Fenix pokonany!

• autor: admin, 2015-04-13 22:00

W niedziele Sokół na własnym boisku podejmował zespół z Pielgrzymki. Fenix uległ naszemu zespołowi 4-1. Bramki dla Sokoła zdobywali : D. Sopkowicz 3x oraz Wojtczak.

Przed meczem była lekka niepewność na temat przyjazdu gości ze względu na ostatnie problemy kadrowe, jednak gracze z Pielgrzymki zjawili się i ostatecznie, z lekkim opóźnieniem sędzia rozpoczął spotkanie. Wydawać by się mogło, że to Sokół całkowicie zdominuje rywala, jednak sytuacja na boisku była z goła odmienna. Więcej z gry w pierwszych minutach posiadali goście, którzy przeważali w posiadaniu piłki i częściej wyprowadzali akcję ofensywne. Sokół próbował odpowiadać, swoje szansę miał np. Sopkowicz, jednak w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę oraz Wojtczak, który nawet umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Wynik meczu otworzyli goście. Po wrzuceniu piłki z autu w nasze pole karne, piłkę piąstkuję Kożuchowski, ta jednak znów trafia pod nogi jednego z graczy Fenixu, ten szybko podaje do lepiej ustawionego kolegi któremu nie pozostało nic innego jak umieszczenie piłki w naszej bramce. Po tym golu obraz gry stał się niemal jednostronny. Zdecydowaną przewagę przejął Sokół, który podrażniony straconą bramką chciał jak najszybciej zdobyć gola wyrównującego. Goście zmuszeni do defensywy, szukali swoich kolejnych okazji w długich piłkach, jednak w jednej z kolejnych groźnych sytuacji gości w porę z naszej bramki wyłonił się Kożuchowski i w sytuacji jeden na jednego uprzedził napastnika Pielgrzymki likwidując zagrożenie. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył, po bardzo dobrej klepce kilku zawodników Sopkowicz, który uderzył w długi róg i doprowadził do wyrównania. Piłka po drodze uderzyła jeszcze w słupek, jednak wpadła ostatecznie do bramki. Chwilę później było już 2-1 dla naszego zespołu. Goście po wznowieniu gry podali do tyłu, tam jeden z zawodników podbił piłkę a obrońca chcąc zagrać główką do bramkarza uderzył piłkę ręką a sędzia nie wahając się ani sekundy wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Sopkowicz, który pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Do połowy wynik nie uległ zmianom, pomimo kilku okazji z obu stron.
Druga połowa przebiegała niemal identycznie jak pierwsza. Dużo więcej atakował nasz zespół, częściej stwarzał zagrożenia, Fenix natomiast przede wszystkim kontratakował. Pierwszą w tej połowie, a trzecią dla naszego zespołu bramkę zdobył Wojtczak, który po znakomitym podaniu od Marusińskiego znalazł się w polu karnym rywali i wykorzystał szansę umieszczając piłkę w siatce. Goście najlepszą sytuację mieli po błędzie naszych obrońców, gdy w sytuacji 1 na 1 znalazł się jeden z napastników Pielgrzymki, jednak ten przelobował naszą bramkę. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Sopkowicz, który w znakomity, znany tylko sobie sposób wykończył dośrodkowanie Hawrylowa ustalając wynik meczu. . Ostatnie kilkanaście minut Sokół kończył w 10, ponieważ urazu nabawił się Fila, a nie chcą ryzykować opuścił murawę, przez co przy braku zmian Krzywa kończyła osłabiona o jednego gracza.