Przegrana z Wiadrowem.

• autor: admin, 2015-04-20 21:41

W niedzielne południe Sokół na własnym boisku przegrał z Nysą Wiadrów 2-3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Olech oraz Ostropolski.

Sokół do tego meczu przystępował w mocno okrojonym składzie, brakowało kilku graczy. Pomimo zaistniałej sytuacji, na boisku w początkowych minutach lepiej prezentował się nasz zespół. Nysa również próbowała atakować, jednak swoje akcję konstruowała niezbyt precyzyjnie lub nasi obrońcy dobrze "czyścili". Mimo wszytko goście czasem zdołali przedostać się i uderzyć, jednak przy jednej z nielicznych prób Kożuchowski sparował uderzenie jednego z zawodników Nysy. Z faktu lepszej gry naszego zespołu dość szybko padł pierwszy gol w meczu. Po jednej z naszych akcji piłka trafiła pod nogi Olecha, ten będąc w bocznym sektorze zdecydował się na dośrodkowanie i ku zaskoczeniu wszystkich piłka lobując bramkarza wpadła do siatki rywali. Gracze z Wiadrowa jakby obudzili się i próbowali raz po raz wyprowadzać ataki przez co na boisku zapanowała walka przede wszystkim w środku pola.  Jak się okazało kilka minut później, "skrzydła" Sokoła zostały poważnie podcięte. Najpierw, koło 20 minuty nasz zespół stracił bramkę po stałym fragmencie gry, gdzie niepilnowany zawodnik "zamykający" akcję zagrał na 5 metr do swojego kolegi z drużyny, któremu nie pozostało nic innego jak umieścił piłkę w naszej bramkę. Jednak to był początek emocji. Dosłownie 2/3 minuty później Sokół grał już standardowo w ostatnim czasie w 10-tke. Kontrowersyjną i niesłuszną czerwoną kartką został ukarany Mikołajczyk, który przy próbie przewrotki "kopnął" rywala. Sędzia nie zważając na to, że to nasz zawodnik pierwszy "pojawił się w górze" ukarał Mirka czerwoną kartką. Jednak Sokół zrobił coś, co patrząc na tabelę mogło okazać się dziwne. Sędzia powinien kilka minut później wyrzucić również gracza Nysy, który bezpardonowo zaatakował Wojtczaka od tyłu w nogi, jednak sędzia ukarał zawodnika gości jedynie żółtą kartką. Grając w 10 przejął grę i grał po prostu dużo lepiej od swojego rywala, co po rzucie rożnym za skutkowało bramką strzeloną przez Ostropolskiego. Po dobrym dośrodkowaniu Wojtczaka zupełnie niekryty pozostał popularny "Danka" i pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na ponowne prowadzenie. Gdy wydawał się że nic złego w tej połowie już się nie wydarzy, sędzia znów dał znać o sobie i w 45 minucie odgwizdał wątpliwy rzut karny dla zespołu z Wiadrowa (warto wspomnieć, że wcześniej w tym samym meczu sędzia nie odgwizdał ewidentnego karnego po zagraniu piłki ręką przez jednego z graczy Nysy we własnym polu karnym). Jednak jak się okazało, na niewiele pomogło to gościom, ponieważ Kożuchowski pewnie obronił rzut karny. Niemalże natychmiast po tym sędzia zaprosił obie ekipy do szatni.
Druga połowa to lepsza gra zespołu z Wiadrowa, jednak nasz zespół pomimo braku jednego zawodnika również nie wyglądał źle na tle swojego rywala. Pomimo ataków z obu stron, wynik z każdą minutą pozostawał bez zmian, do około 60 minuty. Wtedy na skraju pola karnego arbiter dopatrzył się faulu naszego obrońcy i zarządził rzut wolny z 17 metrów, po którym w wyniku błędnego ustawienia bramkarza wpadła bramka dla graczy z Wiadrowa. Goście czując "wiatr w żaglach" ruszyli za ciosem i coraz śmielej poczynali sobie w ataku, przez co nasza defensywa musiała dość często mieć się na baczności. Nasza gra to głównie kontrataki i stałe fragmenty gry, z których mogliśmy coś zdziałać, jednak brakowało albo zdecydowania, albo mocy strzału. Wiadrów natomiast 15 minut przed końcem dopiął swego i wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym zawodnik Nysy wpakował głową piłkę do naszej bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po golu Sokół zaczął śmielej atakować rywala, jednak żadna z prób nie zakończyła się bramką i sędzia po upływie 90 minut zakończył mecz, z Sokół zanotował 1 porażkę w tej rundzie.

autor: ~Ja 2015-04-21 09:57:56

avatar Co ty piszesz ? jaka kontowersyjna kartka ?? Zamiast skakać do główki, kopnął gościa w twarz , niebezpieczna gra , czerwo , karny dla Wiadrowa ewidentny ... poza tym Sokół nie ma sił na dwie połowy, grajcie dalej w dziadka

autor: ~Anonim 2015-04-21 10:19:12

avatar Był odwrócony tyłem więc nie mógł go zobaczyć faul owszem był nawet na żółtą kartkę, ale nie na czerwoną nie zrobił tego z pełną premedytacją po prostu chciał strzelić przewrotką a pech chciał że wasz zawodnik włożył głowe i tyle w tym temacie, a co do braku sił to pograj 70 minut w 10-ciu to porozmawiamy cwaniaku ;) szkoda że nie zauważyłeś że gdy graliśmy w kompletnym składzie nie istnieliście na boisku ;) pozdrawiam ;)

autor: ~siamo 2015-04-21 15:53:19

avatar My nie mamy sił w 10 na 2 połowy co mnie akurat nie dziwi przy takiej pogodzi na tym poziomie, a wy w 11 nie macie pomysłu na grę, bo lagowanie i kopanie po nogach grą nazwać nie można. Karny ewidentny w tym meczu był, ale na naszą korzyść którego sędzia nie widział. Pech chciał że Wasz napastnik wywrócił się o własne nogi i to już arbiter zauważył :)