola zdobył zawodnik Iskry strzelając samobója oraz Mikołajczyk.

Sokół stawił się w dość licznym gronie, natomiast nasi rywale pojawili się w 10, przez co w zespole rywali zagrało naszych 2 zawodników. Od początku na bramce w Iskrze zagrał Kożuchowski, oraz w wyniku kontuzji jednego z zawodników Księgienic, na prawej obronie naszych rywali zagrał Porczak.
Ktoś, kto spodziewał się spokojnego początku meczu, musiał się mocno zdziwić, ponieważ już w 5 minucie było 1-1. Najpierw samobójcze trafienie po rożnym zaliczył zawodnik rywali, jednak minutę później gracze Iskry trafili już do właściwej bramki pokonując Ziembikiewicza. Z każdą minutą, Iskra zdobywała co raz większą przewagę na boisku, przez co Sokół grał przede wszystkim kontrami. Pomimo rosnącej przewagi, Sokół mógł ponownie objąć prowadzenie, jednak strzał Gapskiego z bliskiej odległości został obroniony przez Kożuchowskiego. Co nie udało się nam, udało się gościom i po jeden z wielu akcji zawodnik Księgienic wykorzystał brak komunikacji między obrońcom a bramkarzem i umieścił piłkę w siatce wyprowadzając gości na prowadzenie. Iskra dominowała, Sokół musiał grać bardziej defensywnie przez co nie za często gościliśmy pod bramką rywali. Do przerwy wynik nie uległ zmianom i to zawodnicy Iskry schodzili prowadząc.
Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy i to nasz zespół stopniowo przejmował grę. Taka gra powodowała co raz większy natłok naszej ofensywy, jednak Iskra początkowo dawała sobie radę z naszymi atakami. Jednak po jednej z akcji Sokoła defensywa gości musiała pogodzić się z utratą gola. Po jednym z dośrodkowań piłką wpadła pod nogi Mikołajczyka, a ten mając przed sobą jedynie Kożuchowskiego pewnym strzałem pokonał go i przywrócił remis. Po tym golu Iskra "ocknęła się" i zrobił się dość wyrównany mecz z lekką przewagą na gości. Z każdą minutą to Księgienice były bliżej strzelenia gola, i tak też się w końcu stało. Na strzał z okolic 20 metra zdecydował się pomocnik, a jego dość słabe uderzenie wystarczyło aby pokonać Ziembikiewicza. Sokół próbował się odgryzać, jednak kolejny cios również zadała Iskra i po znakomitym podaniu z głębi pola gracz gości znalazł się sam na sam z Ziembikiewiczem co wykorzystał ustalając wynik meczu. Sokół też miał więcej szans w tej połowie, jednak dobrze w bramce gości spisywał się Kożuchowski, broniąc między innymi sam na sam Gapskiego czy strzał Wojtczaka z bardzo bliskiej odległości. Sokół ostatecznie nie zdołał więcej strzelić bramek i po upłynięciu 90 minut mecz zakończył się.

Skład wyjściowy :
Ziembikiewicz - Ostropolski, Gołąb, Haniecki, Wencel - Marusiński, Wojtczak, Mikołajczyk - Staszak, Hawrylow, Gapski

Grali ponadto : Szajer, Olech, Ginowicz, Fila, Kuśmierz  oraz w zespole Iskry Kożuchowski (pełny mecz) oraz Porczak (od 15 minuty)