09-2018

Powrót z dalekiej podróży. Wygrana w inauguracji rundy!

• autor: admin, 2015-03-23 20:18

We wczorajszym meczu Sokół wygrał na własnym boisku z Nowym Kościołem 4-2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali : Kuśmierz, Marusiński, Sopkowicz D., Hawrylów.

Sokół do tego meczy przystąpił w mocno okrojonym składzie. Ku zaskoczeniu, to goście grali lepiej od początkowych minut i taka sytuacja po kilku minutach mogła przynieść korzyść naszym rywalom, ale w pojedynku 1 na 1 zimną krwią wykazał się Kożuchowski ratując zespół przed utratą bramki.  Jednak słaba gra Sokoła poskutkowała bramką dla rywali. Stratę w okolicy 30 metra zanotował Staszak, pomocnik gości po przejęciu podał do napastnika, a ten wbiegając w naszą 16 uderzył piłkę po długim słupku tuż obok bramkarza otwierając wynik. Krzywa starał się odpowiedzieć tym samym, ale nasza skuteczność w ataku była bardzo słaba i najczęściej akcję kończyły się sporym niepowodzeniem. Goście natomiast wciąż napierali na nasz zespół i po błędzie naszego obrońcy podwyższyli wynik. Jeden z wielu autów, piłka bo "bilardzie" wkracza w strefę naszej obrony, tam Szajer macha się przy próbie wybicia i napastnik gości wyszedł na czystą pozycję po czym wykończył akcję obok naszego bramkarza. Do końca połowy pomimo ataków z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i Sokół schodził do szatni przegrywając dwoma bramkami.
Po przerwie kibice mogli zobaczyć zupełnie inny mecz w naszym wykonaniu. Pierwszą akcją zaprezentowali się przyjezdni, ale słaby strzał pewnie złapał Kożuchowski. Od tego momentu Sokół zaczął wchodzić na właściwe obroty i z każdą minutą dominował rywala. Skuteczność nadal pozostawiała wiele do życzenia, ale ciągłe ataki zapowiadały walkę do końca. Trener, widzą potrzebę zmiany kilku graczy wprowadził na boisko w krótkim okresie czasu trójkę : Kuśmierz, Sopkowicz D. Olech, co jak się okazało było tzw. "strzałem w 10". Wspomniani gracze wyraźnie wprowadzili nową świeżość i jakoś w ofensywie, co było widoczne mniej więcej od 60 minuty. Wtedy też Sokół rozpoczął strzelanie. Po otrzymaniu piłki Olech, mijając 2 graczy dobrze podał do będącego na prawej stronie Sopkowicza, ten z pierwszej piłki  zagrał do wychodzącego na czyste pole Kuśmierza a nasz młody pomocnik ładnym strzałem pokonał bramkarza gości i dał sygnał do ataku. Sokół niedługo po tym golu wyrównał stan rywalizacji. Podanie otrzymał Hawrylów, następnie z lewej strony wbiegł w pole karne i wystawił na 5 metr do Marusińskiego, który technicznie uderzając wyrównał stan rywalizacji. Morale Sokoła jeszcze bardziej wzrosły minutę po golu, gdy po 2 żółtej kartce z boiska wyleciał Szajer. Po chwilowym zdenerwowaniu tą sytuacją, Sokół postanowił nie odpuszczać i udowodnił kilka minut później, że grając w 10 też potrafi strzelać. W okolicach 20 metra faulowany był Kuśmierz, a do wolnego podszedł m.in. Sopkowicz, któremu powierzono wykonanie go. Jak się okazało, była to dobra decyzja, ponieważ "Pulpet" przymierzył w samo okienko bramki wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Dzieła zniszczenia pod koniec meczu dokonał Hawrylów, który wykorzystując podanie od Olecha minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce ustalając wynik. W ostatniej akcji meczu goście sprawdzili czujność naszego bramkarza, ale ten sparował strzał gracza przeciwnika, po czym sędzia zakończył mecz.

autor: ~kibic 2015-03-23 21:29:03

avatar Brawo chłopy pokazaliście pazur! ;)